Eiropas Savienības (ES) lēmumiem jābūt tuvākiem iedzīvotājiem, aģentūrai LETA pauda Saeimas deputāts Rihards Kols (NA), kurš kandidē Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.
Par to, kādi ir iespējamie ieguvumi un riski, Latvijai izstājoties no Otavas konvencijas, lai
varētu izmantot šobrīd aizliegtās kājnieku mīnas pierobežas
aizsardzībai no agresīvās Krievijas, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Rihardu
Kolu (NA) izjautā Agnese Margēviča.
Pasaulē esošās krīzes likušas saprast, ka dzīvojam pasaulē, kuru veido "dūres spēka" politika, par parlamenta Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola (NA) šodien pausto ikgadējās ārlietu debatēs Saeimas sēdē aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.
Ja atbildīgās valsts iestādes skaidri norāda, kas būtu jādara, lai mazinātu Covid-19 izplatību, un ja no sabiedrības būs vieglprātīga attieksme, tad nevar izslēgt, ka rudenī var rasties smagi izaicinājumi, aģentūrai LETA pauda Nacionālās apvienības (NA) priekšsēdētāja vietnieks Rihards Kols.
Krievija novembrī jau otro reizi šogad sāka koncentrēt militāros spēkus pie Ukrainas robežas. ASV izlūkdienesti to novērtējuši kā gatavošanos uzbrukumam nākamā gada sākumā, un pagājušās nedēļas beigās Krievija ASV nosūtīja savas prasības pēc īpašām "drošības garantijām", kas saistītas ar NATO darbību un kas cita starpā arī ietver prasību par alianses nepaplašināšanos uz austrumiem, respektīvi, uz Ukrainu, kā arī visu Rietumu sabiedroto spēku izvešanu no valstīm, kuras iestājušās aliansē kopš 1997. gada – tātad, arī no Latvijas.
Par to, vai tika saskaņots premjera atbalsts Ungārijas nosodījumam par "homoseksualitātes propagandas" nepieļaušanu un cik viegli koalīcijai ir saskaņot nostāju vērtību jautājumos, Saeimas Ārlietu komisijas vadītāju Rihardu Kolu iztaujā Agnese Margēviča.
Kopš februāra sākuma, kad, "daudziem" par lielu izbrīnu, Saeima nobalsoja par priekšlikumu aizliegt publiskajos iepirkumos piedalīties ārzonu kompānijām, ofšoru tēma ir bijusi kā lakmusa papīrs politiskās pārliecības un gribas izgaismošanai. Nodokļu maksātāju naudas izlietojuma – tātad, arī publisko iepirkumu – jautājumi ir būtiski un pieprasa principiālu pieeju, bet tās vietā varējām vērot iespaidīgu politisko akrobātiku, partijām "stingri iestājoties par ofšoru ierobežošanu" un vienlaikus neatbalstot to dalības ierobežošanu publiskajos iepirkumos.
Aizvadītas trauksmainas nedēļas Latvijas finanšu sektorā. Nu, kad situācija ja ne gluži stabilizējusies, tad vismaz ap to virmojošās kaislības nedaudz pierimušās, varam parunāt par to, kā mums gāja. Finanšu jautājumus šoreiz atstāšu finansistiem un atbildīgajām institūcijām un pievērsīšos citam klupšanas akmenim – kārtējai ķezai komunikācijā no valdības puses krīzes apstākļos. Un neizliksimies, ka tas, kas Latvijā noticis pēdējo nedēļu laikā, nebija krīze. Vismaz komunikācijas krīze tā bija pavisam noteikti.