Proti, komentējot auditorkompānijas Ernst & Young ziņojumu par situāciju RS, viņš jau paspējis paziņot, ka tajā esot vispārējas frāzes, kas uz tiešu bijušās RS valdes atbildību nenorāda, un ka tikšot rosināts izvērtēt, vai ziņojumā ir konstatēts pietiekams pamats, lai par zaudējumu nodarīšanu pret bijušo uzņēmuma valdi dome varētu vērsties tiesā. Taču Saulīša paziņojuma esence ir aģentūras LETA ziņā atreferētais viņa izteikums: "Lai veiktu ziņojuma izvērtēšanu, tikšot piesaistīts ārpakalpojuma sniedzējs."
Kaut vai tikai nojaušot, ka gan RS, gan domē ir pietiekams skaits juristu un finansistu, kuriem pēc loģikas jābūt kompetentiem lasīt un izprast šāda veida dokumentus (beigu beigās arī RS pagaidu valdei vajadzētu būt vismaz kaut kādai kompetencei),
nevar nerasties jautājums, kādēļ RS būtu pēkšņi atkal jānolīgst kaut kāds ārpakalpojuma sniedzējs, kurš noteikti ne jau par mazu naudu darīs to, kam vajadzētu būt pašvaldības un RS attiecīgo speciālistu pienākumam.
Neaizmirsīsim, ka RS ārkārtīgi ietiepīgi atsakās iepazīstināt ar auditorkompānijas ziņojuma tekstu gan pašvaldības deputātus, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), tajā pašā laikā tā tagad vienkārši "kaut kādam" ārpakalpojuma sniedzējam šo dokumentu nodos lasīšanai pilnā apjomā.
Pārsteidz arī pašreizējā ieciklēšanās tikai uz bijušās valdes "pietiesāšanu", tajā pašā laikā nojaušot, ka auditorkompānijas ziņojums noteikti nav tikai un vienīgi par valdi, bet gan situāciju uzņēmumā kopumā, līdz ar to nevar izslēgt varbūtību, ka patiesais iemesls žonglēšanai ar "nepiederošu personu" pielaidi vai nepielaidi ziņojuma saturam varētu būt vēlme pēc iespējas ilgāk paturēt tajā iekļautos secinājumus slepenībā, apzinoties, ka to publiskošana varētu radīt lavīnas efektu.
Savukārt ņemot vērā, ka "ārpakalpojuma ekspertu" piesaistīšanai, visticamāk, būtu jārīko publisks iepirkums, ir gana skaidrs scenārijs – šādas procedūras nenotiek dienas vai nedēļas laikā. Tas nozīmē, ka pat ļoti teorētiski potenciālais vērtētājs taps zināms ne ātrāk kā aprīlī. Un diez vai secinājumus par auditorkompānijas ziņojumu šie "ārpakalpojuma speciālisti" varēs izdarīt nedēļas laikā. Aizdomas par apzināti īstenotu "laika vilkšanas" taktiku pastiprina nu jau bijušā pagaidu RS vadītāja Anrija Matīsa atklāsmes par izmaiņām RS valdē – ka divi no trim ieceltajiem cilvēkiem esot vērtējami kā profesionāļi, bet trešais gan esot "iesūtīts, lai torpedētu procesu". Šī valdes locekļa vārdu Matīss gan žurnālistiem atteicās nosaukt, bet šīs personas pirmais uzdevums esot bijis sagatavot atrunas VARAM, kāpēc tai nevar atklāt RS audita rezultātus.
Situāciju cerīgāku padara fakts, ka ziņojums (jācer, ka pilnā apjomā) nonācis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, kas, cerams, secinājumus izdarīs ātrāk nekā RS plānotais "ārpakalpojuma vērtētājs".
Vecsčekists>Manuprāt
Gaitiņu Tenis
Gumija