"Šis ir viens no ļoti svarīgajiem uzstādījumiem, šajā situācijā mēs to gribētu pieskaitīt pie sarkanajām līnijām," žurnālistiem sacīja Āboltiņa, komentējot jautājumu par iespēju uzņemties TM pārraudzību.
Šī var būt viena no atbildības jomām, strīdi par kuru var apgrūtināt nākamās valdības tapšanu, jo Zaļo un zemnieku savienība kā jaunā vadošā valdības partija šo amatu ir apsolījusi NA.
Politiķe atkārtoti apliecināja, ka pati uz tieslietu ministra amatu neplāno pretendēt, bet Vienotībā ir daudz profesionāļu, kas varētu uzņemties šo amatu. Pašlaik partija vēl nerunājot par iespējamiem ministru amata kandidātiem.
Savukārt par atbildības jomu sadalījumu varēšot runāt pēc sarunas ar Zaļo un zemnieku savienību, kas plānota pirmdien, 18.janvārī.
Vienotība nepiekritīs atbildības jomu sadalījumam pēc "pārpalikuma principa", uzsvēra Āboltiņa, piebilstot, ka jaunās valdības veidošanu ir jāsāk "no baltas lapas".
Politiķe arī apliecināja, ka Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča (ZZS) esot izteikusi piedāvājumu pašreizējām finanšu ministram Jānim Reiram (Vienotība) kļūt par labklājības ministru, tomēr Reirs uzsvēris, ka viņa prioritāte ir Finanšu ministrija.
Kā ziņots, Zaļo un zemnieku savienība savā pārziņā vēlētos Finanšu ministriju, Zemkopības ministriju, Aizsardzības ministriju, Satiksmes ministriju un Veselības ministriju.
Savukārt nacionālajai apvienībai Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK solīts saglabāts tās pārziņā esošās ministrijas - Tieslietu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, kā arī Kultūras ministriju.
Tas nozīmē, ka Vienotības pārziņā paliktu Iekšlietu ministrija, Ārlietu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija un Ekonomikas ministrija.