Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

26. aprīlis, 2009

Graujošas uzvaras svin iepriekšējā pasaules hokeja čempionāta finālisti © DIENA(2)

Pārliecinošas uzvaras grupu turnīra otrās kārtas spēlēs svētdien svinēja pagājušā gada pasaules hokeja čempionāta finālisti Kanādas un Krievijas hokejisti.Kanādieši ar 9:0 sagrāva elites līgas jaunpienācējus Ungārijas hokejistus, bet pašreizējie pasaules čempioni Krievijas izlase apspēlēja Franciju 7:2Abās spēlēs cīņas liktenis tika izšķirts jau pirmajā trešdaļā, ko kanādieši uzvarēja 4:0, bet krievi – 5:1.Par pirmā hettrika autoru pasaules čempionātā kļuva Kanādas valstsvienības uzbrucējs Martins Selnluī.Krievijas, Kanādas un Šveices izlases jau nodrošinājušas vietu otrajā posmā.

Francūzis Buskē sasniedzis pasaules rekordu 50 m brīvā stila peldējumā © DIENA

Francijas peldētājs Frederiks Buskē valsts čempionātā Monpeljē uzstādījis jaunu pasaules rekordu 50 metru brīvā stila peldējumā. Iepriekšējo rekordu, kas piederēja austrālietim Īmonam Salivanam, viņš laboja uzreiz par 0,34 sekundēm – 20,94.Dienu iepriekš 100 metru brīvā stila distances finālā Buskē pārspēja jauno pasaules rekordistu Alēnu  Bernāru (46,94).

Lēbs pasaules rallija čempionātā izcīnījis piekto uzvaru pēc kārtas © DIENA

Pieckārtējais pasaules čempions Sebastjens Lēbs izcīnījis uzvaru piektajā pasaules rallija čempionāta posmā pēc kārtas. Argentīnas rallijā Lēbs pārņēma līderpozīcijas sacīkšu otrajā dienā un finišā otrās vietas ieguvēju, Citroen komandas biedru spāni Danielu Sordo apsteidza par minūti un 13,1 sekundi.

VEF Rīga basketbolisti iekļuvuši LBL čempionāta pusfinālā © DIENA(4)

VEF Rīga kluba basketbolisti kļuvuši par ceturtajiem Latvijas basketbola līgas pusfināla dalībniekiem. Svētdien ceturtdaļfināla izšķirošajā trešajā spēlē viņi viesos ar 82:64 (39:38) uzvarēja Valmieras komandu. Sērijā – 2:1.Pirmajā puslaika cīņa ritēja punkts punktā – plus seši VEF Rīga labā bija lielākais kādas komandas pārsvars.

SEB Kalnu velosipēdu maratona pirmais posms Cēsis-Valmiera noslēdzās ar Trek Philips Metaleks komandas pārstāvju dubultuzvaru. Pirmais finišēja Igaunijas riteņbraucējs Kaspars Austa, bet pāris sekundes vēlāk skatītājiem uzgavilēt lika Raivis Zīmelis. Trešo vietu izcīnīja Andris Smirnovs no NN sporta kluba. Sacensību rīkotāji visās braukšanas klasēs saskaitīja 2230 dalībniekus. Sporta klasē uz starta stājās 281 riteņbraucējs piedalījās 1620 velosportistu.

Slēgt varētu arī tikai pirms mēneša atklāto Ludzas slimnīcu © DIENA(12)

Viena no slimnīcām, kuru, iespējams, slēgs, īstenojot reformas, varētu būt arī jaunuzceltā Ludzas slimnīca. Slimnīcas būvniecībā un aprīkošanā tika ieguldīti 7 miljoni latu, vēstīja raidījums Nekā personīga. Jau ziņots, ka valdība iecerējusi līdz 2013.gadam slimnīcu skaitu samazināt vairāk nekā uz pusi - ja patlaban Latvijā ir 59 slimnīcas, tad četru gadu laikā to skaits samazināsies līdz 24. Taču, kuras slimnīcas tiks slēgtas, veselības ministrs Ivars Eglītis (TP) vēl nav paziņojis.

Federācijas kausa izcīņas finālā sacentīsies Itālijas un ASV tenisistes © DIENA

Itālijas dāmu tenisa komanda iekļuvusi Federācijas kausa izcīņas finālā. Uzvaru pusfinālā pār līdzšinējām čempionēm Krievijas tenisistēm itālietes nodrošināja pirms pēdējā mača – dubultspēļu cīņas. Itāliešu pretinieces finālā būs ASV tenisistes, kuras otrajā pusfinālā uzvarēja Čehiju 3:2Itālijas – Krievijas mača pirmajā dienā Flavija Peneta bija uzvarējusi Annu Čakvetadzi 6:4, 6:0 un Frančeska Skjavone – Svetlanu Kuzņecovu 1:6, 6:2, 6:3.

papildināta - FK Ventspils uzvar Skonto un kļūst par Virslīgas līderiem © DIENA

Latvijas čempioni FK Ventspils futbolisti svētdien viesos uzvarēja Skonto komandu LMT Virslīgas 7.kārtas centrālajā spēlē – 3:1 (1:1). Pēc šī panākuma ventspilnieki kļuvuši par turnīra tabulas līderiem.Uzvaras vārtus deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām guva uzmainītais Jurijs Žigajevs. Pie 11 metru soda sitiena atzīmes viņš saņēma Vīta Rimkus piespēli un raidīja to vārtos.

Hosas gūtie vārti neglābj Slovākijas izlasi no zaudējuma Baltkrievijai © DIENA

Pasaules hokeja čempionāta A grupas otrās kārtas pirmajā spēlē uzvaru izcīnījuši Baltkrievijas hokejisti, kuri pēcspēles metienu sērijā pārspēja Slovākijas valstsvienību 2:1.Pirmie vārti tika gūti tikai otrās trešdaļas vidū, kad Baltkrievijas izlasi vadībā izvirzīja Andrejs Stass. Līdz 58.minūtei baltkrievi saglabāja minimālu pārsvaru, taču tad izlīdzinājumu panāca Rīgas Dinamo sastāvā sezonu aizvadījušais Marsels Hosa.

Šveices hokejisti izcīnījuši otro uzvaru pasaules čempionātā © DIENA

Otro uzvaru izcīnījuši pasaules čempionāta saimnieki Šveices valstsvienības hokejisti. Svētdien pagarinājumā viņi pārspēja Vācijas izlasi 3:2.Pirmie spēlē vadībā izvirzījās Vācijas hokejisti, taču jau divas minūtes vēlāk Romans Viks panāca izlīdzinājumu. Otrajā trešdaļā komandas vēlreiz apmainījas ar vārtu guvumiem, bet trešajā trešdaļā vārti netik gūti.

Skeitbordists Gailītis uzvar Pasaules kausa posmā © DIENA

Latvijas skeitbordists Gustavs Gailītis svētdien Cīrihē (Šveice) guva uzvaru Pasaules kausa (PK) posma sacensībās milzu slalomā amatieru konkurencē, aģentūru BNS informēja Latvijas Skeitborda federācijā.

Nadals piekto gadu pēc kārtas uzvarējis Barselonas tenisa turnīrā © DIENA

Pasaules tenisa ranga līderis Rafaels Nadals piekto gadu pēc kārtas uzvarējis Barselonas Open tenisa turnīrā.Svētdien finālā spāņu tenisists pārspēja savu tautieti Dāvidu Fereru – 6:2, 7:5. Abi spēlētāji bija tikušies finālā arī pērn.Kopš 2005.gada Nadals turnīros uz tenisita seguma cietis tikai četrus zaudējumus. Viņš būs galvenais favorīts Francijas atklātajā tenisa čempionātā, kas sāksies maija beigās.

papildināta - Pret Zviedriju spēlēs Masaļskis, pirmdien ielidos Bārtulis © DIENA(16)

Latvijas hokeja valstsvienība svētdien no rīta Bernē aizvadīja kārtējo treniņu. Salīdzinājumā ar sestdienas spēli pret ASV (2:4) izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks bija izdarījis izmaiņas uzbrucēju trijniekos.Aigars Cipruss trenējās vienā maiņā ar Robertu Jekimovu un Gunti Džeriņu, bet Armands Bērziņš nodarbību aizvadīja kopā ar ierastajiem partneriem Miķeli Rēdlihu un Lauri Dārziņu.

Šleks uzvarējis velobraucienā Lježa – Bastoņa – Lježa © DIENA

Par prestižā viendienas velobrauciena Lježa – Bastoņa – Lježa uzvarētāju svētdien kļuvis 23 gadus vecais Luksemburgas riteņbraucējs Endijs Šleks. Izšķirošo izrāvienu Saxo Bank komandas pārstāvis veica 20 kilometrus pirms 261 km garā brauciena finiša.Otrajā vietā ierindojās spānis Hoakims Rodrigess, kurš no Šleka atpalika par minūti un 17 sekundēm, bet cīņā par trešo vietu grupas finiša spurtā pirmais mērķi sasniedza Dāvids Rebelin no Itālijas.

Nikars komanda uzvar Latvijas čempionātā telpu futbolā © DIENA

Nikars komanda nosargājusi Latvijas čempionu titulu telpu futbolā. Svētdien Ogrē notikušajā finālturnīra pēdējās kārtas spēlēs Nikars futbolisti ar 12:3 sagrāva Daugavpils rajona FK Laucese komandu, nodrošinot pirmo vietu turnīra tabulā neatkarīgi no turnīra pēdējās cīņas RABA – JFC Kauguri iznākuma.Nikars komanda līdz ar čempionu titulu izcīnījusi arī ceļazīmi uz nākamās sezonas UEFA Futsal Eiropas kausa izcīņu, informē Latvijas Futbola federācija.

papildināta - Matīsam Karro 16.vieta motokrosa PČ posmā © DIENA

Latvijas motobraucējs Matīss Karro ierindojies 16.vietā pasaules motokrosa čempionāta ceturtajā posmā – Beneluksa valstu Grand Prix izcīņā MX2 klasē.Pirmajā braucienā viņš sasniedza šīs sezonas labāko rezultātu, finišējot 9.vietā, bet otrajā braucienā ieņēma 20.vietu.Pasaules čempionāta kopvērtējumā Karro ar 29 punktiem ieņem 20.vietu. Līderis ir Francijas motobraucējs Gotjē Polēns – 140 punkti.

Džudists Borodavko izcīnījis Eiropas čempionāta bronzu © DIENA(2)

Latvijas džudists Jevgeņijs Borodavko svētdien izcīnīja bronzas medaļu Tbilisi notiekošajā Eiropas čempionātā.Sacensībās svara kategorijā līdz 100 kg pirmajā kārtā viņš bija brīvs, otrajā pārspēja Artjomu Blošenko no Ukrainas, bet cīņā par iekļūšanu pusfinālā piekāpās Danielam Bratam no Rumānijas. Gandarījuma turnīrā Borodavko pieveica ungāru Danielu Hadfi un nopelnīja tiesības aizvadīt cīņu par bronzas godalgu ar Baltkrievijas džudistu Jevgeņiju Biaduļinu.

Džensons Batons Bahreinā svin trešo uzvaru sezonā © DIENA(1)

Spraigiem notikumiem trūcīgajā Formula-1 pasaules čempionāta ceturtajā posmā Bahreinas Grand Prix izcīņā trešo uzvaru sezonā un ceturto karjerā izcīnīja Brawn GP komandas pilots Džensons Batons. Viņš līdz ar to vēl vairāk nostiprinājies pirmajā vietā čempionāta kopvērtējumā.Otro vietu Sahiras trasē ieguva Red Bull pārstāvis Sebastjans Fetels, trešo – Toyota komandas pilots Jarno Trulli.

Turīgākais rektors - RSU vadītājs - pērn mēnesī pelnījis 11 tūkstošus(107)

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors Jānis Gardovskis pērn mēnesī nopelnījis vairāk nekā 11 tūkstošus latu. Aģentūras BNS aprēķini liecina, ka Gardovskis ir turīgākais augstskolu rektors, kurš amatā nopelnījis 135 030 latu, bet kopā ar dažādiem papildu ienākumiem pērn saņēmis 197 722 latus.

Mikitenko un Vandžiru uzvar Londonas maratonā © DIENA

Irina Mikitenko no Vācijas un kenijietis Samuels Vandžiru svētdien izcīnījuši uzvaras Londonas maratonā, vienā no prestižākajiem skrējieniem pasaulē.Mikitenko par Londonas maratona uzvarētāju kļuva otro gadu pēc kārtas. No galvenajām konkurentēm viņa atrāvās 10 km līdz finišam un mērķi sasniedza pēc divām stundām, 22 minūtēm un 11 sekundēm.

Dienas fotokorespondenta Aivara Liepiņa reportāža no pasaules hokeja čempionāta Šveices pilsētā Bernē

Krievijas hokeja izlase zaudē aizsargu Volčenkovu © DIENA

Krievijas izlasei pasaules hokeja čempionātā nāksies iztikt bez aizsarga Antona Volčenkova. Otavas Senators kluba spēlētājs pirmajā spēlē pret Vāciju guvis kājas traumu, un pēc konsultēšanās ar ārstiem komandas vadība pieņēmusi lēmumu sūtīt viņu ārstēties mājup.Slimības dēļ otro spēli pasaules čempionātā būs spiests izlaist Losandželosas Kings kluba uzbrucējs Aleksandrs Frolovs, ziņo gazeta.ru.

Naumovs ir vecākais pasaules hokeja čempionāta dalībnieks © DIENA(8)

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Sergejs Naumovs savos 40 gados ir vecākais pasaules čempionāta dalībnieks, liecina spēlētāju dati komandu pieteikumos.1969. gadā dzimuši vēl trīs spēlētāji - Ungārijas aizsargs Balažs Kanģals (24. jūlijā), Kanādas vārtsargs Dveins Rolosons (12. oktobrī) un Ungārijas uzbrucējs Tamāšs Sille (23.

PS: Pieminekļu padome demonstrējusi nacionālās pašcieņas trūkumu © DIENA(240)

Pilsoniskā savienības (PS) valdes priekšsēdētājs un Rīgas mēra kandidāts Ģirts Valdis Kristovskis uzskata, ka Rīgas Pieminekļu padomes atbalsts Maskavas finansētajam projektam jaunnedēļ atjaunot uzrakstu Uzvaras piemineklim "Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem" ir vērtējams kā nacionālās pašcieņas trūkums. Ģ.V.Kristovskis uzskata, ka Rīgas domei vajadzēja apturēt šo projektu.

Lokomotīves spīdvejisti piedzīvojuši zaudējumu Polijas 1.līgas mačā © DIENA

Daugavpils Lokomotives spīdvejisti piedzīvojuši zaudējumu Polijas 1.līgas mačā izbraukumā pret Poznaņas PSŽ – 38:53. Šī bija daugavpiliešu otrā neveiksme sezonas trijās cīņās.Lokomotīves labā Grigorijs Laguta guva 16 punktus, Maksims Bogdanovs 9, Kristians Hefenbroks 6, Kjasts Puodžuks 3, Andrejs Koroļovs 2, Artjoms Laguta 1, Daniils Ivanovs 1 punktu.

SK Latgols iekļūst Latvijas handbola čempionāta ceturtdaļfinālā © DIENA(1)

SK "Latgols" sestdien ar 29:20 Ludzā uzvarēja "RVR/Vangažu" handbolistus un iekļuva Latvijas čempionāta ceturtdaļfinālā, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Handbola federācijā.Tā kā "Latgols" uzvarēja abu komandu iepriekšējā cīņā (33:30), ludzānieši bija pārāki arī divu spēļu summā. Iepriekš ceturtdaļfinālā iekļuva Ogres SC, kas summā ar 60:55 pārspēja RTU handbolistus.Ceturtdaļfinālā SK "Latgols" spēlēs ar LSPA, savukārt Ogres SC cīnīsies ar "Jūrmalas sportu". Pēc regulārā čempionāta rezultātiem vieta pusfinālos jau ir garantēta ASK/ABLV un Dobeles "Tenax".

Manchester United saglabā līderpozīcijas Anglijas premjerlīgā © DIENA

Anglijas futbola premjerlīgā uzvaras izcīnījušas visas trīs līdervienības. Dramatiskāko no tām svinēja līderi Manchester United futbolisti.Cīņā pret Tottenham viņi pēc pirmā puslaika zaudēja 0:2, taču pēc pārtraukuma pusstundas laikā guva piecus vārtus un maču pabeidza 5:2. Pa diviem vārtiem guva Veins Rūnijs un Krištianu Ronaldu.Pa trim punktiem nopelnīja arī mančestriešu tuvākie sekotāji. Liverpool viesos uzvarēja Hull City 3:1, bet Chelsea – West Ham United 1:0.Turnīra tabulā Manchester United ir 77 punkti (33 spēlēs), Liverpool 74 (34) un Chelsea 71 (34).

Spānijas motobraucējs Lorenco uzvarējis Japānas Grand Prix izcīņā © DIENA

Horhe Lorenco no Yamaha komandas kļuvis par pasaules motošosejas čempionāta otrā posma uzvarētāju MotoGP klasē un arī izvirzījies vadībā kopvērtējumā. Svētdien Japānas Grand Prix izcīņā, startējis no trešās pozīcijas, viņš astotajā aplī kļuva par sacīkšu līderi un finišēja 1,3 sekundi pirms otrās vietas ieguvēja komandas biedra Valentīno Rosi. Trešo vietu ieguva vēl viens Spānijas motobraucējs Dani Pedrosa.Pasaules čempionāta kopvērtējumā Lorenco ir 41 punkts, Rosi 40 un ceturtās vietas ieguvējam Japānā austrālietim Keisijam Stouneram 38 punkti.

Pitsburgas Penguins iekļuvuši Stenlija kausa izcīņas 2.kārtā © DIENA(1)

Pitsburgas Penguins kluba hokejisti kvalificējušies Stenlija kausa izcīņas ceturtdaļfinālam. Pirmās kārtas sērijas sestajā spēlē izbraukumā viņi ar 5:3 pārspēja Filadelfijas Flyers un uzvarēja sērijā 4:2.Otrās trešdaļas sākumā Flyers bija vadībā 3:0, taču tad viesi guva piecus vārtus pēc kārtas. Divus no tiem – arī pēdējos tukšos vārtos – guva Sidnijs Krosbijs.