6. martā aģentūra LETA, vēstot par to, ka Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijā apspriesti KNAB plāni kontrolēt partiju reklāmas kampaņas sociālajos tīklos, citēja šādus KNAB priekšnieka Jēkaba Straumes vārdus: "Likums skaidri nosaka, ka tām organizācijām un kompānijām, kuras nodrošina reklāmu par samaksu, izcenojumi KNAB jāiesūta līdz 9. maijam. Ja kompānijas nereaģēs, tad domāsim, kā rīkoties tālāk. Nav izslēgts, ka mums vajadzēs tiesas spriedumu par to, ka uz kādu laiku Facebook, piemēram, tiks bloķēts Latvijā."
Mērķis, kura vārdā darbojas KNAB, respektīvi, centieni uzraudzīt partiju reklāmas kampaņas, protams, ir cēls. Tas, ka sociālajos tīklos pavīd gan viltus ziņas, gan saturs, kas balansē uz robežas starp reklāmu un informāciju, ir plaši zināms.
Tāpat arī gadās, ka sociālajos tīklos visai vulgārā formā tiek pausti viedokļi, kas liek brīnīties par it kā inteliģentu un veiksmīgu cilvēku aizspriedumainību, naidīgumu pret līdzcilvēkiem un tumsonību, kādai XXI gadsimtā nevajadzētu būt. Par sociālajiem tīkliem var teikt to pašu, ko nesen finanšu jomas eksperts Valdis Siksnis Dienai sacīja par investīcijām kriptovalūtās: "Tas ir kā ieiet mežonīgos džungļos."
Taču minētās, ar sociālajiem tīkliem saistītās negācijas ir tikai viena medaļas puse. Otra medaļas puse ir sociālo tīklu pozitīvais devums. Iespējas ātri atrast domubiedrus dažādu projektu īstenošanai. Palīdzība, ko, pateicoties sociālo tīklu pavērtajām iespējām, var saņemt dažādu problēmu gadījumos – arī tādās ikdienišķās situācijās kā nepieciešamība noīrēt dzīvokli vai atrast no mājām aizklīdušu suni. Turklāt sociālie tīkli nodrošina ērtu saziņu ar draugiem un paziņām tālās zemēs, kā arī ļauj iegūt plašu informācijas klāstu par daudzām dažādām jomām – sākot no kultūras līdz sportam.
Tāpēc KNAB priekšnieka pieļāvums, ka "Facebook, piemēram, tiks bloķēts", liekas, maigi sakot, savdabīgs.
Šāda metode – bloķēt – asociējas ar nedemokrātisku režīmu rīcību un var aizsākt ļoti bīstamu precedentu – ko neprotam sakārtot, tam piekļuvi bloķējam.
Šoziem starptautiskā žurnālistu pasākumā, kas notika Somijā un kur piedalījās Diena, no daudzu klātesošo valstu mediju pārstāvjiem vien Ķīnas žurnāliste norādīja, ka viņas valstī piekļuve Facebook nav iespējama. Vai Latvija tieši šajā aspektā vēlas līdzināties Ķīnai?
reptilis
reptilis
Idiotu psrs laika produktu domāšana