Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

30. marts, 2008

ASK/AB.LV otrie starpfinišā

Baltijas līgas pamatturnīra pēdējā spēlē ASK/AB.LV handbolisti ar 34:31 (18:16) uzvarēja Minskas Arkatron un turnīra tabulā nodrošināja otro vietu (rezultatīvākie: Pavlovičs 9/5, Jurdžs 7, Vadzītis 7). Līdzdalību finālturnīrā, kas no 11.līdz 13.aprīlim notiks Igaunijas pilsētā Pilvā, rīdzinieki sāks no pusfināla, kurā tiksies ar regulārās sezonās 3.

Slakteris sestais Katarā

Uvis Slakteris savās debijas sacīkstēs ūdensmotosporta F-1 pasaules čempionāta pirmajā posmā finišējis sestais, startējot no 16.pozīcijas. Uzvaru Kataras Grand Prix izcīnīja zviedrs Jūnass Andersons, kurš tāpat kā Slakteris startē F1 Team Sweden komandā. Otro vietu izcīnīja amerikānis Džejs Praiss, bet trešais finišēja Austrālijas pilots Deivids Trasks. Finišēja deviņi dalībnieki.

Rubļevska desmitā Pasaules kausa posmā

Latvijas sportiste Jeļena Rubļevska izcīnījusi desmito vietu Pasaules kausa izcīņas modernajā pieccīņā trešajā posmā Lielbritānijā. Sacensībās Rubļevska izcīnīja 5316 punktus. Uzvarēja britu pieccīņniece Hetere Fela — 5520 p.Sandris Šika un Mihails Jefremenko nespēja pārvarēt kvalifikācijas kārtu.

Zelts Kanādas kērlingistēm(1)

Kanādas kērlingistes ar skipu Dženiferu Džonsu priekšgalā pasaules čempionāta finālā ar 7:4 pārspēja Ķīnas komandu — pirmo no Āzijas valstu pārstāvēm, kas iekļuvušas godalgoto trijniekā.Mačā par bronzas medaļām Šveice ar 9:7 uzvarēja Japānu.

Saramotins desmitais Francijā

Rietumu bankas/Rīga komandas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins ierindojies 10.vietā nedēļu ilgajā Normandijas velobraucienā Francijā. No uzvarētāja francūža Antuāna Dalibāra viņš kopvērtējumā atpalika par trim minūtēm un 13 sekundēm. Pēdējā posmā Saramotins finišēja piektais, bet sestais bija Kalvis Eisaks, kurš kopvērtējumā ierindojās 31.vietā (+12:00).

Divatā Baltijas klubu elitē

Baltijas dāmu basketbola līgas finālturnīrā Latvija pirmo reizi būs pārstāvēta ar diviem klubiem. Pusfināla turnīrā SK Cēsis un TTT Rīga basketbolistes izcīnīja pirmās divas vietas un kvalificējās izšķirošajiem mačiem, kas 19. un 20.aprīlī notiks Rīgā. Cēsnieču pretinieces pusfināla spēlē būs Kijevas TIM–SCUF, bet rīdzinieces divu valstu čempioņu divcīņā tiksies ar Viļņas TEO.

Slazds vai glābiņš?

2.aprīlī, iespējams, izklīdīs miglas plīvurs, kas pagaidām sedz Latvijas komandas (Rīgas Dinamo?) iespējamo līdzdalību Kontinentālajā Hokeja līgā. Pagaidām jautājumu ir vairāk nekā atbilžu, un projektā var saskatīt gan plusus, gan mīnusus.PlusiLaba spēļu prakse izlases spēlētājiem un potenciālajiem kandidātiemNo Latvijas viedokļa nav pat svarīgi vai KHL patiesi būs sportiskā līmeņa ziņā otrais labākais veidojums hokeja pasaulē, kā par katru cenu cenšas pasniegt tā veidotāji, vai varbūt tomēr tikai trešais/ceturtais.

Uzticīgs Latvijas virslīgas futbolam

Latvijas virslīgas ilgdzīvotājs — tā lakoniski varētu raksturot aizsargu Artūru Zakreševski. Viņam rit 36.gads, no kuriem 24 ir cieši savīti ar futbolu. Viņš ir spēlējis visos «otrās Republikas» čempionātos. Intelektuālis, jo kabatā jau labi sen iegūlis LU Ekonomikas fakultātes diploms. Gandrīz Latvijas čempionāta enciklopēdija, jo spēlējis dažādās komandās teju vai divdesmit treneru vadībā.

Ātrākais kultūrists un astmas slimnieks

Astoņus gadus pasaules rekordam 100 metru brīvā stila distancē ātrākie peldētāji spēja tikai pietuvoties. Francūzim Alēnam Bernāram (24) divu dienu laikā to izdevās pārspēt divas reizes, iepriekšējo rezultātu uzlabojot kopumā par 0,34 sekundēm (47,50). Kaut kas tāds pašā prestižākajā peldēšanas distancē nebija piedzīvots kopš 1976.

Čempionu tituli Burģim un Bogdasarovai

Latvijas čempionu titulus individuālajos turnīros izcīnījuši Matīss Burģis un Baiba Bogdasarova. Burģis finālā ar 4:0 (11:3, 11:8, 11:4, 11:1) pieveica Igoru Sidorovu (bronzas medaļas Rihardam Mencim un Sandim Vasiļjevam), bet Bogdasarova ar 4:1 (11:8, 11:8, 11:8, 6:11, 11:2) Lauru Krūmiņu (trešās vietas Antrai Vīnertei un Anželai Kurmeļovai). Vīru dubultspēļu turnīrā uzvarēja Burģis un Vasiļjevs, dāmu dubultspēlēs Vīnerte un Bogdasarova, bet jauktajās dubultspēlēs Burģis un Inta Ļaudupe.

Gatavošanās pasaules čempionātam ir sākusies

Hokeja izlase ir uzņēmusi kursu uz divpadsmito pasaules čempionātu augstākajā grupā. Kopš pirmdienas izlases kandidāti ar diviem treniņiem Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) ledus hallē sāk krāt spēkus atbildīgākajām sezonas spēlēm, kuras sāksies 2.maijā Kanādas pilsētā Halifaksā. Paredzams, ka treniņnometnē piedalīsies 31 izlases kandidāts — četri vārtsargi, 10 aizsargi un 17 uzbrucēji.

U–18 izlase starta gatavībā

Latvijas junioru U–18 izlase trešdien pulksten 20 Arēna Rīga ar spēli pret Nīderlandi uzsāks pasaules 1.divīzijas čempionātu. Nedēļas nogalē U–18 izlase pārbaudes spēlēs ar 4:6 un 3:5 zaudēja LSPA/Rīga.Pašu iespējas nav īsti zināmas un arī pretinieki nav iepazīti — diezgan liela neziņa valda U–18 čempionāta priekšvakarā.

Karstais pavasaris

Ventspils fiasko, ASK Rīga pārvērtības un Sanda Buškevica atbrīvošana — nedēļas nogalē šie notikumi sakrita cits pēc cita, atstājot maz laika procesu apdomāšanai un izvērtēšanai.Par BK Ventspils. Zaudējums Tallinā šķita likumsakarīgs, jo divas uzvaras pār Rīgas klubiem bija atņēmušas daudz emociju, bez kurām ventspilniekiem grūti cerēt uz panākumu cīņā ar apmēram vienādas klases komandu.

Ja nevar būvēt, nav ko kopt

Neviens no septiņiem Sakas novada domniekiem uz pelēkās kāpas sakopšanas talku sestdien tā arī neieradās. Stādot priedītes, labojot žogus un lasot atkritumus Pāvilostas pelēkās kāpas apkaimē, trīs desmiti cilvēku, vides ministru Raimondu Vējoni (ZZS) ieskaitot, sestdien piedalījās Latvijā unikālās pelēkās kāpas sakopšanas talkā.

Askolds Rodins: Mazbānīša tempā

Ka vēl neaizmirstas. Administratīvā rajona tiesa tikai pēc gada skatīs lietas, kas ir aktuālas jau labu laiku. 2006.gadā Saeimas vēlēšanās partijām pirmo reizi bija noteikti priekšvēlēšanu aģitācijas finansiālie griesti. Atbilstoši politisko organizāciju finansēšanas likuma prasībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) visā priekšvēlēšanu laikā sekoja līdzi partiju ienākumiem un tēriņiem.

Guntis Bojārs: Glābiet Baštiku un bērnu ministriju

Ar to, ka šodien vai rīt medijos parādīsies kāda ziņa par bērnu, kurš kā lieks kārtējo reizi izmests pa lo­gu, nevienu vairs Latvijā nepārsteigsi. Arī pie trīsciparu skaitļiem par klai­ņojošiem bērniem, kas parādās policijas bezvēsts pa­zu­dušo lentā, mēs esam pieraduši, un pie tā, ka reizēm bērni noslīkst klases ekskursiju lai­kā, un vēl reizēm viņus internetā vai ceļ­malās nogrābj kāds pedofils un izvarotus aprok karjerā.

Svarcēlājiem uzvaras un rekordi

Latvijas svarcēlāji guvuši vairākas uzvaras starptautiskās sacensībās Igaunijas pilsētā Kohtlajervē, ziņo BNS. Svara kategorijā līdz 85 kilogramiem Vitālijs Kovtuns pacēla 143 kilogramus raušanā un 185 kilogramus grūšanā, un summā ar 328 kilogramiem bija pirmais. Šie rezultāti bija labākie arī pēc Sinklēra tabulas, ko izmanto dažādās svara kategorijās sasniegto rezultātu salīdzināšanai.