Skulptūra radīta 2011. gadā pēc Survival Kit 3 festivāla uzaicinājuma. Fizikas izpratnē nesabalansēts spēks tiek raksturots kā tāds, kuram nav līdzvērtīga vērsta pretspēka, tādējādi objekts, uz kuru iedarbojas nesabalansēts spēks maina savu stāvokli. Instalāciju var raksturot kā elektromehānisku, kinētisku objektu kopumu, kurā šie objekti autonomi eksistē savā vidē pēc strikti definētiem nosacījumiem. Katrs objekts ir individuāls organisms, šūna; simbolizē vienu ekonomisko vai bioloģisko struktūru, kurai ir jāeksistē noteiktas konkurences apstākļos. Šūnas vienīgais mērķis ir rāpties, konkurējot vai sadarbojoties ar citām šūnām, lai uzturētu kopējo sistēmu līdzsvarā. Tādējādi instalācija vizualizē vienkāršotu ekonomisko modeli. Tematiskais kodols ir risināts ap ciklisma ideju un konkurenci, pretnostatītu sadarbībai.
WRO Biennāle ir ievērojams jauno mediju mākslas forums Polijā, un vadošais starptautiskais mākslas notikums Centrāleiropā. Gadiem ritot, WRO Biennāle ir izvirzījusi dažādus jautājumus par radošu pieeju tehnoloģijām un krustošanās punktu, kur satiekas māksla un zinātne, ekonomika un sociālās aktivitātes. Mākslinieks Krists Pudzens piedalījās arī iepriekšējā WRO Biennāle (Alternative Now), kura norisinājās 2011. gadā ar kinētisku skulptūru Sarkanās Karalienes Skrējiens.
WRO2013 Biennāles tēma, atzīmējot elektroniskās mākslas piecdesmito gadskārtu, ir mākslinieciskās un kulturālās vērtības, kuras ir uzplaukušas un joprojām rodas jauno mediju mākslas, aplūkojot tās vēsturiskā skatījumā. WRO2013 (Pioneering Values), tiks prezentēti darbi, kuri risina attiecības starp jauno mediju mākslu un neizbēgamo jaunradi, kura to iekļauj, atrodot radošus risinājumus intelektuālām problēmām un mūsu laikmeta prasībām.
Krists Pudzens jau vairāk kā astoņus gadus strādā jauno mediju mākslas žanrā, savu darbību sācis ar kompjūterspēļu izstrādi, kā arī interaktīvu aplikāciju programmēšanu. Studējot Mākslas Akadēmijas tēlniecības specialitātē, viņš jaunatklāja kinētisko tēlniecību, iedvesmojoties no mūsu laikmeta Nīderlandiešu kinētiskā tēlnieka Teo Jansena daiļrades. Tālāk attīstot idejas ceļš vedis uz procesuālo tēlniecību. Mākslinieks ir piedalījies mākslas un tehnoloģiju festivālos ārvalstīs: Amber (2008, 2009 Turcija, Stambula), PixelACHE2010 (Somija, Helsinki), ISEA2010 (Vācija, Dortmunde), WRO2011 (Polija, Vroclava). Kā arī vairākus gadus izstādījis savus darbus laikmetīgās mākslas festivālā Suvival Kit (2010, 2011, 2012), kā arī citās izstādēs Latvijā. Kopš 2010. gada paralēli fokusē radošo interesi uz gaismas instalācijām un darbu ar gaismas, formas un laiktelpas integrāciju.
Instalācijas video vizualizācija apskatāma šeit: