Koncerta programmā ir iekļauti tādi meistardarbi kā Gustava Mālera Piektā simfonija, Heino Ellera simfoniskā poēma Rītausma un Fēliksa Mendelszona-Bartoldi Vijoļkoncerts (soliste Trīna Rūbele).
Philips Simfoniskais orķestris (dibināts 1930. gadā kā uzņēmuma Philips darbinieku orķestris) ir kolektīvs, kurā spēlē mūziķi, kuru profesionālā ikdiena nesaistās ar muzicēšanu simfoniskajā orķestrī, bet gan ar mūzikas pedagogu darbu vai citu nodarbošanos. 85 gadu laikā orķestris ir izaudzis par vienu no Eiropas mērogā lielākajiem orķestriem, kas var mēroties spēkiem ar labākajiem profesionālajiem orķestriem Nīderlandē. Katru gadu orķestris iestudē vismaz piecas jaunas koncertprogrammas, regulāri koncertē labākajās Nīderlandes koncertzālēs, t.sk. Amsterdamas Concertgebouw, un viesojas Eiropā, Ķīnā, Taizemē, Brazīlijā un citur. Rīgā orķestris viesojas pirmo reizi: Baltijas tūres ietvaros viņi sniegs koncertu Igaunijā diriģenta Nēmes Jarvi vadībā, bet Rīgā – sava galvenā diriģenta Žila van Hesena vadībā.
Viena no orķestra radošās izpausmes formām ir piedalīšanās dažādās meistarklasēs, kurās kolektīvs labprāt kļūst par starta platformu daudziem jauniem diriģentiem. Šogad, viesojoties Igaunijā, šādās meistarklasēs pie orķestra diriģenta pults stāsies arī topošais diriģents Artūrs Gailis.
Diriģents Žils van Hesens guvis plašu starptautisku atzinību un apbalvojumus, strādājis ar orķestriem un operas namiem Itālijā, Francijā, Dānijā, Beļģijā, Lielbritānijā, Vācijā, Austrijā un citur. Nīderlandē strādājis ar Hāgas Filharmonisko orķestri un Roterdamas Filharmonisko orķestri. Ir Philips Simfoniskā orķestra diriģents kopš 1987. gada.
Vijolniece Trīna Rūbele (Igaunija) ieguvusi vairākas starptautiskas balvas Vācijā, Francijā, Itālijā, Rumānijā. Bijusi soliste Tallinas Jaunatnes simfoniskajā orķestrī, Tallinas Kamerorķestrī, ansamblī Collegium Consonante (Tallina), Polijas Filharmoniskajā kamerorķestrī u.c. Trīnas interese par laikmetīgo mūziku rezultējās Modernās mūzikas ansambļa Neophon izveidē 2011. gadā, un šī ansambla ietvaros veidojusies sadarbība ar ar tādiem mūziķiem un komponistiem kā Volfgangs Rīms, Pīters Ruzička un Jorgs Vidmans. 2015. gadā Trīna Rūbele kļuva par Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra jauno koncertmeistari. Viņa spēlē vijoļmeistara Fransuā Pike 1820. gadā darinātu vijoli, ko saņēmusi lietošanā ar Thomas J.C. and Angelika Matzen Foundation gādību.