Spānijas un Itālijas bankas, kuru valdībām meklēt finansējumu starptautiskajos tirgos kļuvis ievērojami grūtāk, ievērojamus daudzumus aizņemas no ECB. Savukārt finansiāli drošākās valstīs bankas pie ECB vēršas tikai ierobežotā mērā.
Savukārt aizdevēji aizvien plašākā skaitā savu naudu tur vienas valsts robežās. ECB aptaujas dati liecina, ka 75% aizdevēju galvenais interesējošais faktors bija tas no kādas valsts nāk aizdevuma meklētājs, un atkarībā no tā tikušas piemērotas augstākas procentu likmes.
Tādējādi tiekot apdraudēts viens no galvenajiem Eiropas vienotās valūtas mērķiem - plaša pārrobežu finanšu tirgus radīšana. Šādus apstākļus iedragājusi eirozonas krīze.
Db.lv jau vēstīja, ka SVF vēlas panākt, lai eirozonas valstu valdības mīkstinātu aizdevuma nosacījumus Grieķijai, atsaucoties uz anonīmu fonda amatpersonu. Tikmēr kļuvis zināms, ka šā gada maijā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi bezdarba līmenis Grieķijā pakāpies līdz 23,1%. Savukārt bezdarba līmenis starp jauniešiem ir 54,9% apmērā.
Savukārt krīze Spānijā ir padziļinājusies, tās ekonomikai otrajā ceturksnī uzrādot 0,4% lejupslīdi. Salīdzinājumam, šā gada pirmajos trīs mēnešos Spānijas iekšzemes kopprodukts (IKP) piedzīvoja 0,3% samazināšanos.