Sadarbība veidojusies gan ar laikmetīgās mūzikas grandiem, gan visjaunākās paaudzes komponistiem, jo "Aleph" ik otro gadu rīko arī kompozīcijas meistarkursus. Pēc viņu iniciatīvas tapuši un atskaņoti vairāk nekā 180 jaundarbi,” pastāstīja I. Jakubone.
Izrādās, ne tikai ansambļa nosaukumu, bet arī viņu darbības prioritātes ir iedvesmojis Horhes Luisa Borhesa stāstu krājums “Alefs” (“Aleph”) – Borhesa cildināto izteiksmes brīvību, daudzveidību, kā arī atvērtību jauniem iespaidiem un satikšanām – to visu par savām prioritātēm sauc arī "Aleph". “Kopš 1983.gada mums vissvarīgākā šķitusi mākslinieciskā kvalitāte, tāpat - iespēja gan sarunāties ar publiku, gan sadarboties ar visdažādāko zemju mūziķiem, “ teic "Aleph". Savas darbības divdesmitpiecgadē 2008.gadā viņi vērienīgam kopprojektam iedvesmoja vēl septiņu valstu – Vācijas, Somijas, Nīderlandes, Grieķijas, Portugāles, Slovēnijas un arī Latvijas laikmetīgās mūzikas ansambļus. Projektu nodēvēja lakoniski – LIEU, šī abreviatūra atšifrējama kā “Laboratoire Instrumental Européen” – “Eiropas Instrumentālā Laboratorija”. Tas ir laikmetīgās mūzikas jaunradi veicinošs projekts, par kura būtiskāko uzdevumu un mērķi "Aleph" pasludina kvalitatīva Eiropas partneru sadarbības tīkla izveidi, kas ne tikai veicinātu sadarbību starp Eiropas jaunās mūzikas ansambļiem un komponistiem, bet arī stimulētu mākslinieku un skaņdarbu starptautisko apriti. Latviju LIEU pārstāv kameransamblis "Altera Veritas", Mazsalacas Jauno komponistu meistarkursi, kur "Aleph" pabija šā gada augustā , un projekta līdzorganizators - Latvijas Mūzikas informācijas centrs.
LIEU idejiskais centrs meklējams Parīzē, Dunois teātrī . Šajā nelielajā Parīzes teātrī, turpat pie Francijas Nacionālās bibliotēkas, divu gadu laikā kopā ar ansambli "Aleph" uzstāsies visi LIEU iesaistītie ansambļi. Pēc tam saimnieku lomā iejutīsies arī pārējie LIEU sarbības tīkla partneri. Tādējādi divu gadu laikā projektā piedalīsies apmēram 50 mūziķi, tā ietvaros izskanēs vairāk nekā 25 jaundarbi 30 koncertos jau minētajās 8 Eiropas valstīs, stāstīja I. Jakubone.
"Altera Veritas" oktobrī muzicēja Ļubļanā festivālā "Slowind", kur saņēma kriotiķu uzslavas par profesionālu izcilību. Decembra pašā sākumā ansa,blis uzstāsies Parīzes Dunois teātrī, bet 7. un 8. decembrī savus saspēles partnerus – franču "Aleph" un slovēņu "Slowind" uzņems Rīgā, kopīgi muzicējot Spīķeru koncertzālē.
Gaidāmo koncertu programmā ir gan modernisma klasiķi Džons Keidžs un Maurīsio Kāgels, gan sešdesmitajos, septiņdesmitajos gados debitējušie – francūzis Žerārs Bukē un Francijas grieķis Žoržs Apergiss, dānis Nīlss Rosings - Skovs un slovēnis Vinko Globokars, latvieši Vilnis Šmīdbergs un Imants Mežaraups. Tāpat arī gluži jaunie – trīsdesmitgadnieki - slovēnietes Bojana Šaliča-Podešva un Nina Šenka, latvieši Santa Bušs, Ēriks Ešenvalds, argentīnietis Hosē Manuels Serano, kuru "Aleph"satika aizvadītajā vasarā Mazsalacas meistarkursos.
Koncertus Rīgā atbalsta Francijas Kultūras centrs, VKKF, Latvijas Kultūras ministrija, Eiropas Kopienas programma “Kultūra 2007-2011”.
Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs kā arī pirms koncertiem Spīķeru koncertzālē. Cena – 2 LS. Uzrādot apliecību, Mūzikas un mākslas izglītības iestāžu audzēkņiem un studentiem ieeja brīva.