Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

2. maijs, 2009

Baltkrievijas hokejisti “bullīšos” uzvar Somiju un iekļūst ceturtdaļfinālā © DIENA(3)

Baltkrievijas izlases hokejisti pasaules čempionāta F grupas spēlē sestdien pēcspēles metienu sērijā ar 2:1 uzvarēja Somijas valstsvienību un pēc šī panākuma garantēja sev vietu ceturtdaļfinālā.Jau spēles piektajā sekundē (!) Baltkrievijas hokejistiem izdevās izvirzīties vadībā un saglabāt pārsvaru līdz otrās trešdaļas vidum, kad somi beidzot realizēja teritoriālo pārsvaru un panāca izlīdzinājumu. Ne pamatlaikā, ne pagarinājumā komandām vārtus gūt vairs neizdevās, bet soda metienu sērijā otro reizi čempionātā uzvaras vārtus Baltkrievijas izlases labā guva Oļegs Antoņenko.

Krievijas hokejisti nodrošina pirmo vietu E grupā, Latvija vēl nav 1/4finālā © DIENA(38)

Krievijas izlases hokejisti, sestdien izcīnot uzvaru 4:1 pār ASV, sestdien nodrošinājuši pirmo vietu pasaules čempionāta E grupas turnīra tabulā. Kā zināms, Krievijas izlase būs Latvijas valstsvienības pretinieki svētdien paredzētajā otrā posma pēdējās kārtas spēlē.ASV izlases zaudējums nav izdevīgs Latvijas izlasei, jo noslēguma turnīra tabulā amerikāņiem, Latvijai un vēl kādai komandai – Šveicei vai Zviedrijai – var būt pa septiņiem punktiem.

Latvijas spīdvejisti neiekļūst pasaules komandu čempionāta finālā © DIENA(1)

Latvijas spīdvejisti pasaules komandu čempionāta kvalifikācijas sacensībās sestdien Daugavpilī kopvērtējumā ierinojušies otrajā vietā un finālā neiekļuva.Četru komandu sacensībās par uzvarētājiem kļuva Čehijas izlase (48 punkti). Latvijas komanda ierindojās otrajā vietā (45 p.). Sekoja Somija (29) un ASV (26).15 punktus Latvijas komandai nopelnīja Kjasts Puodžuks, Mihails Bogdanovs 13, Leonīds Paura 10, Jevgeņijs Karavackis 7, liecina neoficiālā informācija Daugavpils Lokomotīves kluba mājaslapa internetā.

Ankipāns: Meitas piedzimšana man palīdzēja © DIENA(10)

Latvijas hokeja valstsvienības uzbrucējs Ģirts Ankipāns meitas piedzimšanu piektdien atzīmēja ar gūtiem vārtiem sestdienas spēlē pret Franciju (7:1), bet pēc mača tika izsaukts uz dopinga kontroli.“Protams, ka meitas piedzimšana man palīdzēja,” divkārt priecīgs bija Ankipāns. “Uzvarējām, jo nepieļāvām muļķīgas kļūdas.

Znaroks: Pirmajā pārtraukumā vajadzēja sapurināt komandu © DIENA(9)

Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris Oļegs Znaroks atklāja, ka pēc pirmās trešdaļas spēlē pret Franciju (7:1) ģērbtuvē bijusi vīru saruna. "Pirmajā pārtraukumā vajadzēja sapurināt komandu. Ko teicu, jums neatklāšu. Ja pēc 1:0 franči būtu iemetuši, sāktos segas vilkšana uz vienu un otru pusi.

Sevastova iekļuvusi ITF tenisa turnīra vienspēļu finālā © DIENA

Latvijas tenisa ranga līdere Anastasija Sevastova iekļuvusi Johanesburgas (DĀR) ITF turnīra vienspēļu sacensību finālā.Pussfinālā viņa ar 6:4, 6:3 pārspēja slovākieti Kristīnu Kučovu un finālā mērosies spēkiem ar Evu Hridnovu no Čehijas, informē Starptautiskā tenisa federācija.Diemžēl neveiksmīgi Sevstaovai pārī  ar Kučovu beidzās dubultspēļu turnīrs, kura finālā tika piedzīvots zaudējums 2:6, 6:2, 9:11 cīņā ar Naomi Kavadeju (Lielbritānija) un Ļesju Curenko (Ukraina).

Latvijas basketbola līgas pusfināla sērijas otrajā spēlē VEF Rīga basketbolisti zaudē BK Ventspils komandai – 79:84 (35:39). Sērijā līdz trijām uzvarām vadībā ar 2:0 ir ventspilnieki, kuri pirmajā spēlē savā laukumā izcīnīja uzvaru 73:58.Pirmajā puslaikā laukumā valdīja līdzīga cīņa. Nevienai komandai ilgu laiku neizdevās iegūt vērā ņemamu pārsvaru – lielākais bija seši punkti, ko 15.

Romas Masters turnīra finālā tiksies Nadals un Džokovičs © DIENA

Romas Masters tenisa turnīra finālam sestdien kvalificējās pasaules ranga līderis Rafaels Nadals un serbs Novaks Džokovičs.Pusfinālā Nadals pieveica ar 12.numuru izlikto čīlieti Fernando Gonsalesu 6:3, 6:3, bet Džokovičs (3.) triju setu cīņā uzvarēja Rodžeru Federeru (2.) 4:6, 6:3, 6:3.

Čehija ar graujošu pārsvaru uzvar Slovākiju © DIENA(3)

Pasaules hokeja čempionāta F grupas spēlē sestdien Čehijas valstsvienība ar 8:0 sagrāva Slovākijas izlasi. Pa diviem vārtiem guva Jaromirs Jāgrs un Romans Červenka.Jau pirmajā trešdaļā čehi četras reizes pārspēja slovāku vārtsargu Janu Lašaku, bet otrajā periodā raidīja ripu pretinieku vārtos vēl četras reizes (pēc septīto vārtu zaudējuma Lašaku nomainīja Halaks).

Latvijas hokejisti svin ceturto uzvaru pasaules čempionātā © DIENA(70)

Latvijas valstsvienības hokejisti pasaules čempionātā Bernē izcīnījuši ceturto uzvaru turnīra piecās spēlēs. E grupas ceturtās kārtas spēlē Latvijas izlase ar 7:1 (1:0, 2:0, 4:1) pārliecinoši pieveica Franciju. Divus vārtus guva Mārtiņš Cipulis, pa vieniem Aleksandrs Ņiživijs, Lauris Dārziņš, Kārlis Skrastiņš, Aleksandrs Jerofejevs un Ģirts Ankipāns.

"Šukšina stāsti" būs Rīgā © DIENA(53)

Teātra biznesa aprindās nebija noslēpums, ka divas Latvijas viesizrāžu rīkotājkompānijas – _Baltijas pērle un Art Forte _cīnījās, lai iegūtu tiesības transportēt uz Rīgu patlaban Maskavā par ejošāko hitu un potenciālāko Krievijas teātra balvas Zelta Maska favorīti uzskatīto izrādi Šukšina stāsti, kas iestudēta Nāciju teātrī (pirmizrāde notika 2008.

Stādu tirgi izraisa lielu interesi(4)

Stādu tirgi, kas sestdien norisinājās Jelgavā un pie Jaunmoku pils, izraisījuši lielu interesi, liecina vietējo portālu ziņotais. Tiem, kas vēlējās apmeklēt Stādu parādi Jaunmoku pilī, nācies piedzīvot arī garas automašīnu rindas.

Manchester United svin kārtējo uzvaru Anglijas premjerlīgā © DIENA

Manchester United futbolisti sestdien izcīnījuši kārtējo uzvaru Anglijas premjerlīgas turnīrā un palielinājuši pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem Liverpool.Mančestrieši ar 2:0 pārspēja Middlesbrough vienību. Pirmos vārtus pirmā puslaika vidū guva Raiens Gigss, bet otrā puslaika sākumā pārsvaru nostiprināja Parks Ži Suns.Četras spēles līdz turnīra beigām Manchester United par sešiem punktiem apsteidz Liverpool futbolistus, kuri svētdien tiksies ar Newcastle United. Trešie, no līderiem atpaliekot par deviņiem punktiem, ir Chelsea.

Lorenco uzvarējis Spānijas Grand Prix kvalifikācijā © DIENA

Pasaules MotoGP čempionāta līderis spānis Horhe Lorenco uzvarējis sestdien notikušajās Spānijas Grand Prix izcīņas kvalifikācijas sacensībās.Otrajā vietā aiz Yamaha braucēja ierindojās viņa tautietis Dani Pedrosa ar Honda. Tālākās starta vietas ieguva Keisijs Stouners, Valentino Rosi, Rendijs de Punjē un Loriss Kapirosi.Čempionāta kopvērtējumā Lorenco ir 41 punkts, Rosi 40 un Stouneram 38 punkti.

LSPA un Jūrmalas sporta handbolisti uzvar pirmajās ceturtdaļfināla spēlēs © DIENA

LSPA un Jūrmalas sports kluba handbolisti sestdien izcīnījuši uzvaras izbraukumā Latvijas čempionāta ceturtdaļfināla pirmajās spēlēs.LSPA komanda Ludzā ar 44:38 (20:21) pārspēja SK Latgols handbolistus, bet Jūrmalas sports ar 35:21 (18:9) pārliecinoši apspēlēja Ogres SC vienību, liecina Latvijas Handbola federācijas informācija.Atbildes spēles paredzētas svētdien. Pusfinālisti noskaidrosies divu spēļu summā. Vietas labāko četriniekā jau iepriekš bija nodrošinājuši pamatturnīra pirmo divu vietu ieguvēji ASK/AB.LV un Dobele/Tenax handbolisti.

Veido komisiju Afganistānā notikušā izmeklēšanai © DIENA(37)

Lai noskaidroju Afganistānā piektdien notikušā negadījuma apstākļus, kad gāja bojā divi Latvijas karavīri un divi tika ievainoti, tiks veidota izmeklēšanas komisija, attiecīgu pavēli parakstījis aizsardzības ministrs Imants Lieģis.Komisijai ziņojums jāsagatavo līdz 8.jūnijam, un tas tiks izmantots, lai lemtu par kompensācijām bojāgājušo tuviniekiem un ievainotajiem, _Diena.

Kannavaro vasarā atgriezīšoties Turīnas Juventus sastāvā © DIENA

Madrides Real futbola kluba un Itālijas valstsvienības aizsargs Fabio Kannavaro intervijā Spānijas laikrakstam Marca pavēstījis, ka pēc sezonas beigām atgriezīšoties Turīnas Juventus komandas rindās. Pēc viņa vārdiem darījums abu klubu starpā ir tuvu noslēgšanai, taču acīmredzot tiks pabeigts pēc jūnija vidū paredzētajām Real kluba jaunā prezidenta vēlēšanām.

papildināta - Pirms spēles ar Franciju uzvarētāji sastāvu nemaina © DIENA(4)

Latvijas hokeja izlases sastāvs spēlē pret Franciju nemainīsies, apstiprināja hokeja izlases galvenā trenera palīgs Harijs Vītoliņš. Rīta treniņā spēlei gatavojās virknējumi, kuri aizvadīja spēli pret Šveici: K.Rēdlihs - Skrastiņš, Ankipāns - Sprukts - Karsums, Pujacs - Galviņš, Cipulis - Vasiļjevs - Ņiživijs, Laviņš - Sotnieks, M.

Kristovskis: partiju rezultāti būs atšķirīgi no pašreizējiem reitingiem © DIENA(44)

Pašreizējās aptaujas vēl ir diezgan neprecīzas, jo ļaudīm vēl nav bijis iespēju pilnvērtīgi izvērtēt kandidātus, tā Pilsoniskās savienības (PS) izvirzītais Rīgas mēra amata kandidāts Ģirts Valdis Kristovskis sestdien publicētā intervijā Latvijas Avīzē komentē aptauju rezultātus, kas rāda, ka rīdzinieku vidū populārākie galvaspilsētas mēra amata kandidāti ir Nils Ušakovs (Saskaņas centrs – SC) un Ainārs Šlesers (Latvijas Pirmā partija/Latvijas ceļš - LPP/LC), bet PS pārstāvis ir tikai ceturtajā vietā.

Tikai 56% Tokijas iedzīvotāji atbalsta olimpisko spēļu rīkošanu © DIENA

Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) veiktā aptauja liecina, ka tikai 56 procenti Tokijas iedzīvotāju atbalsta olimpisko spēļu rīkošanu Japānas galvaspilsētā 2016.gadā. Šis skaitlis krasi atšķiras no spēļu rīcības komitejas un japāņu izdevuma Yomiuri aptauju datiem, pēc kuriem spēļu rīkošanas ideju atbalsta attiecīgi 70% un 76% tokijiešu, ziņo Reuters.

Paziņoti pretendenti NHL sezonas labākā trenera titulam © DIENA

Nacionālā hokeja līga piektdien nosaukusi trīs pretendentus uz Džeka Adamsa balvu sezonas labākajam trenerim. Tie ir Tods Maklelans no Sanhosē Sharks, Klods Žiljēns no Bostonas Bruins un Endijs Mjurejs no Sentlūisas Blues.Sharks un Bruins NHL regulārajā sezonā sasniedza labākos rezultātu attiecīgi Rietumu (117 p.) un Austrumu (116 p.) zonā. Savkārt Blues hokejisti Mjureja vadībā kvalificējās Stenlija kausa izcīņai gadu pēc tam, kad NHL pamatturnīrā bija uzrādījuši ceturto sliktāko rezultātu visā līgā.

Igors Pavlovs: Latvija būs ceturtdaļfinālā © DIENA(3)

Piektdienas pēcpusdienā Bernē ieradās bijušais Latvijas izlases uzbrucējs Igors Pavlovs. Deviņdesmito gadu otrajā pusē hokeja izlasē bija triecienmaiņa: Pavlovs – Vītoliņš – Znaroks. 1997.gadā debitējot A grupā, Pavlovs iemeta vienīgo ripu Zviedrijas vārtos (1:1). Pēc karjeras beigām Igors veiksmīgi rāpjas augšup pa karjeras kāpnēm.

Gunta Baško kļuvusi par Spānijas vicečempioni © DIENA

Latvijas valstsvienības basketboliste Gunta Baško Salamankas kluba Perfumerias Avenida sastāvā kļuvusi Spānijas čempionāta sudraba laureāti.Finālsērijas otrajā spēlē pret Valensijas Ciudad Ros Casares komandu Baško klubs zaudēja 66:70 un piekāpās sērijā līdz divām uzvarām 0:2. Mača likteni lielā mērā izšķīra pirmās trīs minūtes, kuras Salamankas basketbolistes zaudēja 0:11, informē Spānijas basketbola federācija.Baško laukumā pavadīja 31 minūti, guva 11 punktus (2p.4/7, 3p.1/5), izcīnīja 5 atlēkušās bumbas un izdarīja 4 rezultatīvas piespēles.

Slavenajam hokejistam Gijam Leflēram draud cietumsods © DIENA

Leģendāro NHL hokejistu Gijam Leflēru tiesa Monreālā atzinusi par vainīgu nepatiesu liecību sniegšanā. Spriedums viņa lietā tiks paziņots 8.jūnijā. Apsūdzība Leflēram pieprasījusi nosacītu cietumsodu, bet advokāti lūguši piemērot naudas sodu. Pēc Kanādas likumiem, likums par šādu noziegumu paredz reālu cietumsodu līdz 14 gadiem.

Red Wings un Bruins ar uzvarām sāk Stenlija kausa ceturtdaļfināla sērijas © DIENA

Detroitas Red Wings un Bostonas Bruins hokejisti ar uzvarām savā laukumā sākuši Stenlija kausa izcīņas ceturtdaļfināla sērijas. Detroitieši ar 3:2 uzvarēja Anaheimas Ducks, bet Bruins pārspēja Karolīnas Hurricanes 4:1.Par Red Wings – Ducks spēles galveno varoņi kļuva kluba kapteinis, zviedru aizsargs Niklass Lidstrēms, kurš guva divus vārtus un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli.

Heat un Hawks duelī būs nepieciešama septītā spēle © DIENA

NBA čempionāta izslēgšanas turnīra pirmās kārtas sērijā Maiami Heat – Atlantas Hawks uzvarētāju noteikšanai būs nepieciešama izšķirošā septītā spēle, kas notiks svētdien Atlantā.Sestajā spēlē, pateicoties Dveina Veida gūtajam 41 punktam, Heat basketbolisti savā laukumā svinēja pārliecinošu uzvaru 98:72 un izlīdzināja rezultātu sērijā 3:3.

Par ko cīnās Latvijas kareivji Afganistānā.(180)

Ja Latvijas kaimiņš nebūtu agresīvā Krievija, bet kāda miermīlīgāka valsts, nez vai  mēs sūtītu savus kareivjus mirt par Rietumu civiliācijas vērtībām tālajā Afganistānā. Pašreizējā NATO kampaņa tur ir tikpat bezcerīga, kā kādreizējās britu vai krievu militārās invāzijas. Ja Sadama Huseina Irāka bija reāls pretspēks islāma fundamentālismam, tad tagad ar demokrātiju vēl jāpagaida, toties teroristu, kā liecina pēdejie notikumi, pa pilnam.

"LSF Holdings" turpina darbu

Atklātā vēstule LR Tieslietu ministram M. Segliņam, LR Iekšlietu ministrei L.Mūrniecei, LR Ģenerālprokuroram J.Maizītim, LR Uzņēmumu reģistra Galvenajam valsts notāram R.Balodim, medijiem, Latvijas sabiedrībai, kā arīM.Kvēpam, A.Nīcgalim, A.Ovodam un O.StepanovamRīga, 2009.gada 2.maijā Paziņojums: SIA LSF HOLDINGS turpina darbu un asi nosoda mēģinājumu pārņemt uzņēmumu ar spēku un viltotiem dokumentiemSIA LSF Holdings 50% kapitāla daļu īpašnieki Anrijs Lembergs un Līga Lemberga, kuru paziņojumam pievienojas arī uzņēmuma valde, informē, ka tranzītbiznesa uzņēmums SIA LSF Holdings un tā meitas uzņēmumi turpina strādāt pretēji tam, ka presē tiek izplatīta falsificēta informācija par uzņēmuma likvidāciju.

Mihaila Barišņikova dejas mākslinieka brīvība

Mūsdienu dejas vakaru Trīs solo un duets, kurā dejos divas pasaules dejas leģendas - Mihails Barišņikovs un Ana Laguna, atklājot Eiropas turneju (Latvija, Zviedrija, Itālija, Serbija, Polija, Nīderlande un Spānija) uz mūsu Operas skatuves 2. un 3.maijā, piedāvā Mihaila Barišņikova Mākslas centrs (Ņujorka).

Kā regulēt ārstu mācības?

Teksasas Universitātes asociētais profesors Uģis Gruntmanis: «Slimnīcām būtu jānosaka, ka ārsts nedrīkst (ieskaitot pasniedzējus, profesorus) braukt uz vairāk nekā divām konferencēm gadā. Biežāk var braukt tikai tad, ja vismaz reizi šādā braucienā bijis katrs slimnīcas ārsts. Izņēmums varētu būt, ja ārsts pats piedalās darba grupās vai uzstājas un tādā veidā palielina Latvijas prestižu. Sistēmā kopumā jāveicina atklātība.»