Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Kanādiete Andresku kļuvusi par pirmo 21.gadsimtā dzimušo tenisisti, kura uzvarējusi ranga TOP 20 pretinieci

Septiņpadsmitgadīgā kanādiete Bjanka Andresku ceturtdien iekļuvusi tenisa vēsturē kā pirmā šajā gadsimtā dzimusī tenisiste, kura spējusi uzvarēt pasaules ranga pirmā divdesmitnieka spēlētāju.

Andresku, kura WTA rangā atrodama 167.vietā ceturtdien Vašingtonas WTA International turnīra otrajā kārtā ar rezultātu 6-2, 6-3 uzvarēja Kristīnu Mladenoviču no Francijas, kura rangā ieņem 13.vietu un bija izlikta ar otro numuru. Kanādiete sacensībās piedalās ar wild card jeb rīkotāju īpašo ielūgumu.

"Nebiju domājusi, ka patiešām varētu uzvarēt šo maču, taču izgāju laukumā ar pareizo attieksmi un parādīju savu labāko spēli. Mans sapnis ir rakstīt vēsturi, ko paveicu šodien. Tas ir tikai sākums," pēc iekļūšanas ceturtdaļfinālā teica Andresku.

Šī turnīra pirmajā kārtā Andresku ar 5-7, 6-3, 6-4 pārspēja itālieti Kamillu Džordži, kura rangā atrodama 83.pozīcijā.

Savukārt ceturtdaļfinālā kanādietei būs jātiekas ar vācieti Andreu Petkoviču, kura rangā ieņem 102.vietu.

Andresku saņēmusi īpašo uzaicinājumu arī nākamnedēļ gaidāmajā Toronto WTA Premier turnīrā, jo rokas traumas dēļ no dalības atteicās krieviete Marija Šarapova.

Kanādietes rekords WTA rangā ir jūlijā sasniegtā 156.vieta, bet pēc turnīra Vašingtonā viņa labos savu rekordu.

Andresku šosezon triumfējusi Austrālijas un Francijas atklāto čempionātu junioru dubultspēļu turnīros.

Šogad Francijā Andresku debitēja arī Grand Slam turnīros pieaugušo konkurencē, zaudējot kvalifikācijas pirmajā kārtā, bet pēc tam Vimbldonas turnīrā pārvarēja trīs kvalifikācijas kārtas un pamatturnīra pirmajā kārtā zaudēja slovākietei Kristīnai Kučovai.

Bertāns: Vēlos spēlēt, un Dubaijā to varēs darīt

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns, kurš pagājušajā nedēļā pievienojās Adrijas līgas jaunpienācējai Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) klubam "Dubai", komandu papildinājis, lai atkal varētu izb...