Dekoratīvo un introducēto jeb ievesto augu klāstā indīgo sugu ir vēl vairāk. To kaitīguma pakāpes ir dažādas – no atsevišķiem augiem, saskaroties ar to sulu, cilvēks var gūt apdegumus, izsitumus un līdzīgas alerģiskas reakcijas, daži, ja nonāk mūsu barības traktā, var izraisīt pat letālu iznākumu. Daudzi no indīgajiem augiem par savu viltīgo dabu nemaz nebrīdina, bet, gluži otrādi, vilina ar skaisto izskatu un par briedina ogas. Nereti tās nav kaitīgas putniem un dzīvniekiem, bet cilvēkiem gan, tādēļ, izvēloties šos augus dēstīt savā krāšņumdārzā, ņemiet vērā riskus un pabrīdiniet bērnus, ka dažas skaistās odziņas nav piemērotas ēšanai un arī rotaļām ne.
Rudens ir laiks, kad daudzi košumkrūmi ir pilni ar skaistām ogām. Bārbeles, plūškoks, pīlādzis, vilkābele – skābeni, tomēr ēdami. Taču ir dažas ļoti izplatītas sugas, kuras labāk nenogaršot. Eiropas segliņš Euonymus europaea ir plaši sastopams apstādījumos un parkos, kā arī savvaļā, pārsvarā upju ielejās. Pasaulē pavisam zināmas apmēram 220 segliņu sugas. Vairākas no tām kā košumkrūmi tiek audzētas arī Latvijā. Tā sēklas, kas vizuāli atgādina ogas, rudenī kļūst spilgti oranžas un vilinošas, tās knābā putni un pie zariem šīs ogas karājas vēl tad, kad lapas nometis gan pats segliņš, gan citi koki, rudens pelēcībā iespējami ilgi saglabājot košus akcentus.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena trešdienas, 26. septembra, numurā! Ja ir vēlme laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!