Antisemītisma izpausmes daudzās Eiropas Savienības valstīs kļūst aizvien
biežākas, un tajās dzīvojošās
ebreju kopienas ir ne tikai
nobažījušās, bet arī nobijušās – šāds secinājums vijas
cauri vakar publicētajam ES
Pamattiesību aģentūras
(FRA) ziņojumam.
Antisemītisms, naids, konflikti un vardarbība nav tikai pagātne, ceturtdien ebreju tautas genocīda upuru piemiņas brīdī vietā, kur savulaik atradās Rīgas Horālā sinagoga, uzsvēra Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).
Antisemītisku incidentu un vandalisma gadījumu skaits Francijā pagājušajā gadā pieaudzis par 74%, intervijā telekanālam France 2 atklāja valdības pārstāvis Benžamēns Grivū.
Aptuveni 90% ebreju uzskata, ka Eiropā, īpaši Francijā, antisemītisms pēdējo gadu laikā ir pieņēmies spēkā, liecina pirmdien publiskotie Eiropas Savienības (ES) pētījuma rezultāti.
ASV medija CNN pasūtītā pētījumā, kura ietvaros aptaujāti 7000 Eiropas iedzīvotāji septiņās valstīs - Austrijā, Francijā, Vācijā, Lielbritānijā, Ungārijā, Polijā un Zviedrijā -, secināts, ka daļa eiropiešu aizvien pieturas pie antisemītiskiem uzskatiem. Piemēram, aptuveni ceturtā daļa aptaujāto norādīja, ka, viņuprāt, ebrejiem esot pārāk liela ietekme biznesa un finanšu sektorā, bet daļa to pašu domā arī par mediju un politikas sfēru. Aptaujā atklājās arī visai amizants fakts - ceturtā daļa Ungārijas iedzīvotāju uzskata, ka no visiem pasaules iedzīvotājiem aptuveni 20% ir ebreji, lai gan patiesībā šis skaitlis ir ap 0,2%. Tikmēr vēl daļa uzskata, ka Izraēla antisemītismu izmanto kā ieroci pret kritiķiem.
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu pirmdien asi nosodījis opozīcijā esošo britu leiboristu līderi Džeremiju Korbinu par piedalīšanos pasākumā kurā godināti Minhenes Olimpiādes slaktiņa sarīkotāji.