Inta Lase ir strādājusi abos šajos medijos un zina šo plašsaziņas līdzekļu specifiku, kā arī ļoti labi pazīst spēcīgākos šo mediju žurnālistus. Ir skaidrs viens, ja Zatlera preses konferences vadīs Lase, diez vai Gunta Sloga varēs uzdot tik kritiskus un nepatīkamus jautājumus Valdim Zatleram kā viņa to darīja Zatlera pirmajā preses konferencē. Zatlera mērķis ir atbrīvoties no tās kritikas gūzmas, kas patlaban pār viņu veļas un, ļoti iespējams, Inta Lase palīdzēs to veikt. Visdrīzāk Lase Zatleram būs noderīga līdz brīdim, kad pierims vispārējā Dienas un LTV Ziņu dienesta pret viņu vērstā kritika.
Skaidrs, Inta Lase ir labs ieguvums sabiedrisko attiecību „katastrofai” Valdim Zatleram, bet Intas Lases lēmumam būtu jārada vairākus ļoti būtiskus jautājumus sabiedrībai.
Pirmais, protams, ir kā žurnālists, kurš darbojies raidījumā, kas aktīvi ir kritizējis Valdi Zatleru kā amatpersonu ar nedeklarētiem ienākumiem, var pāris dienu (varbūt stundu) laikā kļūt par Zatlera komandas locekli. Cilvēki var mainīt viedokļus un rīkoties katrā situācijā savādāk, bet ja sevis deklarētos principus (veidojot raidījumus ar attiecīgu uzstādījumu) maina žurnālists, kurš strādājis sabiedriskajā televīzijā, kļūst neskaidrs, kāda vispār ir šī žurnālistu vērtību bāze. Latvijas žurnālistikā ir pierasts, ka žurnālistiem ātri pārkvalificējas par PR darboņiem un otrādi, bet gadījumā ja līdzīgi rīkojas sabiedriskās televīzijas žurnālists, ātri mainot savu pozīciju, vietā ir jautājums vai šis pats žurnālists strādājot sabiedriskajā televīzijā bija neatkarīgs un neangažējams. Lase, sperot šo visai nozīmīgo soli, dod iespēju nelabvēļiem apšaubīt visu DeFacto žurnālistu darbību līdz šim, ja reiz daži šī raidījuma žurnālisti var viegli atteikties no tās pozīcijas, ko ir aizstāvējuši.
Otrs ir jautājums vai LTV kā sabiedriskā televīzija lēnām mirst, ja reiz no tās aiziet vadošie žurnālisti. Šķiet, šoreiz kauja par spēcīgu sabiedriskās televīzijas ziņu dienestu ir zaudēta. Viss ir noticis klusi un mierīgi. Var, protams, vērtēt cik neitrāls ir bijis LTV Ziņu dienests līdz šim, tomēr, tas ir spējis brīžiem ļoti pamatoti kritizēt politiķus un valsts varu. Kas nāks DeFacto vietā? Iespējams, nekas nenāks un tas ir zaudējums visai sabiedrībai.
Nobeidzot, allaž ir nepatīkami ja cilvēkus esi pārvērtējis vai nepareizi novērtējis. Tad Tu vilies nevis viņos, bet gan sevī.