Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Sadzīves tehnikas mērenība © DIENA(1)

Globālā plašpatēriņa elektronikas tirgus apgrozījums šogad sasniegs 996,25 miljardus ASV dolāru ( 858,5 miljardi eiro) vēl pirms pusgada cerētā triljona dolāru vietā, liecina vācu tirgus izpētes kompānijas GfK prognozes. Gada griezumā raugoties, tirgus ieņēmumu pieaugums būs piezemēts – mazāks par vienu procentu.

Kā izskolot eksportspējīgu uzņēmumu veidotājus? © DIENA(15)

Eksports jau gadiem tiek uzskatīts par svarīgu Latvijas tautsaimniecības balstu, turklāt ekonomikas analītiķi norāda, ka tie uzņēmumi, kuri orientējas uz eksporta tirgiem, bieži vien ir spēcīgāki un ilgtspējīgāki nekā tie, kuri darbojas tikai mūsu valsts vietējā tirgū. Protams, ir arī izņēmumi – gan stabili, finansiāli veiksmīgi tikai un vienīgi Latvijas tirgū strādājoši uzņēmumi, gan vāji, grūtībās iestiguši eksportētāji, – tomēr kopējā tendence ir tāda, ka uzņēmumu orientēšanās uz ārvalstu tirgiem nāk par labu biznesa ilgtspējai.

Gaida tālāku cenu kāpumu © DIENA(9)

Samērā straujais iedzīvotāju darba samaksas kāpums un iepriekš ilgstoši rūkošais komercbanku hipotekāro kredītu portfelis rada labvēlīgus apstākļus, lai pircēju interese par nekustamo īpašumu (NĪ) palielinātos. Tā kā iedzīvotāju ienākumi aug, arī kredītu tirgus var iekustēties, tā veicinot mājokļu cenu kāpumu. Arī NĪ attīstītāji patlaban saredz labvēlīgus apstākļus tam, lai aktivitāte tirgū saglabātos augsta un cenas turpinātu palielināties.

Latvijas Pasta Eksprespasts internetā ļaus apmaksāt sūtījumu un izsaukt kurjeru

Latvijas Pasta Eksprespasts, kas specializējas kurjerpasta pakalpojumu sniegšanā, radījis interneta maksājumu rīku un pakalpojumu Eksprespaka tieši fiziskām personām, par sūtījumu Baltijas valstu ietvaros ļaujot ērti norēķināties internetā un tā nodošanai izsaukt kurjeru uz mājām vai jebkuru citu sev izdevīgāko vietu. Eksprespasta sūtījumus, ko nosūta fiziska persona, Latvijā iespējams piegādāt klientam rokās vai uz jebkuru pasta nodaļu, bet Lietuvā un Igaunijā – ar kurjeru piegādāt norādītajā saņēmēja adresē, vēsta Latvijas Pasts.

Atpūtai un kultūrai tērē vairāk © DIENA(2)

Mūsu valsts tautsaimniecības augšupeja nav metusi līkumu arī kultūras un atpūtas industrijai, kuras apgriezieni pieaug līdz ar iedzīvotāju ienākumu pieaugumu. Statistiķi ir secinājuši, ka iedzīvotāju tēriņi dažādiem intelektuālas un mazāk intelektuālas ievirzes relaksācijas pasākumiem pēdējo gadu laikā ir pieauguši, turklāt salīdzinājumā ar 2008.–2009. gada finanšu krīzes laiku šis tēriņu kāpums ir vērā ņemams.

Lattelecom pavasarī mainīs nosaukumu(7)

Nākamā gada pavasarī telekomunikācijas uzņēmums Lattelecom mainīs nosaukumu un zīmolu uz tet, otrdien Lattelecom forumā pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis. Viņš sacīja, ka tet ir zīmols, kas patlaban nodrošina elektrības biznesu, bet tagad "ar jaunu enerģiju tas būs jaunais tehnoloģiju zīmols, kas turpinās attīstīties ārvalstu tirgos".

Meklēs labākos jauno tehnoloģiju startup uzņēmējus

Digital Freedom Festival sadarbībā ar starptautisko uzņēmēju, investoru un mentoru apvienību Rockstart no Nīderlandes rīko konkursu, lai atrastu labākos jauno tehnoloģiju (Emerging Tech[1]) startup uzņēmējus reģionā. Konkursa uzvarētāji iegūs iespēju piedalīties fināla atlases kārtā Eiropas vadošā akceleratora Rockstart programmā Nīderlandē.

Bez jūtama dārdzības pieauguma © DIENA

Pavasarī un vasarā piedzīvotais sausums ne vienam vien licis uzdot jautājumu, cik lielā mērā ražības kritums varētu ietekmēt pārtikas produktu cenas Latvijas veikalu plauktos. Latvijas lauksaimniecībai šis gads nav sevišķi labs, tomēr tie eksperti, kuri kaut ko saprot no cenu veidošanās mehānismiem, nesola strauju pārtikas cenu kāpumu.

Atbalstot seniorus, veido atgriezenisko saiti © DIENA

Nupat 1. oktobrī tika atzīmēta Starptautiskā Senioru diena. Pasākumu rīkošana vecākā gadagājuma ļaudīm ir izaicinājums pārsvarā tajos gadījumos, kad par šo sabiedrības daļu veidojies nepamatots priekšstats kā par mazjaudīgu un prasībās pieticīgu auditoriju. Tiesa, senioru salīdzinoši ierobežotais budžets daudzkārt liedz tiem piedalīties pasākumos ar šiku vērienu. Tomēr, ja sadarbības formas veidojas veiksmīgas, ieguvumi ir arī pašiem pasākumu biznesa organizatoriem.

Pēc Primera Air izputēšanas tūkstošiem pasažieru "iestrēguši"; kompānija kompensācijas nesola © DIENA(6)

Nupat kļuvis zināms, ka Latvijā bāzētā Islandes kapitāla aviokompānija Primera Air iesniegusi bankrota pieteikumu un pārtraukusi visus reisus, kaut vēl līdz vakardienas pēcpusdienai tikušas tirgotas biļetes. Aviokompānijas finanšu nedienu, kas novedušas pie lēmuma uzņēmumu likvidēt, dēļ nu dažādos galamērķos "iestrēguši" tūkstošiem pasažieru, turklāt par par biļetēm samaksāto tieši no kompānijas atgūt nevarēs, tā vietā jāmeklē citi veidi, kā atgūt iztērēto.

Bankrotē Latvijā bāzētā aviokompānija Primera Air

Latvijā bāzētā Islandes kapitāla aviokompānija Primera Air finanšu problēmu dēļ pārtraukusi reisus. Lidsabiedrības izplatītajā paziņojumā teikts, ka reisi pārtraukti no 1. oktobra. "Šī ir skumja diena visiem Primera Air darbiniekiem un pasažieriem. Pēdējo mēnešu laikā kompānija neatlaidīgi centās nodrošināt ilgtermiņa finansējumu lidsabiedrībai. Nespējot vienoties ar mūsu banku par īstermiņa finansējumu, mums nebija citas iespējas kā iesniegt bankrota pieteikumu," informē Primera Air.

Veiksmīgs korporatīvais pasākums paliek atmiņā kā jēgpilni pavadīts laiks © DIENA

Mūsdienās pasākumu rīkošana ir radoša joma, kurā iespējams realizēt ļoti dažādas interesantas un inovatīvas idejas. Stingri kanoni par to, kādam jābūt korporatīvajam pasākumam, patlaban vairs nepastāv. Tāpat arī ir zudušas robežas, kas šķir lietišķa rakstura pasākumu un izklaidi, jo nereti konferences un apspriedes tiek apvienotas ar koncerta klausīšanos vai ekskursiju. Šādus secinājumus ļāva izdarīt arī pasākumu nozares izstāde Pasākumu Ekspo 2018, kas šoruden norisinājās Arēnā Rīga.

Visu paaudžu cilvēkiem ir interese par izzinošiem pasākumiem © DIENA

Patlaban populārs izklaides veids gan bērnu, gan pieaugušo pasākumos ir tā dēvētās kvesta istabas. Tās gan nav piemērotas pavisam maziem bērniem, kā arī tādiem pieaugušajiem, kuriem ir noliece uz klaustrofobiju, jo tad atrašanās slēgtā telpā var radīt nevis patīkama piedzīvojuma izjūtu, bet gan bailes. Kvesta istabu piedāvājums ir ļoti plašs, un pasākuma dalībnieki var izvēlēties – doties kosmosā, džungļos vai uz neapdzīvotu salu, iejusties kādas pasakas sižetā vai citā scenārijā.
Reklāmraksts

Škoda: IUB nav pēc būtības iedziļinājies sūdzībā par Talgo atbilstību vilcienu iepirkumam

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) nav pēc būtības iedziļinājies sūdzībā par spāņu ražotāja Patentes Talgo S.L.U (Talgo) atbilstību VAS Pasažieru vilciens (PV) izsludinātā elektrovilcienu iepirkuma prasībām, jo Talgo patiešām vēl nekad nav ražojis piepilsētas elektrovilcienus jeb EMU (commuter train EMU - Electric Multiple Unit), aģentūrai LETA uzsvēra iepirkuma konkursa dalībnieka - čehu ražotāja Škoda Vagonka - biznesa attīstības direktors Romans Sorkins.