Raidījums: Godmaņa auto bija jāapstājas pie luksofora sarkanās gaismas(33)

Premjera Ivara Godmaņa (LPP/LC) limuzīnam šonedēļ notikušās avārijas brīdī nebija tiesību izmantot operatīvā transportlīdzekļa privilēģijas un bija jāievēro visi ceļu satiksmes noteikumi, arī apstāšanās pie luksofora sarkanā signāla, ko premjera šoferis neizdarīja, pie šādiem secinājumiem nonācis LNT raidījums “TOP 10”.

Šķēle sodīts par agresīvu braukšanu(22)

Pirms trīs nedēļām Tautas partijas (TP) dibinātājs Andris Šķēle centies apbraukt automašīnu sastrēgumu, notriecot ceļu policistu. Nu par agresīvu braukšanu A.Šķēles autovadītāja konts papildinājies par sešiem soda punktiem, svētdien vēsta raidījums Nekā personīga.Kā ziņo raidījums, iespējams, TP dibinātājs ar savu sudraboto “Audi A4” 30.

Briti un krievietes uzvar Eiropas kausa izcīņā vieglatlētikā © DIENA

Lielbritānijas vīru un Krievijas dāmu izlases izcīnījušas uzvaras Eiropas kausa izcīņā vieglatlētikā superlīgā. Lielbritānijas vieglatlēti kopvērtējumā savāca 112 punktus un apsteidza tuvākos sekotājus Polijas (98) un Francijas (96) komandas. Savukārt krievietes (122 p.) tālākajās vietās atstāja ukrainietes (108,5) un Lielbritānijas vieglatlētes (89).

Eiropas kausa izcīņā Latvijas vieglatlēti otrie, vieglatlētes ceturtās © DIENA(2)

Eiropas kausa izcīņas 2.līgas A grupas sacensībās Tallinā Latvijas vīru izlase izcīnīja otro vietu aiz mājiniekiem igauņiem, bet dāmu komanda astoņu izlašu konkurencē ierindojās ceturtajā vietā, informē sacensību rīkotāji.Individuāli uzvaras izcīnīja Staņislavs Olijars 110 m/b distancē (13,53; ceļavējš krietni virs normas — 5,0 m/s), Ineta Radēviča tāllēkšanā (6,75 (ceļavējš +3,7 m/s)), Ainārs Kovals šķēpa mešanā (80,24), Ieva Zunda 400 m skrējienā (53,92), Ģirts Āzis 1500 metros (3:57,69), Gatis Spunde 400 m barjerskrējienā (51,92), Dmitrijs Jurkevičs 800 m distancē (1:51,55), Valērijs Žolnerovičs 3000 m šķēršļu skrējienā (8:43,40) un vīru 4x100 m stafetes komanda (40,63).

Keisijs Stouners uzvar Lielbritānijas GP izcīņā

Austrālietis Keisijs Stouners kļuvis par pasaules motošosejas čempionāta Lielbritānijas posma uzvarētāju. Finišā Ducati komandas braucējs par nepilnām sešām sekundēm apsteidza sacīkšu kopvērtējuma līderi Valentino Rosi. Trešais finišēja Dani Pedrosa. Stouners startēja no pirmās pozīcijas un brauciena laikā arī sasniedza ātrāko apļa laiku.

Rundāles pilī apmetusies viena no lielākajām mājas čurkstu kolonijām(3)

Apmeklējot Rundāles pili, pie pils logiem var ieraudzīt milzum daudz putnu ligzdu. Kā izrādās, pili jau gadiem apdzīvo ne vien Melnā dāma, bet arī viena no lielākajām mājas čurkstu kolonijām Latvijā. Pils direktors Imants Lancmanis pārliecināts, ka cīņa ar putniem ir bezjēdzīga, savukārt ornitologi uzskata, ka tā nemaz nav nepieciešama.

papildināta - Ferrari svin dubultuzvaru Maņikūrā(6)

Ferrari komanda svētdien izcīnīja dubultuzvaru Pasaules Pirmās formulas (F-1) čempionāta - Francijas Grand Prix izcīņā. Maņikūras trasē notikušajās sacīkstēs pirmais finišēja brazīlietis Felipe Masa, kurš izcīnīja savu astoto uzvaru karjerā un trešo - šajā sezonā.

Mugabe kļūst par vienīgo kandidātu Zimbabves prezidenta vēlēšanās © DIENA

Opozīcijas kandidāts Morgans Cvangirai svētdien paziņojis par lēmumu atteikties no kandidēšanas Zimbabves prezidenta atkārtotajās vēlēšanās, kas plānotas šonedēļ, 27.jūnijā. Tā viņš pavēris ceļu uz uzvaru līdzšinējam valsts prezidentam Robertam Mugabem.Atsaucot savu kandidatūru, M.Cvangirai paudis viedokli, ka pašreizējā vardarbības gaisotnē brīvas un godīgas vēlēšanas nebūtu iespējamas, ziņo Reuters.

Daideri uzvar Latvijas motokrosa čempionāta posmā, Serģa ekipāža nefinišē

Latvijas motokrosa čempionāta 2.posmā Ķeguma trasē blakusvāģu klasē uzvaru izcīnīja brāļi Jānis un Lauris Daideri, bet Kristers Serģis ar Kaspru Stupeli ierindojās tikai astotajā vietā, ziņo moto-x.lvKvalifikācijā Daideri uzrādīja labāko laiku, otrie bija Serģis un Stupelis, bet trešie Māris Rupeiks un Haralds Kurpnieks.

Austrālijas futbolisti savā laukumā negaidīti zaudē Ķīnai

Negaidītu zaudējumu 2010.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlē piedzīvojuši Austrālijas futbolisti, kuri savā laukumā ar 0:1 piekāpās Ķīnai. Pēc šī zaudējuma situācija A grupā nav mainījusies - austrālieši ar desmit punktiem ir līderi, pa septiņiem punktiem ir Irākai un Katarai, taču šīs komandas aizvadījuši par vienu spēli mazāk, bet ķīniešiem ir seši punkti. Vēl vienā spēlē Japāna ar 1:0 pieveica Bahreinu. Līderi šajā grupā ir Nahreinas futbolisti (11 punkti), japāņiem ir punkts mazāk, tālāk seko Omāna (5) un Taizeme (1).

STATS/ASK regbisti izcīna pārliecinošāko uzvaru Lietuvas čempionātā © DIENA

STATS/ASK guvuši līdz šim pārliecinošāko uzvaru 18 aizvadītajās spēlēs pusotrā sezonā Lietuvas atklātajā čempionātā, ar 41:5 Klaipēdā uzvarot vietējo Kuršiai, kam šis bija piektais zaudējums piecās spēlēs šāgada čempionātā.Andrejs Aleksandrovs guva 21 punktu ar piezemējumu, visām piecām iespējamajām realizācijām un diviem soda sitieniem.

Saramotinam 6.vietā Francijā © DIENA

Rietumu banka - Rīga komandas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins ieņēma sesto vietu daudzdienu velobrauciena Boucles de la Mayenne (kat.2.2.) otrajā posmā. 172 km garā brauciena uzvarētājs tika noteikts finiša sprintā, kurā piedalījās 18 sportisti, starp tiem arī divi Rietumu banka - Rīga pārstāvji – Saramotins un Sergejs Firsanovs.