"Ārstniecības speciālisti augstskolās tiek sagatavoti par valsts budžeta, tātad nodokļu maksātāju līdzekļiem, turklāt runa ir par pietiekami lielām summām," pauž premjerministrs, piebilstot, ka nodokļu maksātāji dzīvo ne tikai Rīgā un arī viņiem ir tiesības saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, nebraucot uz Rīgu.
Premjers arī atgādina, ka Latvija nebeidzas ar Rīgu, tāpēc viņam šķiet atbalstāma norma, ka pēc rezidentūras beigšanas turpmākie trīs gadi jāstrādā iegūtajā ārstniecības specialitātē Latvijas teritorijā ārstniecības iestādē, ģimenes ārsta praksē, Veselības inspekcijā vai Slimību profilakses un kontroles centrā.
Jau ziņots, ka Ministru kabineta komiteja šodien pēc visu iesaistīto pušu uzklausīšanas nolēma virzīt izskatīšanai valdībā Veselības ministrijas sagatavotās izmaiņas rezidentu sadales un finansēšanas noteikumos, kas iecerētas, lai jaunos ārstus aktīvāk virzītu strādāt reģionos un valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs.
Noteikumi paredz, ka prioritārā kārtībā uzņems tos rezidentūras pretendentus, kuriem būs noslēgta vienošanās ar pašvaldību vai ārstniecības iestādi ārpus Rīgas par darba sākšanu pēc rezidentūras programmas beigšanas.
Tāpat tie paredz, ka personām, kuru apmācība rezidentūrā tiks finansēta no valsts budžeta līdzekļiem, pēc rezidentūras beigšanas turpmākos trīs gadus jāstrādā iegūtajā ārstniecības specialitātē Latvijas teritorijā ārstniecības iestādē, ģimenes ārsta praksē, Veselības inspekcijā vai Slimību profilakses un kontroles centrā.