Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kino/TV

Kinoteātros skatāma godalgotā filma Nemirstīgie

No pirmdienas, 28. oktobra, kinoteātros skatāma režisores Ksenijas Ohapkinas dokumentālā filma Nemirstīgie, kas savam balvu pulkam pievienojusi arī Rīgas starptautiskā kinofestifvāla (Rīga IFF) programmas Artdocfest/Riga galveno balvu, informēja filmas pārstāvji.

Aktuāli un trāpīgi. Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā laurus plūc spēlfilma Jaunā Lietuva © DIENA

Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) pilnmetrāžas filmu konkursa skates galveno balvu ir saņēmusi lietuviešu režisora Karoļa Kaupiņa spēlfilma Jaunā Lietuva. "Šajā tonāli pārliecinošajā vēsturiskajā drāmā XX gs. 30. gadu tumšās dienas Lietuvā apgaismo vārs utopiskas iespējas plaiksnījums. Šī ir humānistiska un smalki veidota spēlfilmas debija, kas pārsteidz gan ar savu briedumu, gan ar aktuālo un trāpīgo politisko vēstījumu," pamatojusi starptautiskā žūrija.

Jura Kursieša filma Oļegs tiks izrādīta vairāk nekā 25 kinoteātros Francijā(1)

Skaudrais, uz patiesiem notikumiem balstītais stāsts par mūsdienu verdzību filmā Oļegs izpelnījies arī Francijas kino ekspertu atzinību. Jau oktobra beigās filma nonāks Francijas kinoteātros, kas ir nozīmīgs notikums Latvijai – šī ir pirmā filma, kurai izdevies ielauzties sarežģītajā Francijas kino tirgū. Filma “Oļegs” Francijā tiks izrādīta ne tikai festivālos, bet arī regulārajos kino seansos vairāk nekā 25 kinoteātros, informēja filmas pārstāve.

Iepazīsti filmas Dvēseļu putenis galvenos varoņus!

Šā gada 8. novembrī, tieši 100 gadus pēc Latvijas brīvības cīņām, uz kino ekrāniem visā Latvijā nonāks režisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā kara drāma Dvēseļu putenis, ievadot novembra svētku un neatkarības nedēļu.

RSU filmu lekciju ciklā Kino laboratorija diskutēs par mediju atainojumu kinofilmās

Ar divas desmitgades seno Holivudas grāvēju Trūmena šovs (The Truman Show, 1998) Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā pirmdien, 28. oktobrī, plkst. 17 turpināsies filmu lekciju cikls Kino laboratorija, kura uzmanības centrā ir mediju atainojums kinofilmās. Šis būs jau otrais cikla pasākums, un šoreiz par filmu un tajā skartajām tēmām ar auditoriju sarunāsies RSU docētāja, kinokritiķe Dita Rietuma un mediju profesionāle, ilggadēja mediju koncerna vadītāja Baiba Zūzena, informēja pasākuma pārstāvji.

Pastiprinātas uzmanības lokā © DIENA

Šī gada Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) uzmanības centrā ir Baltijas animācijas industrija, kurai ir veltīta atsevišķa programma Home Made Animated un pasākums Baltic Animation Meet-up, kurā piedalījās 12 Lietuvas, 17 Igaunijas un 19 Latvijas animācijas profesionāļu, lai iepazītos, diskutētu un vienotos par kopīgām iniciatīvām Baltijas mērogā.

Šodien Rīgas Stradiņa universitātes aulā sākas filmu lekciju cikls Kino laboratorija

Labs kino, turklāt bagātināts ar jomas profesionāļu ekspreslekciju, kalpo kā izcils izglītojošs instruments – ar šādu pārliecību Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā pirmdien, 14. oktobrī, plkst. 17 sāksies tematiski veidots filmu lekciju cikls Kino laboratorija. RSU docētājas, kinokritiķes un Nacionālā kino centra direktores Ditas Rietumas izlolotais projekts tapis ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu. Lekciju ciklu atklās ASV neatkarīgā kino klasiķa Gasa van Santa 1995. gada filma To Die For (Par katru cenu) ar Nikolu Kidmenu galvenajā lomā.

Mulsums kā iedvesma © DIENA

Priecīgi jaunumi Rīgas ceriņiem! – oktobra sākumā savā feisbuka kontā ierakstīja jaunā režisore Lizete Upīte, kuras animācijas īsfilma bija saņēmusi trīs Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nominācijas. Tās Latvijas pirmizrāde notiks 22. oktobrī kinoteātrī Splendid Palace Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (filmu varēs noskatīties arī 23. un 27. oktobrī kinoteātrī Kino Bize).

Sākusies brāļu Ābeļu spēlfilmas Nemierīgie prāti uzņemšana(2)

Liepājā, Rīgā un Jūrmalā sākusies brāļu Ābeļu pilnmetrāžas spēlfilmas Nemierīgie prāti / Troubled Minds uzņemšana. Pirmajā filmēšanas posmā darbība notiek gan Karostas cietoksnī, gan Liepājas dzintarā, boksa klubā, industriālā rūpnīcā, izšķaidītā kazino un pat cara laiku kuģu remontdarbnīcā, vēstīja Nacionālā kino centra pārstāve.