Būtiskākā no problēmām ir neskaidrība par komisijas mērķi un uzdevumiem, kas rada neizpildāmas sabiedrības gaidas par komisijas darba rezultātiem. Jāatrod atbilde uz jautājumu, vai komisija veic "sabiedriskās tiesas" funkciju, paralēli tiesībsargājošajām iestādēm izmeklējot Zolitūdes traģēdijas cēloņus, vai komisija veic sistēmisku analīzi noteiktās jomās par faktoriem, kas veicināja traģēdijas iespējamību. Otrajā gadījumā komisijas galvenā misija būtu censties nodrošināt, ka līdzīgas traģēdijas nākotnē neatkārtojas.
Neskaidrība par komisijas mērķi un uzdevumiem radījusi neskaidrību par nepieciešamajām komisijas locekļu kompetencēm, komisijas darba metodēm un resursiem komisijas uzdevumu veikšanai. Sabiedrības neizpratni un neuzticēšanos veicinājis arī necaurskatāmais komisijas sastāva izveidošanas process.
Tāpēc Providus aicina komisiju veidot no jauna, pirms tam atrodot atbildes uz šiem jautājumiem. Komisijas izveides procesam jābūt pārdomātam un kvalitatīvam, ar jēgpilnu sabiedrības līdzdalību. Tas nozīmē, ka tiek nodrošināta visaptveroša informācija, un līdzdalība netiek organizēta "ķeksīša pēc", kā tas notika šajā gadījumā.
Providus joprojām atbalsta ideju sistēmiski izvērtēt Zolitūdes traģēdijas cēloņus un sagatavot priekšlikumus par izmaiņām, kuru nepieciešamību izgaismoja novembra traģēdija.