Baltkrievijas opozīcijas politiķis Aleksandrs Kozuļins, kurš savulaik kandidēja uz Baltkrievijas prezidenta amatu, nedēļas nogalē atbrīvots no ieslodzījuma. Viņš apžēlots ar Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko rīkojumu, lai gan šis dokuments vēl nav oficiāli publicēts. A.Kozuļins svētdien nerunāja ar presi, jo devās uz sava sievastēva bērēm.

Visticamāk, būs grūti atrast cilvēku, kurš ne reizi nav dzirdējis Deep Purple nemirstīgā hita Smoke On The Water akordus. Vai šī dziesma šodien skanēs Deep Purple koncertā Arēnā Rīga, nav zināms, taču grupa būs šeit, lai savu četrdesmito pastāvēšanas gadu svinētu kopā ar faniem — tādu nav mazums, jo Deep Purple klausītāju lokam joprojām pievienojas jauni cienītāji. Ne bez pamata — Deep Purple albums Machine Head, kā arī agrīnais Deep In Rock, ir droši iekļaujami rokmūzikas vēsturē.

Par Elziņas jaunkundzi(1)

No pirmdienas galerijā Istaba skatāma mākslinieces Diānas Dimzes–Dimmes izstāde

Man.United sāk ar neizšķirtu, Chelsea futbolistiem pārliecinoša uzvara

Anglijas futbola premjerlīgas pirmās kārtas spēlē pašreizējie čempioni Manchester United nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:1) ar Newcastle United. Ņūkāslas klubu 22.minūtē vadībā izvirzīja Abafemi Martinss, bet jau divas minūtes vēlāk Darens Flečers atjaunoja līdzsvaru.

Latvijas basketbolisti piekāpjas Francijai(4)

Latvijas basketbola valstsvienība trešajā spēlē pārbaudes turnīrā Strasbūrā ar 66:92 (34:36) piekāpusies Francijas izlasei un kopvērtējumā ierindojās trešajā vietā, liecina Francijas basketbola federācijas mājaslapā publicētā informācija. Par turnīra uzvarētājiem nedaudz negaidīti kļuva Somijas basketbolisti, kuri uzvarēja visās trijās spēlēs.

papildināta - Daugava ar 6:1 sagrauj FK Rīga futbolistus

LMT futbola virslīgas pirmā posma pēdējā spēlē Daugavpils Daugava ar 6:1 (3:0) sagrāva FK Rīga komandu, informē Latvijas Futbola federācija. Pa diviem vārtiem daugavpiliešu labā guva Artjoms Jaškins, pa vieniem – Vjačeslavs Daņiļins, Artjoms Rudņevs, Dmitrijs Goliševs un Marko Šimičs, bet rīdzinieku rindās vienīgo precīzo sitienu izdarīja Aleksandrs Zeņkovs.

papildināta - Krievija Gruzijā palielina armijas posteņu skaitu © DIENA(144)

Situācija Gruzijā šobrīd ir nenoteikta – kaut Krievijas armija oficiāli paudusi vēlmi pamest Gori pilsētu, tā vēl joprojām tur atrodas un, kā novēroja Dienas korespondents Gruzijā Atis Klimovičs, palielina posteņu skaitu valsts teritorijā. Tikmēr Vācijas kanclere Angela Merkele Tbilisi paziņoja, ka Gruzija tiks uzņamta NATO.

Nihau, Zigi no Bulduriem!(20)

Suņi rej, bet karavāna iet tālāk – ne jau Krišjānis Barons šo teicienu izdomāja, bet vietā un laikā tas ir. Spēles turpinās, un tajās piedalās gan tie, kas cīnās par medaļām, gan “tūristi”. Vai arī tādiem jāpiedalās? Kāpēc ne, ja olimpiskais normatīvs izpildīts. Nereti par savu nevis mīļo nodokļu maksātāju naudu. Nav tak svarīgi, vai tas Dūda, vai Gulbis, vai Sokolovs, vai kāds cits.

Vilemsens uzvar Igaunijā, brāļi Daideri ceturtie

Pasaules motokrosa čempionāta Igaunijas posma kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Daniels Vilemsens un Reto Gruters, bet ceturto vietu ieņēma Jānis un Lauris Daideri. Divus posmus un četrus braucienus līdz čempionāta finišam Vilemsens/Gruters otrajā vietā esošos Kristeru Serģi un Kasparu Stupeli apsteidz par 85 punktiem un līdz ar to praktiski nodrošinājuši čempionu titulu (katrā braucienā uzvarētājs saņem 25 punktus).

Dāmu volejbola grupu turnīros uzvar Kuba un Brazīlija © DIENA

Izcīnot uzvaras visās piecas spēlēs, dāmu volejbola priekšsacīkšu turnīros apakšgrupās pirmās vietas izcīnījušas Kubas un Brazīlijas volejbolistes. Pēdējā kārtā kubietes ar 3:0 pieveica Venecuēlu, bet brazīlietes trijos setos apspēlēja Itālijas izlasi. Brazīlijas izlase piecos mačos nav zaudējusi nevienā setā.

Noskaidroti dāmu handbola turnīra ceturtdaļfināla pāri © DIENA

Aizvadītas olimpiskā dāmu handbola turnīra grupu turnīra pēdējās kārtas spēles un noskaidroti visi četri ceturtdaļfināla pāri. Vienīgā komanda, kas uzvarēja visās piecās spēlēs ir Norvēģijas izlase, kas A grupas turnīru pabeidza ar panākumu 24:23 mačā pret Rumāniju. Ceturtdaļfinālā Norvēģijas handbolistes tiksies ar B grupas 4.vietas ieguvējām zviedrietēm.

Jamaikai zelts un divi sudrabi 100 metru finālskrējienā dāmām © DIENA

100 metru finālskrējienā dāmām trīskāršu panākumu guva Jamaikas sprinteres, kuras izcīnīja trīs pirmās vietas. Par olimpisko čempioni kļuva Šellija Anna Freizere (10,78), bet Šerona Simpsone un Kerona Stjuarta uzrādīja pilnīgi vienādu rezultātu 10,98 sekundes un abas saņēma pa sudraba godalgai. Līdz šim vēl nekad olimpiskajās spēlēs šajā disciplīnā visas medaļas nebija izcīnījušas vienas valsts pārstāves.

Dāmu pludmales volejbola turnīra pusfinālā iekļūst favorītes © DIENA

Dāmu pludmales volejbola turnīra ceturtdaļfināla spēlēs uzvaras izcīnīja visas favorītes un pasaules ranga līderes. Ar pirmo numuru izliktās Atēnu olimpisko spēļu čempiones amerikānietes Kerija Volša un Mistija Meja-Trenora pārspēja brazīlietes Anu Paulu un Larisu 21:18, 21:15. Pusfinālā Brazīliju pārstāvēs cits pāris – Renata Ribeiru un Talita, kuras ar 24:22, 21:14 uzvarēja Tamsinu Bārnetu un Natāliju Kuku no Austrālijas.

Baltkrievijas opozīcijas politiķis Kozuļins atbrīvots no cietuma © DIENA

Valentino Rosi uzvar Čehijā(1)

Valentino Rosi izcīnījis uzvaru pasaules motošosejas kārtējā posmā MotoGP klasē Čehijā. 15 sekundes no uzvarētāja atpalika otrās vietas ieguvējs Tonijs Eliass, trešais finišēja Loriss Kapirosi. Kvalifikācijas uzvarētājs, pasaules čempions Keisijs Stouners jau trešajā aplī krita, un kopš tā brīža Rosi uzvara vairs nebija apdraudēta.

Galkina-Samitova uzvar 3000 metru šķēršļu skrējienā, labo pasaules rekordu © DIENA(5)

Krievijas skrējēja Gulnara Galkina-Samitova kļuvusi par pirmo olimpisko čempioni 3000 metru šķēršļu skrējienā. Disciplīnā, kas olimpisko spēļu programmā bija iekļauta pirmo reizi, viņa apstiprināja savu galvenās favorītes statusu, tuvāko sekotāju kenijieti Junisu Džepkoriru finišā apsteidzot par astoņarpus sekundēm un labojot sev piederošo pasaules rekordu.

Zunda: Startā pazaudēju ritmu © DIENA(2)

Ievai Zundai 400 m barjerskrējienā cerības uz labu rezultātu aizķērās aiz pirmās barjeras. Taču minimālā programma – nepalikt pēdējai – tika izpildīta. “Priekš manis par ilgi tikām noturētas starta paliktņos, un, sākot skriet, nedabūju ritmu, tāpēc arī aizķēru pirmo barjeru. Distancē pamazām ritmu atguvu, taču daudz ko labot vairs nevarēju.

Medvedevs: Krievija pirmdien sāks regulārā karaspēka izvešanu no Gruzijas(21)

Krievija pirmdien sāks sava regulārā karaspēka izvešanu no Gruzijas, svētdien paziņoja Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs, kura teikto citēja Kremļa administrācija. "No rītdienas Krievija sāks izvest savu militāro kontingentu, kurš atbalsta Krievijas miera uzturētājus" Dienvidosetijā, sacīja Medvedevs telefonsarunā ar Eiropas Savienības (ES) prezidējošās valsts Francijas prezidentu Nikolā Sarkozī.

papildināta - Zundai 21.vieta 400 metru barjerskrējienā © DIENA(1)

Ieva Zunda 400 metru barjerskrējiena kopvērtējumā ierindojusies 21.vietā 27 dalībnieču konkurencē un pusfinālam nav kvalificējusies. Pirmajā priekšskrējienā viņa finišēja piektā – 57,43 sekundes (Ievas personiskais rekrods ir 55,59 sekundes). Skrējienā uzvarēja Tifānija Rosa-Viljamsa no ASV – 55,51, bet labāko rezultātu pirmajā kārtā sasniedza Melena Vokere no Jamaikas – 54,46.

U-16 izlases basketbolisti zaudē arī Turcijai

Latvijas U-16 basketbola izlase Eiropas kadetu čempionāta trešajā spēlē piekāpās Turcijas vienaudžiem 63:74. Rezultatīvākie Latvijas komandas sastāvā ar attiecīgi 17 un 12 gūtiem punktiem bija Edmunds Dukulis un Andris Misters.

Lēbs uzvar Vācijas rallijā, kļūst par līderi kopvērtējumā

Septīto reizi par Vācijas rallija uzvarētāju kļuvis Citroen komandas pilots, četrkārtējais pasaules čempions Sebastjans Lēbs. Pasaules čempionāta kārtējā posmā 34 gadus vecais francūzis par 47,4 sekundēm apsteidza savu komandas biedru Danielu Sordo. Trešais bija Fransuā Divāls.

Šī nedēļas nogale - karstākā šajā vasarā(1)

Šī nedēļas nogale Latvijā bijusi karstākā šovasar, aģentūra _BNS _uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūrā. Sestdien Daugavpilī gaisa temperatūra sasniedza +32 grādus un tā ir augstākā temperatūra kāda šovasar fiksēta.

F-2 ātrumlaivu Pasaules kausa posmā uzvar Dželfs, Grosam 3.vieta(4)

Pasaules kausa izcīņas Latvijas Grand Prix sacensībās ātrumlaivām F-2 klasē pirmo vietu izcīnīja Ouens Dželfs. Distancē viņš pavadīja 39 minūtes un 39,28 sekundes. Otrais finišēja pasaules čempions Kolins Dželfs (39:41,27), bet Latvijas pilots Uģis Gross izcīnīja trešo vietu (39:43,26). Desmitajā vietā ierindojās Mārtiņš Bergholcs (40:00,70). Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā Gross nopelnīja 12, bet Bergholcs – vienu punktu.

Zelta medaļu tenisā izcīna Nadals © DIENA

Spānijas tenisists Rafaels Nadals kļuvis par olimpisko čempionu vienspēlēs. Finālā viņš trijos setos ar 6:3, 7:6 (7:2), 6:3 visai pārliecinoši pieveica Fernando Gonsalesu no Čīles. Nadals olimpisko zelta medaļu izcīnījis dienu pirms tam, kad pasaules ranga pirmajā vietā nomainīs Rodžeru Federeru. Spānijai šī ir trešā zelta medaļa Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Elektroinstrumentu ražotājs "Rebir" augustā un septembrī plāno no darba atbrīvot vēl aptuveni 370 darbinieku © DIENA

Latvijas lielākais elektroinstrumentu ražotājs "Rebir" augustā un septembrī no darba plāno atbrīvot vēl aptuveni 370 darbinieku. "Rebir" valdes priekšsēdētājs Jānis Zudāns aģentūrai BNS pastāstīja, ka "Rebir" pašreiz ir 620 darbinieku, bet pēc plānotās ražošanas pārcelšanas uz Ķīnu Latvijā paliks aptuveni 250 darbinieku.

Lielākā medaļu kolekcija Lielbritānijas airētājiem © DIENA

Olimpiskajās airēšanās sacensībās bagātāko medaļu ražu ievāca Lielbritānijas airētāji. Viņu kontā divas zelta, divas sudraba un divas bronzas godalgas. Divas uzvaras izcīnīja arī Austrālijas komanda, kuras kontā vēl arī viena sudraba medaļa, bet Kanādas airētāji tika pie četrām medaļām (pa vienai zelta un sudraba, divas bronzas).

Manchester United klubs parakstīs līgumu ar Saudi Telecom

Eiropas Čempionu līgas uzvarētāji Manchester United futbola klubs tuvākajā laikā parakstīs sponsoru līgumu ar Saūda Arābijas telekomunikāciju kompāniju Saudi Telecom. Darījuma termiņš ir pieci gadi, bet vērtība tiek lēsta ar desmit miljoniem sterliņu mārciņu.

Florošekam otrā vieta skrējienā Viļņā © DIENA

Starptautiskās sacensībās 10 km skrējienā Vilnius-2008 otro vietu izcīnījis Latvijas skrējējs Mareks Florošeks, ziņo Latvijas Vieglatlētikas savienība. Viņš finišējis pēc 31 minūtes un 40 sekundēm. Uzvarēja Aleksandrs Matveičuks no Ukrainas - 30:59.

Ainars Zvirgzdiņš: Tā bija laba skola © DIENA

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš 9.vietu olimpiskajā turnīrā nekādā ziņā neuzskata par neveiksmi, kaut arī komandas spēkos bijis sasniegt mērķi un iekļūt ceturtdaļfinālā. “Prieks, ka esam ieguvuiši ļoti vērtīgu pieredzi. Pierādījām, ka varam spēlēt šādā līmenī, bet redzējām arī kļūdas.

Anete Jēkabsone: Nebijām tā komanda, ko visi gaidīja © DIENA(13)

Latvijas valstsvienības basketbolistes pēc zaudējuma Korejas komandai izšķirošajā mačā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā (68:72) vienbalsīgi atzina, ka galvenā vaina meklējama pašu kļūdās aizsardzībā un korejiešu fenomenālajā tālmetienu precizitātē.

Rumānijas skrējēja Tomesku uzvar maratonā © DIENA

Pekinas olimpisko spēļu maratona skrējienā uzvaru svinēja rumāņu sportiste Konstantīna Tomesku. Uzvarētājas laiks gan nebija nekāds augstais - divas stundas, 26 minūtes un 44 sekundes. Tomēr jāatzīmē, ka skrējiens lielajā tveicē bija ļoti grūts.

Felpss izcīna astoto zelta medaļu © DIENA(2)

ASV peldētājs Maikls Felpss ir piepildījis savu solījumu un kļuvis par astoņkārtēju Pekinas olimpisko spēļu čempionu, svētdien ASV komandas sastāvā (kopā ar viņu startēja arī Ārons Pīrsols, Brendons Hansens un Džeisons Ležaks) uzvarot 4 x 100 m kompleksā peldējuma stafetē. Turklāt amerikāņi finišēja pēc trīs minūtēm un 29,34 sekundēm, kas ir jauns pasaules rekords.

Latvijas basketbolistēm tikšanās ar ASV nenotiks © DIENA(26)

Latvijas izlases basketbolistes svētdien Pekinā piedzīvoja zaudējumu olimpisko spēļu priekšsacīkšu pēdējā spēlē, ar 68:72 piekāpjoties Korejai. Šīs spēles uzvarētājas nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā, kur pretī stāsies ASV izlase. Savukārt Latvijas izlases basketbolistēm olimpiskais turnīrs ir beidzies.