"Kad atnācu uz dzejas slamu, īsti nezinot, kas tas ir, man tas bija veids, kā runāt par sev aktuālām, svarīgām lietām caur performanci. Man vienmēr ir paticis lasīt dzeju, rakstīt dzeju, un man patika piedalīties izrādēs, savulaik darbojos amatierteātrī. Tad nu saliku šos divus elementus kopā," nodefinēt, kas ir dzejas slams, mēģina Rebeka Zvirbule jeb skatuves vārdā Liene Tīģere, pērn rudenī notikušā pirmā Latvijas Nacionālā dzejas slamu čempionāta uzvarētāja. Šīs uzvaras rezultātā viņa šoziem pārstāvēja Latviju arī Eiropas mēroga čempionātā Antverpenē, Beļģijā. Rebeka vērtē: kamēr Rietumeiropā šis ekspresīvas dzejas runas konkurss ir jau izveidojies un nostiprinājies žanrs ar saviem stingriem noteikumiem, Latvijā dzejas slamu formāts vēl tikai veidojas, tāpēc ir brīvāks un daudzpusīgāks. "Izpratne par dzejas slamu pie mums joprojām ir diezgan subjektīva – katrs nāk ar to, kā nu ir iztēlojies, kādam jābūt dzejas slamam, un tas arī ir tas interesantais."
Pašmāju brīvība
Dzejas slama mērķis ir savākt kopā radošus cilvēkus, arī klausītājus, kam ir interese vai kuri vienkārši vēlas jautri pavadīt vakaru, un izveidot produktīvu izklaidi abām pusēm – gan auditorijai, gan topošajiem vai jau esošajiem māksliniekiem, Rebeka raksturo. Dzejas slamā caur dzejoļiem nereti izskan dažādas sociālpolitiskas tēmas,
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 17. maija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00