Rīgas Dinamo ceturto reizi triumfē Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas Dinamo svētdien triumfēja tradicionālajā pirmssezonas pārbaudes turnīrā Latvijas Dzelzceļa kausā.

Izšķirošajā mačā rīdzinieki ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) pārspēja Kazaņas Ak Bars vienību.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Lauris Dārziņš, kuram tika arī mača labākā spēlētāja gods.

Dinamo jau otrajā minūtē panāca 1:0, pēc ātra pretuzbrukuma izceļoties Andrim Džeriņam, kuram asistēja Rihards Marenis un Koltons Gilīss. Tiesa, nepagāja ne minūte, kad Romāns Abrosimovs līdzīgā veidā izlīdzināja rezultātu.

Ak Bars perioda turpinājumā uz brīdi pārņēma iniciatīvu, tomēr gūt vārtus nespēja. Otrā perioda nogalē pēc mazākuma izturēšanas Dinamo panāca 2:1. Trešdaļas priekšpēdējā minūtē rīdzinieku uzbrucējs Lauris Dārziņš izslidoja viens pret savu bijušo komandas biedru Timuru Biļalovu, no kura muguras ripa atrada ceļu vārtos.

Trešajā periodā Dinamo izturēja pretinieku mēģinājumus izlīdzināt rezultātu, turklāt trešdaļas 12.minūtē panāca jau divu vārtu pārsvaru. Pēc Ak Bars kļūdas savā aizsardzības zonā, Brendons Makmilans nonāca pie brīva metiena un raidīja ripu tīklā - 3:1. Tiesa, 20 sekundes pirms pamatlaika beigām Kazaņas komanda pietuvojās rezultātā, Andrejam Pedanam ar spēcīgu raidījumu pārspējot Kristeru Gudļevski.

Pirms tam trešo vietu turnīrā nodrošināja Jaroslavļas Lokomotiv, kas ar 5:3 (1:0, 1:3, 3:0) pārspēja Minskas Dinamo.

Turnīrā ar astoņiem punktiem četrās spēlēs uzvarēja Rīgas Dinamo, otrā ar sešiem punktiem bija Kazaņas Ak Bars, tālāk ar četriem punktiem sekoja Jaroslavļas Lokomotiv, divi punkti bija Jekaterinburgas Avtomobilist komandai, bet bez panākumiem spēlēja Minskas klubs.