«Vispirms es domāju par Jūrmalu – kāda tā bija un kāda tā ir.» – saka māksliniece Laima Puntule, runājot par ceļu uz šīs izstādes izveidi. Tēls un daba, asociācijas, atmiņas, smiltis un jūra. Bērnības vasaru atmiņas par romantizēto, vēl pirmo Latvijas neatkarību elpojošo Jūrmalu ar skaistajām koka vasarnīcām, ēnainiem dārziem un baltsmilšu pludmalēm.Tad PSRS Jūrmala ar padomju tūristu milzīgo masu noklātajām pludmalēm, baltām kokvilnas cepurēm galvās un vēsu plombīra saldējumu kādā nomaļā kafejnīcā. Un savā identitātē apmulsusi šodienas Jūrmala. Un – domājot par Jūrmalu, vairs nevar nedomāt par visu pasauli. Ķemeru purva laipas kļūst par laipām virs tranšeju dubļiem, sarkanais nenovēršami iegailās asiņu notīs, smiltis kļūst par nāves putekļiem.
Laima Puntule (1963) debitē izstāžu vidē 20. gadsimta 90. gados pēc Latvijas Mākslas akadēmijas absolvēšanas, ap gadsimtu miju pievēršoties lielformāta zīmējumiem. Tie ir kritikas un skatītāju augsti vērtēti. 2000. gadā norisinās personālizstādes Rīgas galerijā, izstāžu zālē Arsenāls un Ivonnas Veihertes galerijā.
Kopš 2012. gada Laima Puntule dzīvo un strādā Dānijā. Tur arī sākās viņas zilais periods. 2021. gadā Cēsīs notika zilo darbu izstāde. Zilais periods turpinās, bet vienlaicīgi arī atgriešanās pie lielformāta zīmējumiem – un nu ar izstādi Jūrmalā. Izstādes skaņu fonu Laima ierakstījusi tagadnes Jūrmalas vidē. Skaņu režisors Ojārs Lapiņš.
Anne Maria Udsena, dzimusi Dānijā, kopš 2010. gada dzīvo Zviedrijas dienvidaustrumos. Sākusi mākslinieces karjeru 1995. gadā Den Frie Kopenhāgenā un 2001. gadā darbi eksponēti Londonas Karaliskajā Mākslas akadēmijā. Kopš tā laika Udsena piedalījusies izstādēs daudzās ievērojamās galerijās un muzejos visā pasaulē, tostarp Grand Palais Parīzē, ar spēcīgu klātbūtni Ziemeļvalstīs.
Udsenas māksla koncentrējas uz tādām nozīmīgām tēmām kā cilvēku un dabas attiecības, kara ietekme un globālie izaicinājumi. Viņa strādā ar dažādiem medijiem, piemēram, glezniecību, grafiku un instalācijām, lai radītu mākslu, kas apvieno figurālismu un abstrakciju, sniedzot skatītājiem bagātīgu vizuālo pieredzi.
Udsenas mākslai ir ne tikai vizuāla ietekme uz skatītāju - tā arī rosina pārdomas. Viņas unikālais skatījums mudina skatītājus aizdomāties par saiknēm starp dzīvi, nāvi un dabu. Ar saviem darbiem māksliniece aicina mūs ieraudzīt pasauli skaistā un satraucošā veidā, liekot pārdomāt mūsu lomu mātes dabas stāstā.