Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Mauriņš jau piekto gadu pēc kārtas iegūst Prezidenta kausu

Tradicionālajās kamaniņu sporta pirmssezonas sacensībās starta rāvienos Prezidenta kauss sestdien vīru konkurencē jau piekto gadu pēc kārtas labākais bija Kristaps Mauriņš, kamēr dāmām sesto reizi pēc kārtas neizdevās uzvarēt Elīzai Caucei, kura neizgāja uz starta, vēsta Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF).

Vīriešu konkurencē Mauriņš divu startu summā uzrādīja laiku 9,930 sekundes.

Otrais ar 10,075 sekundēm bija Artūrs Dārznieks, kurš pavisam nedaudz aiz sevis atstāja Ināru Kivlenieku.

Junioru ieskaitē par čempionu kļuva Kristers Aparjods, kurš starp pieaugušajiem uzrādīja ceturto labāko rezultātu.

Dāmu startā labākā bija vēl jauniešu grupā esošā Elīna Ieva Vītola, kurai sekoja vienaudzes Sigita Bērziņa un Anda Upīte, bet tikai ceturtā un piektā palika Ulla Zirne un Kendija Aparjode.

Savukārt Cauce sacensībām bija pieteikta, tomēr nestartēja.

Tikmēr divniekiem četru ekipāžu vidū labāko rezultātu uzrādīja Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs, kuriem sekoja juniori Mārtiņš Bots un Roberts Plūme. Goda pjedestālu noslēdza titulētie Andris un Juris Šici, bet pēdējie palika Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš.

Jaunā Pasaules kausa sezona kamaniņu sportā sāksies novembra vidū Īglsas trasē Austrijā, bet janvāra beigās noslēgsies ar Eiropas čempionātu Siguldā. Phjončhanas olimpisko spēļu atlase ilgs līdz 31.decembrim, bet Latvija, visticamāk, sacensībās piedalīsies ar maksimālo dalībnieku skaitu - trim vīriem, trim dāmām un divām divnieku ekipāžām.

Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).

Bertāns: Vēlos spēlēt, un Dubaijā to varēs darīt

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns, kurš pagājušajā nedēļā pievienojās Adrijas līgas jaunpienācējai Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) klubam "Dubai", komandu papildinājis, lai atkal varētu izb...