Pirmdien, 22. oktobrī, plkst.8 pie Saeimas un Izglītības un zinātnes ministrijas ēkām notiks Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru pikets. Sporta pedagogi ir sašutuši par to, ka arī 2013. gadam valsts budžetā nav paredzēts pietiekams līdzekļu apjoms treneru algām.
Pirms krīzes, 2008. gadā, valsts finansējums bērnu un jauniešu sporta skolu treneru atalgojumam bija vairāk nekā 8 miljoni latu, savukārt 2012. gadā tam tiks piešķirts nedaudz vairāk par 3 miljoniem latu. Šāds finansējuma apjoms nodrošina tikai 57 % no visas treneru algām nepieciešamās summas, atgādina Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Ivans Klemenjevs. "Tas ir nožēlojami maz. Neadekvāti zemās algas nemotivē jaunus speciālistus doties strādāt skolās. Tāpēc gan īslaicīgā, gan ilglaicīgā perspektīvā tas neizbēgami un negatīvi ietekmēs jaunās paaudzes veselību," norāda I.Klementjevs.
Deputāte Marjana Ivanova-Jevsejeva uzskata, ka faktiski valsts ir uzgrūdusi uz vietējo pašvaldību pleciem tēriņus par treneru algām. Līdzekļus, ko nepiešķīra valsts, municipalitātes ir spiestas meklēt savos budžetos, lai nodrošinātu to pārraudzītajā teritorijā dzīvojošiem bērniem kaut minimālas iespējas nodarboties ar sportu. Taču daudzu pašvaldību finansiālais stāvoklis neļauj tām piešķirt pietiekamu naudas apjomu, un tāpēc treneri saņem minimālās algas.
"Mēs apņemamies iesniegt labojumus topošajā valsts budžetā, kas paredz papildus 1,2 miljonu latu lielu piešķīrumu treneriem. Apzināmies, ka valsts finanšu stāvoklis joprojām ir mazs, tāpēc prasām minimumu. Mūsu pieteiktā summa ļaus vismaz trenerus pielīdzināt mūzikas un mākslas skolu pedagogiem, kuru algām valsts finansējums ir 80 procenti," skaidro deputāte. "Mēs aicinām Ministru prezidentu Valdi Dombrovski atcerēties, ka viņš ir Latvijas Nacionālās sporta padomes vadītājs un tāpēc tieši atbild par to, cik vesela un aktīva būs nākamā Latvijas iedzīvotāju paaudze. Mēs aicinām Saeimas vairākumu atbalstīt mūsu priekšlikumu," rosina deputāte.