Īpaša dižvietu norāde uzstādīta pie Āraišu ezerpils, kas ir unikāla Latvijas senvēstures vizualizācija. Tajā ietilpst akmens un bronzas laikmeta ēku rekonstrukcijas, ezerpils, seno latgaļu apdzīvota vieta vikingu laikmetā no 9. līdz 11. gadsimtam, kā arī Livonijas laika pilsdrupas. Āraišu ezerpils pašlaik ir pirmais plašāk pētītais šīs kategorijas piemineklis visā ziemeļaustrumu Eiropā.Vējiņu pazemes ezeri Straupē ir vienīgie zināmie pazemes ezeri ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā. Pazemes alu garums Straupē sasniedz vairākus desmitus metru, taču kritenes rāda, ka kopējā pazemes alu un ezeru sistēma ir daudz lielāka - vismaz trīs hektārus plaša. Pazemes ezeru pamatā ir unikāla pazemes alu sistēma ar diviem galvenajiem elementiem – Vējiņu jeb Urtānu alu un Ezeralu. Skaņaiskalns ir viena no Latvijas dabas savdabīgām ikonām – 20 metrus augstā un 90 metrus garā sarkanā smilšakmens klints ir vizuāli iespaidīga un unikālu akustisko efektu. Proti, paraboliski izliektā klints spēj lieliski atskaņot skaņu, un no labā krasta vērojams atbalss efekts - runātāja balss atbalsojas nevis pašam runātājam, bet gan klausītājam, kas atrodas dažus desmitus metru nost. Tā ir vienīgā iespējamā šāda veida atbalss Latvijā, un no tās arī cēlies kalna nosaukums.Daugavas loki ir patiess dabas brīnums, kura raksturīgākais elements ir astoņi lieli Daugavas līkumi upes senlejas posmā no Krāslavas līdz Naujenei, dabas parka Daugavas loki teritorijā. Tā ir vienīgā vieta Latvijā, kur Daugava ir saglabājusi savu dabīgo tecējumu. Unikālais dabas veidojums ir attēlots arī uz Latvijas nacionālās desmit latu banknotes, apliecinot tā īpašo nacionālā simbola statusu.Dziļi Daugavpils novada mežos slēpjas Nīcgales Lielais laukakmens - visdižākais akmens Latvijā, kura platums sasniedz 10,4 metrus, bet augstums – trīs ar pusi metrus. Šo dižakmeni, sauktu arī par Balto akmeni, atnesis ledājs pirms vairākiem tūkstošiem gadu.
Projekta Latvijas dižvietu mājas karte jeb Iemīli Latviju ar mājas dižvietām! mērķis ir aicināt iedzīvotājus interesantā veidā iepazīt Latviju, tādējādi veicinot patriotismu pret valsti un tās vērtībām, kā arī sekmējot tās apceļošanu. Tas ir tupinājums pērn veiksmīgi uzsāktajam projektam Latvijas leģendu karte, kurā iedzīvotāji no dažādiem novadiem izveidoja interaktīvu Latvijas karti ar vairāk nekā 500 stāstiem par leģendu un teiksmu apvītām vietām Latvijā, ko ir vērts aplūkot.
Iedzīvotāji tiek aicināti iepazīt Latvijas neparasto dabu, vēsturi un kultūru, piedaloties dižvietu kolekcionēšanas jeb apceļošanas akcijā. Līdz 31. jūlijam ikviens aicināts apceļot Latvijas dižvietas un ievietot fotogrāfijas vietnē www.draugiem.lv/latvijaslegendas.lv. Plašāka informācija pieejama mājas lapā www.majaslegendas.lv.