Tomēr gada griezumā joprojām ir vērojama deflācija, kur lielāko devumu cenu samazinājumam sniedz no sezonālajām svārstībām neatkarīgās degvielas cenas, kas cieši seko līdzi naftas cenu un EUR/USD valūtas kursa dinamikai. Mēneša laikā degvielas cenas mazinājās par 0,1%, kas neieviesa būtiskas novirzes no prognozētās inflācijas, tomēr gada laikā degvielas cenas ir mazinājušās jau par 6,6%, kas rada būtisku ietekmi uz kopējo patēriņa cenu indeksu (apmēram -0,4 procentpunkti).
No naftas cenām ir atkarīgas arī administratīvi regulējamās cenas siltumenerģijai un dabas gāzei. Salīdzinot ar iepriekšējā gada septembri, siltumenerģijas tarifi ir samazinājušies par 7,4%, bet dabas gāzes cena ir kritusi par 6,5%. Ņemot vērā iepriekšējā gada degvielas cenu dinamiku, kad cenas sāka samazināties tieši oktobrī, cenu samazinošais efekts ar nākamo mēnesi pakāpeniski sāks izzust, ja nebūs krasu pavērsienu naftas cenu dinamikā. Līdz ar to gada inflācija jau nākamajā mēnesī tuvosies nullei un turpmākajos mēnešos atkal kļūs pozitīva, lai arī saglabāsies netipiski zema salīdzinoši spēcīgi augošai ekonomikai. Svarīgi gan piebilst, ka energoresursu cenu virzītai deflācijai nav negatīvas ietekmes uz ekonomiku.
Patēriņa cenu dinamika 2013. gadā kopumā atbilst Finanšu ministrijas prognozēm, kas tika izstrādātas šā gada jūnijā. Jāatzīmē, ka, ņemot vērā faktiskos datus, tā pat var būt nedaudz zemāka par prognozēto 0,4% pieaugumu.