16. augusts, 2008

Pusnakts ekspresis

Šīs burvīgās, asinis stindzinošās, vemšanas refleksus regulāri "uzrunājošās", kolektīviem kliedzieniem gatavo rīkli aiz šausmām izsusinošās un nakts murgus nedēļu garantējošās (par to burvīgumu turklāt es domāju pilnīgi nopietni!) filmas "Pusnakts ekspresis" sakarā gribas aiz prieka iesaukties — beidzot! Uz lielajiem ekrāniem ir atgriezies klasisks horors, tāds, ar kura galveno varoni (profesionālā futbolista, Gaja Ričija atklātā kinotalanta Vinnija Džonsa vienkārši izcilā izpildījumā, kaut arī filmas laikā viņš pasaka divus, moš, trīs vārdus) vecāki turpmāk varēs biedēt nepaklausīgus bērnus, ja bērniņi, protams, i–netā jau nebūs paspējuši nokačāt un ievērtēt šo teicamo drebuļfilmu un pirmie nepasteigsies ar dažiem jociņiem pabaidīt senčus.

Arsenal un Liverpool futbolisti uzvar sezonas pirmajās spēlēs

Londonas Arsenal futbolisti izcīnījuši uzvaru 1:0 (1:0) pār West Bromwich Albion komandu Anglijas premjerlīgas sezonas pirmajā spēlē. Vienīgos vārtus jau mača 4.minūtē guva lielgabalnieku debitants franču uzbrucējs Samirs Nasri. Ar tādu pašu rezultātu jauno sezonu iesāka arī Liverpool komanda, kas, pateicoties Fernando Toresa precīzajam sitienam 83.minūtē, uzvarēja Sunderland.

Latvijas valstsvienības basketbolisti zaudē Somijai(6)

Latvijas basketbola valstsvienība otrajā spēlē pārbaudes turnīrā Strasbūrā ar 89:98 (43:54) piekāpusies Somijas izlasei, liecina Francijas basketbola federācijas mājaslapā publicētā informācija. Svētdien Latvijas basketbolisti tiksies ar mājiniekiem francūžiem.

U-16 izlases basketbolisti zaudē Horvātijai © DIENA

Latvijas U-16 basketbola izlase Eiropas kadetu čempionāta otrajā spēlē piekāpās Horvātijas vienaudžiem 75:97. Rezultatīvākie Latvijas komandas sastāvā ar attiecīgi 27 un 17 gūtiem punktiem bija Andris Misters un Edmunds Dukulis.

Dienā, kad Krievijas prezidents  pēc  zināmas vilcināšanās parakstījis vienošanos par uguns pārtraukšanu,  Gruzijas iedzīvotāji  ir norūpējušies par  to, kas notiks tālāk, pa telefonu no Tbilisi vēsta Dienas speciālkorespondents Atis Klimovičs.  Ļaudis Gruzijas galvaspilsētā bažījas, vai Krievijas spēki  nenāks tomēr uz Tbilisi.

Joprojām pārliecinoši līderi pēc olimpisko medaļu skaita - ASV un Ķīnas sportisti © DIENA(1)

Pēc Pekinas olimpisko spēļu astotās sacensību dienas lielāko godalgu kolekciju savākuši ASV sportisti, kuru kontā ir 54 medaļas – 16 zelta, 16 sudraba un 22 bronzas. Tiesa, pēc izcīnīto zelta medaļu skaita, pēc kura parasti sarindo olimpiskās izlases, pārliecinoši līderi joprojām ir mājinieki ķīnieši, kuri tikuši pie 27 augstākās proves medaļām (arī 13 sudraba un septiņas bronzas, pavisam 47).

Ceturtdaļfinālā uzvar Beļģijas, Brazīlijas, Argentīnas un Nigērijas futbolisti © DIENA

Olimpiskā futbola turnīra ceturtdaļfināla mačos uzvaras izcīnīja Beļģijas, Brazīlijas, Argentīnas un Nigērijas futbolisti. Beļģi sagādāja negaidītu zaudējumu Itālijas valstsvienībai 3:2. 18.minūtē, realizējot 11 metru soda sitienu, vadībā izvirzījās itāļi, taču vēl līdz pārtraukumam desmit vīru sastāvā palikušie beļģi izlīdzināja rezultātu un izvirzījās vadībā. Otrā puslaika vidū ar vēl vienu realizētu pendeli Itālijas izlase panāca neizšķirtu, taču jau piecas minūtes vēlāk Dembele guva savus otros vārtus spēlē, kas izrādījās izšķirošie.

Genādijs Samoilovs: Te ir kā pie haizivīm © DIENA(1)

Viens no Latvijas bīča pionieriem un puišu treneris Genādijs Samoilovs zaudējumu uztvēra gana mierīgi. Vismaz ārēji. : "Kad pie 13:10 austrieši sāka servēt virsū Mārtiņam un punkti aizgāja, sapratu, ka šī nav mūsu diena,” izjūtas spēles gaitā skaidro bīčistu treneris Genādijs Samoilovs.

Grabuste reklamē sevi un Latviju © DIENA(7)

Aiga Grabuste arī šoreiz iemanījās goda apli veikt blakus septiņcīņas varonēm – pa vidu Ukrainas karogiem, ko nesa olimpiskā čempione Natālija Dobrinska un sudraba medaļniece Ludmila Blonska. Pērn pasaules čempionātā viņa līdzīgi turējās blakus čempionei Karolīnai Kluftai.

Federers tomēr kļuvis par olimpisko čempionu © DIENA

Pasaules tenisa pirmā rakete Rodžers Federers tomēr izcīnījis olimpiskā čempiona titulu. Vīru dubultspēļu turnīra finālā pārī ar Stanislasu Vavrinku viņš četros setos ar 6:3, 6:4, 6:7 (4:7), 6:3 uzvarēja Zviedrijas pāri Simons Aspelins un Tomass Juhansons. Kā zināms, vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālā Federers zaudēja amerikānim Džeimsam Bleikam.

After Georgian Events, Ukrainians See Dual Citizenship as a Security Threat(8)

Moscow's claim that it had the right to intervene in Georgia to protect people there with Russian passports and indications that Russian and Ossetian officials stepped up the distribution of such passports before that conflict have raised concerns among Ukrainians that the Russia may do the same in Crimea or in other parts of their country.

Pētersonam trīs vārti, Īslande nospēlē neizšķirti ar Dāniju © DIENA

Olimpiskā handbola turnīra B grupas ceturtās kārtas spēlē Latvijas handbola audzēknis Aleksandrs Pētersons guva trīs vārtus, un viņa pārstāvētā Īslandes izlase nospēlēja neizšķirti 32:32 (17:18) ar Dānijas valstsvienību. Pēdējā minūtē izlīdzinājumu panāca īslandiešu spēlētājs Gudjonsons. Pēdējā kārtā Īslandes handbolisti tiksies ar grupas pastarīšiem Ēģiptes izlasi.

Rīgas svētkos šogad īpaši izcēlās autentiskā jūgendstila iela pilsētā - Alberta iela - kurā "atdzīvojās" gadsimtu sena dzīve.

Bolts uzvar 100 metru finālskrējienā ar jaunu pasaules rekordu © DIENA(12)

Par olimpisko čempionu prestižajā 100 metru distancē kļuvis Jamaikas sprinteris Useins Bolts. Finālā viņš distanci veica jauna pasaules rekorda laikā – 9,69 sekundēs, turklāt pēdējos 10 – 15 metros nemaz neskrēja ar pilnu atdevi, jau triumfējot par uzvaru. Sev piederošo rekordu Bolts laboja par sekundem trim simtdaļām un kļuva par pirmo skrējēju, kas karalisko sprinta distanci veicis ātrāk par 9,7 sekundēm.

Grabustei personiskais rekords un 20.vieta septiņcīņā © DIENA(1)

Olimpisko spēļu debitante Aiga Grabuste izcīnījusi 20.vietu sacensībās septiņcīņā. Kopvērtējumā viņa nopelnīja 6050 punktus, par 31 punktu labojot pērn pasaules čempionātā sasniegto personisko rekordu. No olimpiskās čempiones Ukrainas daudzcīņnieces Natālijas Dobrinskas viņa atpalika par 683 punktiem. Sudraba medaļu ieguva vēl viena Ukrainas sportiste Ludmila Blonska, bronzu Hailīsa Fountēna no ASV. Sacensībās finišēja 35 no 43 startējušajām septiņcīņniecēm.

Amerikas latviešu asociācija līdz ar citām austrumeiropiešu nacionālajām organizācijām piedalījās atbalsta demonstrācijā Gruzijai, kas notika Vašingtonā piektdien pie Baltā nama un Krievijas vēstniecības, informēja ALA valdes loceklis Gustavs Plato. Pasākumā pie Krievijas vēstniecības līdz ar austrumeiropiešiem piedalījās arī ASV Kongresa pārstāvju palātas deputāts Tadeušs Makoters no Mičiganas pavalsts.

U-16 izlases basketbolistes Eiropas čempionātā ieņem 15.vietu

Eiropas U-16 basketbola čempionātā Latvijas meiteņu komanda pēdējā spēlē ar 80:51 pārliecinoši uzvarēja Ukrainu, kopvērtējumā ierindojās priekšpēdējā 15.vietā un, tāpat kā sāncenses, nākamgad būs spiestas spēlēt B divīzijā. Rezultatīvākā Latvijas izlases sastāvā bija Ieva Eida, viņa guva 25 punktus.

papildināta - Dāmu tenisa turnīra finālā tiksies Krievijas tenisistes © DIENA

Krievijas tenisistes Jeļena Dementjeva un Dinara Safina tiksies olimpisko spēļu dāmu vienspēļu turnīra finālā. Pusfinālā Dementjeva ar 6:3, 7:6 uzvarēja savu tautieti Veru Zvonarjovu, bet Safina sīvā cīņā pārspēja ķīnieti Nanu Li 7:6, 7:5. Tādējādi Krievijas savlaicīgi nodrošinājusi zelta un sudraba medaļas un var izcīnīt arī bronzu, ja Zvonarjovai izdosies “mazajā finālā” pārspēt mājinieci Li.

Dinamo ieņem ceturto vietu turnīrā Tamperē(2)

Rīgas Dinamo hokejisti Tamperes kausa izcīņas turnīra spēlē par 3.vietu ar 3:4 (0:2, 2:2, 0:1) zaudēja Espo Blues klubam, kuram dienu iepriekš bija piekāpušies soda metienu sērijā (2:3), informē klubs. Vārtus rīdzinieku labā Mets Elisons, Mārtiņš Cipulis un Aleksandrs Niživijs. Spēles gaitā Dinamo zaudēja 0:4. Spēles pirmo pusi Dinamo vārtus sargāja Ervīns Muštukovs, bet otrajās trešdaļas vidū viņu nomainīja Edgars Masaļskis.

Korejas svarcēlāja labo piecus pasaules rekordus © DIENA(1)

Fenomenālu sniegumu dāmu svarcelšanas sacensībās svara kategorijā virs 75 kg nodemontrējusi Dienvidkorejas atlēte Mirana Jaņa. Pēdējo triju gadu pasaules čempione un Atēnu olimpisko spēļu vicečempione sacensību laikā divreiz laboja pasaules rekordus raušanā (136 un 140 kg), divreiz grūšanā (183 un 186 kg) un, protams, savāca rekordsummu arī divcīņā – 326 kilogrami.

Lielbritānijas treka riteņbraucēji izcīna piecas medaļas © DIENA(1)

Piecas medaļas vienas dienas laikā izcīnījuši Lielbritānijas treka riteņbraucēji. Keringā uzvaru svinēja Kriss Hojs, bet otrais finišēja viņa tautietis Edgarss Ross. Individuālā iedzīšanas brauciena finālā Bredlijs Viginss pieveica jaunzēlandieti Heidenu Rolstonu, bet braucienā par trešo vietu bronzas medaļu nopelnīja Stīvens Būrks. Savukārt grupas braucienā trešo vietu aiz spāņa Huana Lanerasa un vācieša Ridžera Klūges izcīnīja cits britu riteņbraucējs Kriss Ņūtons.

Rīgas svētki pilsētniekiem šogad deva gan iespēju aplūkot retroautomašīnas, gan vizināties ar ātrumlaivām.

SOK atņem bronzas medaļu Zviedrijas cīkstonim © DIENA(2)

Starptautiskā olimpiskā komiteja par necieņas izrādīšanu un godīgas spēles noteikumu neievērošanu atņēmusi izcīnīto bronzas medaļu Zviedrijas grieķu romiešu cīņas pārstāvim Aram Abrahamjanam. Viņam arī anulēta olimpisko spēļu akreditācija. Atņemtā godalga nevienam citam sportistam piešķirta netiks.

Ēģiptē sieviete pasaulē laidusi septiņus bērnus © DIENA(7)

Aleksandrijas pilsētā Ēģiptē kāda sieviete laidusi pasaulē septiņus bērnus, vēsta CNN. Bērni nākuši pasaulē ar ķeizargriezienu. Četri zēni un trīs meitenes nākuši pasaulē pirms paredzētā laika, tādēļ ievietoti inkubatoros. Slimnīcas direktors Emads Darvišs žurnālistus informējis, ka 27 gadus vecās Gazalas Khamisas stāvoklis ir stabils, lai gan viņai bija jāveic asins pārliešana ķeizargrieziena operācijas laikā.

Sestdienas rītā Latvijas atvadījās no Afganistānā bojāgājušā Latvijas karavīra dižkareivja Edgara Ozoliņa izvadīšanas ceremonijā Rīgas Sv.Pētera baznīcā. Ceremonijā piedalījās arī Valsts prezidents Valdis Zatlers un citas amatpersonas.

Zatlers tiksies ar Gruzijas vēstnieku, parakstīsies līdzjutību grāmatā © DIENA(3)

Valsts prezidents Valdis Zatlers šodien pusdienlaikā ieradīsies Gruzijas vēstniecībā Latvijā uz tikšanos ar Gruzijas vēstnieku Konstantīnu Korkeliu, kā arī parakstīsies līdzjūtību grāmatā, šorīt informēja Valsts prezidenta kanceleja. Pirms tam prezidents apmeklē Afganistānā kritušā dižkareivja Edgara Ozoliņa bēru ceremoniju Sv.Pētera baznīcā.