Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
30. un 31. maijs nav labvēlīgas dienas dārza darbiem, taču tās varat veltīt tēju ievākšanai. Palūkojieties savā dārzā un arī dabā rūpīgi – tējām der ne tikai tradicionālie augi – kumelīte, piparmētra u. tml –, bet vēl daudz kas cits. Protams, pirms kaut ko izmantot tējām vai lietot pārtikā, noskaidrojiet, vai augs nav indīgs. Starp citu, arī jebkuram garšaugam piemīt arī veselību veicinošas īpašības.
Sakņu dārzeņu kopšana
1. un 2. jūnijā retiniet sakņaugu stādījumus – burkānus, bietes u. c. –, lai tie nav pārāk blīvi un augi neizstīdz. Rušiniet un izravējiet nezāles, bet dariet to saudzīgi, lai netraumētu jaunos, trauslos audziņus. Ja pirmie redīsiņi jau apēsti, sējiet jaunus, nu jau droši var arī dobēs, ne tikai siltumnīcās. Tikai izvēlieties šādiem apstākļiem piemērotu šķirni.
Lapu dārzeņu kopšana
3. un 4. jūnijā varat stādīt garšaugus, piemēram, siltummīli baziliku, gan siltumnīcā, gan dobēs zem klajas debess. Ar savu specifisko, īpašo aromātu tas ir labs «draugs» pret kaitēkļiem uzņēmīgām kultūrām, jo atbaida tos. Varat iesēt rukolu, spinātus, salātus, lai nepārtraukti būtu jauna, svaiga raža un galds nepaliktu bez pašu audzētiem zaļumiem. Stādiet kāpostus.