Bāriņtiesu reforma ir uzsākta, bet tā neiet viegli, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja labklājības ministre Evika Siliņa (JV).
Valdība otrdien, 6.septembrī lems par to, vai atļaut arī bāreņiem un studējošiem ar invaliditāti pieteikties stipendijai "Studētgods", aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātne ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļa.
"Jau otro gadu Bāreņu svētdienas nedēļā mēs pulcējamies kopā, lai iestātos par bērniem, kuri aug bērnunamos un savas ģimenes vēl gaida. Mēs zinām, ka ģimene ir visdrošākā vide, kur bērniem uzaugt, ģimenē mēs mācāmies attiecības, mēs mācāmies uzticēties, mīlēt un piedot," piektdien, Rīgas pilī uzņemot audžuģimenes, aizbildņus, adoptētājus un viņu atbalstītājus, pauda Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Savulaik amerikāniete Džeisija Džensena (35) sapņoja par profesionālas basketbolistes karjeru, bet dzīves piepildījumu viņa sasniegusi Latvijā, palīdzot bāreņiem. Trijiem no viņiem Džeisija ir kļuvusi par mammu.
Gribēju uzrakstīt par tiem cilvēkiem, kuri šos bērniņus aprūpēja, — stāstu par savu jaunāko Latvijas bāreņiem veltīto pētījumu, apgādā Mansards iznākušo grāmatu Latvijas bāreņi, kuri pazaudēja savu dzimteni sāk vēsturnieks un žurnālists Jānis Riekstiņš. Un piebilst, ka šai grāmatai ir ļoti gara un sena vēsture.
Analizējot pēdējo gadu pārbaudēs fiksētos trūkumus un nepilnības, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) secinājusi, ka bāriņtiesas savā darbībā ne vienmēr pilnvērtīgi un atbilstošā kvalitātē veic normatīvajos aktos noteiktos pasākumus bērnu personisko interešu un tiesību aizsardzībai.
Bērniem bāreņiem un bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības, informējot attiecīgo pašvaldību, būs iespēja izvēlēties sev mājokli jebkurā Latvijas administratīvajā teritorijā, paredz šodien valdībā atbalstītie grozījumi likumā Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā.
"Tu mums izmaksāji 30 tūkstošus dolāru un tagad saki, ka negribi tikt adoptēta? Tu esi nepateicīga un mantkārīga!" - šādus vārdus bārenei no Latvijas izkliegusi amerikāņu viesģimenes mamma, kad meitene pie viņiem ar aģentūras starpniecību ciemojās vasaras brīvlaikā. To visu klausulē dzirdējusi audžumamma Māra Juškeviča, kurai bērns tobrīd zvanījis un raudājis.
Laime nelaimē - tā var nosaukt Unas (vārds mainīts) stāstu, kas sākās, kad meitene četrpadsmit gadu vecumā traģiski zaudēja savu ģimeni - viņas mātes un abu mazo brāļu dzīvību aprija nakts laikā dzīvoklī izcēlies ugunsgrēks.