Izdevniecības "Dienas bizness" regulārs statistikas datu publikāciju cikls, kas atspoguļo paradoksālo, acīmredzamo, bet neticamo situāciju mūsu valstī, un vēlas saņemt atbildes, idejas un priekšlikumus.

E-pasts: [email protected]

Pētījums liecina, ka ziloņi ir dzīvnieku pasaules «džipi» (2)

Britu zinātnieku pētījums liecina, ka ziloņiem ir raksturīga unikāla «četru kāju piedziņa», kas milzīgo dzīvnieku padara līdzīgu džipam. Visiem pārējiem četrkājainiem dzīvniekiem ir «aizmugures piedziņa», jo ātruma uzņemšanai viņi izmanto pakaļkājas, savukārt bremzēšana notiek ar priekškājām.

Bayern pēdējā minūtē izrauj uzvaru pār Mančestras United © DIENA

Pateicoties Ivicas Oliča pēdējā minūtē gūtajiem vārtiem, Minhenes Bayern futbolisti otrdien savā laukumā ar 2:1 pārspēja Mančestras United vienību UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē.Jau spēles otrajā minūtē rezultātu atklāja Mančestras United. Pēc centrējuma nokļūdījās minheni...

Aicina iepazīties ar tautas mūzikas instrumentiem

4. aprīlī,no plkst.11:00 līdz 18:00 Rakstniecības un mūzikas muzejā (Pils laukumā 2) varēs iepazīties ar tautas mūzikas instrumentu izstādi jaunajā Spēlmaņu zālē, informēja muzeja pārstāve Gunta Kāle.Spēlmaņu zāle iepazīstinās ar galvenajiem latviešu tradicionālajā mūzikā lietotajiem instrumentiem un to spēlētājiem, kā arī ar seno instrumentu rekonstrukcijām un to spēli mūsdienās, atklāja G.