Covid-19 reproduktivitātes koeficients pēdējo divu nedēļu laikā nerāda īpašu optimismu, pauda Perevoščikovs.
Šis koeficients ir tuvu vienam, kas nozīmē, ka infekcija sevi atražo un ka mūsu pasākumi ir līdzvērtīgi vīrusa spējai pretoties ieviestajiem drošības pasākumiem, norādīja SPKC epidemiologs.
"Tātad, pasākumus mazinot, mēs varam vienkārši sagaidīt vīrusa tālāko izplatīšanos," secināja eksperts. Viņš norādīja, ka ir prognozējama un, visticamāk, arī notiks Covid-19 Lielbritānijas celma tālāka izplatīšanās.
Kā ziņots, marta vidū Covid-19 Lielbritānijas paveids konstatēja gandrīz 60% gadījumos, liecina SPKC aktuālā informācija par epidemioloģisko situāciju Latvijā.
Laikā no 7.marta līdz 17.martam pēc Latvijas Biomedicīnas studiju un pētījumu centra sekvencēšanas datiem Lielbritānijas koronavīrusa paveids konstatēts 54% analizēto paraugu. Savukārt laikā no 1.marta līdz 9.martam Lielbritānijas paveids bija atklāts 51% gadījumu.
Savukārt E.Gulbja laboratorijā pēc polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) metodes saslimstība ar Lielbritānijas paveidu konstatēta 58% Covid-19 gadījumos. Salīdzinot ar marta sākumu, toreiz jaunais paveids atklāts 44% gadījumu.