Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +6 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 27. decembris
Inita, Elmārs, Helmārs

Ronis publikācijā Bloomberg: Eiro dod iespēju Latvijai izvairīties no lāča apkampieniem

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Rasmuss
R
Vai Ronis pēc sava ASV brauciena domā par grizli lāča apkampieniem?
Rīdzinieks
R
Vai idioti paši tā domā?
ekharts
e
Vai visiem labi šajā miskastē?-var izgāzt savus aizturētos kompleksus(ar realitāti, šiem murgiem ,gan nav nelāda sakara)
humorists
h
ekhartinj, portaals nav vainiigs pie taa, ka juus nevienu teemu nespeejat komenteet un no jebkuras teemas taisaat miskasti. nespriediet par visiem peec sevis.
  • 0
  • 0
Hūgo Vācietis
H
BET TIEŠI KRIEVIJA UZSPIEŽ LATVIJAI TO EIRO !
Maija
M
UN ATCERĒSIMIES MŪSU LATVIJAS NODEVĒJUS > DOMBROVSKI ,ĀBOLTIŅU,prezidentu BĒRZIŅU !
  • 2
  • 1
Andrejs Bubinduss
A
Mani= uzkrīt , ka šajos komentāros parādās ikdienišķie rusofobu, pretdiktatoru, pretkomsomoļcu tradicionālie interneta troļli apriešanai- pēc stila un prāta nabadzības leksikas pazīstu jau no Kadafi apriešanas laika, kad bija Eiropas agresija Lībijā. Tagad pagājuši jau divi gadi- ko mēs redzam- trolli- viens un tas pats kadrs, droši vien, koalīcijas neta komentāru ārštata darbinieks,,,, slepkavības, teroru, maucību, zagšanu, izvarošanas, spīdzināšanas- visus tos labumus, ko nesuši brašie jauno īsteno vērtību un jauno ideālu sludinātāji... kopš pēc Hilarijas Klintones rīkojuma Kadafi uzdūra uz naža. Vēl vairāk- nevajag jaukt savu patību, pievienojot apzīmējumu salašņas ne tiem, kuri ir salašņas- īstenie liberos pederastum demokrātijas ieviesēji. Varbūt koalīcijas trollis būs tiks drosmīgs, ka atklāsies- vārdu, uzvārdu- mīļumiņ...
humorists
h
Vai Andrejs Bubinduss ir Kremlja sulainju stata darbinieks vai briivpraatiigi idejiskais, nav svaigi un neiteresee.
  • 1
  • 4
humorists
h
Man savukaart liekas interesanta Kremlja lakstiigalas, diktaturas fana (pats gan dziivo demokraatijaa) un idejiskaa komjauniesha Andreja Bubindusa selektiivaa nespeeja uztvert informaaciju. Kad didktators Kadafi izniicinaaja svus pilsonjus, Bubindusliekulis kluseeja. Pats gan vinsh nedziivoja pie sava miiljotaa Kadafi, bet sausmigajaa demokraatijaa. Par eiro sim trollim nav ko teikt, tad vismaz pabljaustiisies.
  • 1
  • 3
Latvija ir pārdota.
L
Precīzi tāpat daudzi muļķi sagaidīja ar puķēm krievu tankus un KRIEVU RUBLI. - Tiem varneši pateica, ka tas ir LABI. Tagad tādi paši "patrioti" sagaida EIRO-RUBLI. - Izrādās, ka Latvijas robežas ir dāvināma manta Latvijas varnešiem. - Izrādās, ka Latvijas neatkarība, suverenitāte ir pret svešu naudu maināma manta Latvijas varnešiem. Bet Latvijas Satversme ir pret Lisabonas Līgumu maināma papīru čupiņa, - jo vara Latvijas Satversmi ignorēja un ignorē gadiem. *Satversmi sagrozīja, ieviešot tur pretrunas tieši iestājoties ES*. Tiem tagad prioritāte ir Lisabonas līgums. Izrādās - par starptautiskiem līgumiem tauta vairs lemt nedrīkstot ! Bet tā ir pretruna, kuru tagad izmanto, - lai liegtu Latvijas tautai lemt par savu zemi, ( starptautisks līgums ), par savu suverenitāti ( lisabonas līgums ) utt... ! Izrādās, ka divi pirmie Satversmes punkti tagad ir BEZJĒDZĪGI, jo valdis visu procesu kārto, izmantojot Satversmes grozījumus ! Latvija ir pārdota. Lielai daļai latviešu vairs nav svarīgi, kurā valstī apmesties uz dzīvi. Jo sava valsts ir tikai formāli uz kartes un tajos prātiņos, kas turpina graut neatkarības paliekas pārdodot visu, kas vel nav pārdots. Pēc gadiem Latvijā būs kā Īrijā - kur "valsts" valoda ir mazākumvaloda. Īstu savas valsts patriotu rīcība nav savas valsts pilsoņu vairākuma nodošanā. Patrioti mira līdz ar Lāčplēsi. Palikuši tikai Kangari un to sulaiņi.
Kremlja sulainim
K
Francija joprojaam ir neatkariiga valsts, bet tavs serzhantu kazha no lembja stipendiaatu bara ir leets demagogs. viss. ja serzhantu kazha nevar sadzirdeet otras puses teikto, tad vinjam uz vannas istabu mazgaat ausis, bet ja nevar saprast, tad pie daktera.
  • 0
  • 1
parakstot jebkādu starptautisku līg
p
Kremlja sulainis rakstīja: "Francijaa joprojaam ir demokraatija un vara pieder Francijas pilsonjiem, kas nebuut netraucee maksaat ar eiro." -- Vai TM jau atzinusi, ka Latvija vairs nav suverēna valsts? Kārlis Seržants, ZZS, Saeimas deputāts 2013. gada 19. jūnijs "Uz manu jautājumu - Vai jūs nupat pateicāt, ka Latvija vairs nav neatkarīga valsts? - Tieslietu ministrijas pārstāve atbildēja: «Nūū…darbojoties jebkurā starptautiskā organizācijā, parakstot jebkādu starptautisku līgumu, tai skaitā līgumu par dalību Eiropas Savienībā, mēs atdodam daļu savas suverenitātes..»» Šāds oficiāls atzinums ir klajā pretrunā ar Latvijas Republikas Satversmi, t.i., ka Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika. (1.pants) un ka Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai (2.pants) Nevienā Satversmes punktā nav izskatīta iespēja, ka Ministru Kabinetam, Saeimai vai Valsts prezidentam būtu iespēja lemt jautājumus par valsts suverenitātes mazināšanu. tāpēc rodas jautājums - ja Liene Zariņa paudusi oficiālu Ministru Kabineta un Tieslietu ministrijas viedokli par to, ka iestājoties Eiropas Savienībā, Latvijas ir atdevusi daļu savas suverenitātes, tad, kā tas saskaņojams ar LR Satversmes iespējamo ignorēšanu?"
  • 1
  • 0
Kremlja sulainim
K
Francijaa joprojaam ir demokraatija un vara pieder Francijas pilsonjiem, kas nebuut netraucee maksaat ar eiro. Kremlja sulainji un devalvaacijas lobisti tagad teelo patriotisma etalonus :D Starp citu, 13. gadsimta Latvijaa benija nviena patriota un nebija arii pasas teevijas. Bija savstarpeeji karojosi valstiskie veidojumi, kuru kjiiveesanaas deelj... bet tas vairs neattiecas uz teemu, biedri viltus patrioti un Kremlja sulainji.
  • 1
  • 2
Nejēga
N
Varbūt tomēr vajadzēja sarūgtināt un pateikt patiesību?
ērce
ē
Ronim šoreiz ir taisnība. Bet vai viņš nebija tas, kurš gribēja būvēt ātrvilcienu uz Maskavu ("lācim" tieši rīklē), kavēdams "Rail Baltica" projektu uz Eiropu?
Gusts
G
Ko jūs te variet vāvuļot? Vienkārši neprotiet pateikt, ka Roņa kungam ir simtprocentīga taisnība, par ko visiem derētu padomā!
tas
t
"humorists" 2013.07.23 16:21 rakstīja: "Ne visiem. Taadiem kaa juus vajag totaaalus melus un taadu pat totaalu nezinaasanu."
humorists
h
Labaak paskaitiet, cik biezhi juus pashi melojat, un paskaidrojiet juusu pasam galvenajam agjitatoram ! ka eiro nav rublis. Peec tam runaasim talak par melosanu.
  • 0
  • 2
humorists
h
Nu tad piekjer, pagaidaam tu tikai tuksvaardiigi bljausties.
  • 0
  • 0
gifts
g
putinam jabloke gaisa telpa virs -baltijas ari baltijas-jura-kugniecibai runats-darits te nau ko darit-rietumiem jaatceras cara-laiki to atbalstija francija anglija amerika-tala-tia-tte-vispar-nau-ko-darit-muti-ciet.....
humorists
h
Lai pameegjina noblokjeet. Atbildes trieciens garanteets, taapeec arii Putins to nedara un kara kurinaasanu delegje giftiem komentos.
  • 1
  • 0
ekharts-humorists
e
Dažiem cilvēkiem ,tik tiešām neko citu nevajag,kā pareizi ieskalotu ideoloģisko platformu...
Teikums
T
Vai tu, Vaards, buutu no teemu komenteet nespeejiigajiem bljaaveejiem, kas nepaartraukti bljaustaas pa vidu diskusijai? Ja Senajam ir pretenzijas, lai runaa pats - un konkreeti, nevis tuksheim vardeiem.
  • 1
  • 1
Vārds
V
Vai tas būtu tu, humorist, kas nepārtraukti apmelo te kādu komentētāju ar niku Senais?
  • 2
  • 0
humorists
h
Ne visiem. Taadiem kaa juus vajag totaaalus melus un taadu pat totaalu nezinaasanu.
  • 1
  • 3
Mūsdienās demagoģijai pietiek
M
ja publiski nozākā Krieviju.Nekādus citus argumentus nevajag.
humorists
h
... un jaaprasa no Krievijas. Muusu politikju gaaniisana neko nevicina.
  • 0
  • 2
-----> humorists
-
Abrene ir okupēta Latvijas teritorija. Tā tika "atdota" Ēzelītim nelikumīgi.
  • 3
  • 0
stap citu
s
Pa kuru laiku tu, tauta, savus palagus raksti? tev spamosana ir maizes darbs?
  • 1
  • 3
humorists
h
Tad aizej, tauta, uz Krievijas veestnieciibu un paprasi atpakalj Abreni. Ja tu to neizdariisi, tad esi Kremlja provokators.
  • 3
  • 5
Pasmejies, "humorist"
P
Miera līgums starp Latviju un Krieviju 1920.gada 11.augustā, Rīgā Latvija, no vienas puses, un Krievija, no otras, nopietni vēlēdamās izbeigt starp viņām izcēlušos karu, nolēma uzsākt miera sarunas, pēc iespējas drīzāk noslēgt paliekošu, cienīgu un taisnīgu mieru un galīgi izšķirt visus jautājumus, kuri ceļas no Latvijas agrākās piederības pie Krievijas, un šai nolūkā iecēla par saviem pilnvarotiem: Latvijas Demokrātiskās Republikas valdība: Jāni Jāņa dēlu Vesmani, Pēteri Remberta dēlu Berģi, Ansi Kristapa dēlu Buševicu, Eduardu Andreja dēlu Kalniņu un Kārli Jēkaba dēlu Pauļuku; Krievijas Sociālistiskās Federatīvās Republikas valdība: Ādolfu Ābrama dēlu Jofi un Jakovu Staņislava dēlu Haņecki. Minētie pilnvarotie, sanākuši Maskavā un savstarpēji uzrādījuši savas pilnvaras, kuras atzītas par pienācīgā formā sastādītām un pilnīgā kārtībā esošām, vienojās par sekojošo: I pants No šī miera līguma spēkā nākšanas dienas kara stāvoklis starp līdzējām pusēm top izbeigts. II pants Izejot no Krievijas Sociālistiskās Federatīvās padomju Republikas pasludinātām visu tautu tiesībām uz brīvu pašnoteikšanos neizņemot pat pilnīgu atdalīšanos ņo valsts, kuras sastāvā viņas ietilpst, un ievērojot Latvijas tautas noteikti izsacīto gribu uz patstāvīgu valsts dzīvi, Krievija bez ierunām atzīst Latvijas valsts neatkarību, patstāvību un suverenitāti un labprātīgi un uz mūžīgiem laikiem atsakās no visām suverēnām tiesībām, kuras piederēja Krievijai attiecībā uz Latvijas tautu un zemi kā uz bijušās valsts-tiesiskās iekārtas, tā arī uz starptautisko līgumu pamata, kuri še aprādītā nozīmē zaudē savu spēku uz nākošiem laikiem. No agrākās piederības pie Krievijas Latvijas tautai un zemei neizceļas nekādas saistības attiecībā uz Krieviju. III pants Valsts robeža starp Latviju un Krieviju iet: No Igaunijas robežas starp Babinas un Vimorskas ciemiem, caur Vimorskas ciemu, pa Glubicas upi, caur Vaškovu, tālāk pa Opočnas upīti un Opočkas un Vjadas upēm līdz Dubiņinai, no turienes visīsākā taisnā līnijā pāriet uz Kuhvas upi, tālāk pa Kuhvas upi un viņas pieteku Pelegas upi līdz Umernišiem, no turienes taisnā līnijā līdz viņas līkumam pie Mazās Meļņicas, no turienes taisnā līnijā uz uz Utrojas upi līdz Kailovas uzraksta «v» burtam, pa Utrojas upi Ļšas upes līkumu, kurš atrodas divas verstes uz ziemeļiem no uzraksta «Starina», tālāk pa Ļšas upi un Ludzas, Rēzeknes un Daugavpils apriņķu administratīvo robežu ar Opočkas, Sebežas un Drisas apriņķiem līdz Pazinai uz Osuņicas upes, tālāk taisnā līnijā caur Beloje ezeru, Čornoje ezeru, caur ezeru, kas atrodas starp Vasiļevu un Mosiškiem, caur f.[olvarku] Saveikiem uz upītes grīvu, kura ietek Daugavā starp Koskovciem un f.[olvarku] un c.[iemu] Novoje Selo, tālāk pa Daugavu līdz f.[olvorkam] Šafranovai. Uz 14-to dienu pēc miera līguma ratificēšanas abas līdzējas puses apņemas atvilkt savu karaspēku līdz valsts robežai uz savas teritorijas. Piezīme 1. Šai pantā aprakstītās robežas apzīmētas ar sarkanu krāsu uz kartes(3 verstes 1 collā), kura šim pantam pielikta. Ja rastos nesaskaņa starp tekstu un karti, izšķirošā nozīme pieder tekstam. Piezīme 2. Latvijas un Krievijas valstu robežu novilkšanu un robežu zīmju nostādīšanu izdara sevišķa jaukta robežu komisija ar vienlīdzīgu locekļu skaitu no abām pusēm. Velkot robežu dabā caur apdzīvotiem punktiem, šo punktu piederību pie vienas vai otras līdzējas puses teritorijas minētā robežu komisija nosaka uz etnogrāfisku un ekonomisku pazīmju pamata. Tais gadījumos, kad, rēķinoties ar etnogrāfiskām un ekonomiskām pazīmēm, minētā jauktā komisija velk robežu pa upēm vai ezeriem, robeža iet pa upes vai ezera vidu, neievērojot to, ka vecā administratīvā robeža gājusi pa šīs upes vai ezera vienu vai otru krastu. Piezīme 3. Mākslīga ūdens novilkšana no robežu upēm un ezeriem, ja tai seko viņu vidēja ūdens līmeņa krišana, nav atļauta. Kuģošanas un zvejas kārtība un noteikumi šais upēs un ezeros nosakāmi sevišķās vienošanās ceļā; zvejai var izlietot tikai tādus līdzekļus, kuri neizposta zivju bagātību. Pielikums.(Kart e.) IV pants Abas līdzējas puses apņemas: 1) Aizliegt uzturēties savā teritorijā jebkādam karaspēka,, izņemot valdības vai tādu draudzīgu valstu karaspēku, ar kurām viena no līdzējām pusēm noslēgusi kara konvenciju, bet kuras neatrodas faktiskā kara stāvoklī ar otru līdzēju pusi, kā arī aizliegt savas teritorijas robežās līgt un mobilizēt personīgo sastāvu tādu valstu, organizāciju un grupu armijām, kuru nolūks ir bruņota cīņa ar otru līdzēju pusi. Piezīme. Krievijas armijā šimbrīžam pastāvošos nosaukumus atsevišķām karaspēka daļām, kuras ietilpst “Latvijas Strēlnieku divīzijas” sastāvā, abas puses atzīst kā tādus, kam ir tikai vēsturiska nozīme. Šais daļās nav un nebūs pārsvarā nacionāli latvisks sastāvs, un, neraugoties uz nosaukumiem, viņām nevar būt attiecības ne uz latviešu tautu, ne uz Latvijas valsti. Tādēļ viņu vēsturisko nosaukumu paturēšanu Latvija neuzskatīs par šī punkta pārkāpšanu. Abas puses savām karaspēka daļām neradīs jaunus nosaukumus, kuri atvasināti no otras puses ģeogrāfiskiem vai nacionāliem nosaukumiem. 2) Nepieļaut uz savas teritorijas sastādīties un uzturēties jebkādām organizācijām un grupām, kuras pretendē uz valdības lomu visā otras līdzējas puses teritorijā vai tās daļā, kā arī priekšstāvībām un amata personām no organizācijām un grupām, kuru nolūks ir gāzt otras līdzējas puses valdību. 3) Aizliegt valstīm, kuras atrodas faktiskā kara stāvoklī ar otru pusi, un organizācijām un grupām, kuru nolūks ir bruņota cīņa ar otru līdzēju pusi, vest caur savām ostām un pār savu teritoriju visu, ko var izlietot uzbrukumam otrai līdzējai pusei, t.i., tādām valstīm, organizācijām un grupām piederošu bruņotu spēku, kara īpašumu, kara tehniskus līdzekļus un artilērijas, intendantūras, inženieru un gaiskuģniecības materiālus. 4) Izņemot starptautiskās tiesībās paredzētos gadījumus, iebraukt un braukt savas teritorijas ūdeņos jebkādiem karakuģiem, lielgabalu un mīnu laivām u.t.t., kas pieder vai nu organizācijām un grupām, kuru nolūks ir bruņota cīņa ar otru līdzēju pusi, vai arī valstīm, kuras atrodas ar otru līdzēju pusi kara stāvoklī un kuru nolūks ir otrai līdzējai pusei uzbrukt, ja šie nolūki top zināmi tai līdzējai pusei, pie kuras pieder šie teritoriālie ūdeņi un ostas. V pants Abas puses savstarpēji atsakās no prasībām, lai pretējā puse atlīdzinātu viņu kara izdevumus, t.i., valsts izdevumus kara vešanai, kā arī atlīdzinātu kara zaudējumus, t.i., tos zaudējumus, kuri nodarīti viņām vai viņu pilsoņiem ar kara darbiem, to starpā arī ar visāda veida rekvizīcijām, kuras pretējā puse izdarījusi uz viņu teritorijām. VI pants Atzīstot par nepieciešamu taisnīgi sadalīt uz visām pasaules valstīm pienākumu segt zaudējumus, kurus 1914.-1917.g.g. pasaules karš nodarījis izpostītām valstīm vai valstu daļām, uz kuru teritorijas norisinājusēs kara darbība, abas līdzējas puses apņemas censties panākt visu valstu vienošanos, lai radītu starptautisku vispasaules fondu, no kura būtu smeļami līdzekļi augšā minēto zaudējumu segšanai. Neatkarīgi no tāda starptautiska fonda radīšanas, līdzējas puses uzskata par nepieciešamu, cik tas viņu spēkos stāv, savstarpēju izpalīdzēšanu, kā Krievijai, tā arī visām uz bijušās Krievijas ķeizarvalsts teritorijas radītām patstāvīgām republikām ar pašu līdzekļiem piedaloties, lai segtu pasaules kara nodarītos zaudējumus, un apņemas censties panākt tādu vienošanos starp minētām republikām. VII pants Abu līdzēju valstu karagūstekņi visdrīzākā laikā nosūtāmi atpakaļ uz dzimteni. Gūstekņu apmaiņas kārtība nosacīta pielikumā pie šī panta. Piezīme. Par karagūstekņiem uzskatāmas personas, kuras saņemtas gūstā un nekalpo labprātīgi tās valsts karaspēkā, kura viņas sagūstījusi. Pielikums. 1 ) Abu valstu karagūstekņi taps atlaisti uz dzimteni, ja viņi ar tās valsts piekrišanu, uz kuras teritorijas atrodas, nevēlas palikt viņas robežās vai arī izbraukt uz kādu trešo valsti. 2) Atsvabinot karagūstekņus, tiem izdodami uz gūstā ņēmējas valsts orgānu rīkojumu viņiem atņemtie dokumenti un personīgais īpašums, kā arī vēl neizmaksātā vai neierēķinātā daļa no viņu darba algas. 3) Katra līdzēja puse apņemas atlīdzināt tos izdevumus savu karagūstā kritušo pilsoņu uzturēšanai, kurus izdarījusi pretējā puse un kuri vēl nav segti ar karagūstekņu darbu valsts un privātos uzņēmumos. Izmaksa notiks gūstā ņēmējas valsts valūtā. Piezīme. Par karagūstekņu uzturēšanu atlīdzināmie izdevumi sastādās no gūstekņiem izdotās pārtikas, apģērba un naudas apgādes. 4) Karagūstekņi top nosūtīti ešeloniem uz valsts robežām uz gūstā ņēmējas valsts rēķina; nodošanu izdara pēc sarakstiem, kuros jāapzīmē karagūstekņa vārds, tēva vārds un uzvārds, sagūstīšanas laiks, kā arī karaspēka daļa, kurā kara gūsteknis kalpojis sagūstīšanas laikā. 5) Tūlīt pēc miera līguma ratificēšanas nodibinājas jaukta komisija karagūstekņu apmaiņai no trim priekšstāvjiem no katras līdzējas puses. Šīs komisijas pienākums ir uzraudzīt šī pielikuma noteikumu izpildīšanu, nosacīt termiņus, veidu un kārtību nosūtīšanai uz dzimteni, kā arī noteikt izdevumus par karagūstekņiem pēc tiem datiem, kurus pie nodošanas iesniedz attiecīgā puse. 6) Uz tādiem pat pamatiem, kādi noteikti par karagūstekņiem, notiek uz pretējās puses pieprasījumu abu līdzēju internēto civilu un militāru personu, kā arī ķīlnieku izdošana. VIII pants Personas, kuras šī līguma ratifikācijas dienā dzīvo Latvijas robežās, kā arī Krievijā dzīvojošie bēgļi, kuri paši vai kuru vecāki līdz 1914.g. 1.augustam bijuši pierakstīti pie pilsētu, lauku vai kārtu sabiedrībām uz teritorijas, kura tagad iztaisa Latvijas valsti, top atzīti par Latvijas pilsoņiem. Tās pašas kategorijas personas, kuras šī līguma ratifikācijas momentā dzīvo Krievijas robežās, izņemot augšā minēto bēgļu kategoriju, top atzītas par Krievijas pilsoņiem. Tomēr visām personām, kas sasniegušas 18 gadu vecumu un dzīvo uz Latvijas teritorijas, ir tiesība viena gada laikā no šī līguma ratifikācijas dienas paziņot, ka viņas vēlas izstāties no Latvijas pavalstniecības un optēt Krievijas pavalstniecību; viņu pavalstniecībai seko bērni, jaunāki par 18 gadiem, un sieva, ja laulātie nav citādi vienojušies. Tāpat personas, kuras pēc šī panta otrās daļas noteikumiem ir atzīstamas par Krievijas pilsoņiem, var tai pašā termiņā un uz tiem pašiem noteikumiem optēt Latvijas pavalstniecību. Personas, kas iesniegušas paziņojumu par optāciju, kā arī tās, kas seko viņu pavalstniecībai, patur savas tiesības uz kustamu un nekustamu īpašumu saskaņā ar likumiem, kādi pastāv valstī, kur viņas dzīvo, bet izbraukšanas gadījumā viņām ir tiesība visu savu īpašumu likvidēt vai izvest sev līdz. Piezīme 1. Personas, kuras šī līguma ratifikācijas momentā dzīvo uz kādas trešās valsts teritorijas, bet nav tur naturalizētas un izpilda šī panta pirmās daļas noteikumus, tāpat top atzītas par Latvijas pilsoņiem, bet zem aprādītiem noteikumiem viņām ir tiesība optēt Krievijas pavalstniecību. Piezīme 2. Šai pantā aprādītās optantu tiesības pieder arī tiem pilsoņiem, kuri līdz 1914.-1917.g.g. pasaules karam un pēdējā laikā dzīvojuši uz vienas līdzējas puses teritorijas, bet šī līguma ratificēšanas momentā dzīvo uz otras puses teritorijas. Bēgļiem attiecībā uz viņu īpašumu, kuru viņi nevarēja izvest uz 1920.g. 12.jūnija bēgļu reevakuācijas līguma pamata, pieder tās pašas tiesības, kas šai pantā paredzētas optantiem, bet tikai tādā mērā, kādā viņi pierādīs, ka šis īpašums viņiem pieder un reevakuācijas laikā atradies viņu faktiskā valdīšanā. Piezīme 3. Abas līdzējas puses dod kā pretējās puses pilsoņiem tā arī optantiem tiesību un iespēju brīvi izbraukt uz savu dzimteni un vispār atstāt pretējās puses valsts robežas. Tāpat abas līdzējas puses apņemas tūlīt pēc šī līguma ratifikācijas demobilizēt kā pretējās puses pilsoņus, tā arī personas, kas optē pretējās puses labā. IX pants Šī gada 12.jūnijā starp Latviju un Krieviju par bēgļu reevakuāciju noslēgtais līgums paliek spēkā ar papildinājumu, ka bēgļiem, kuri ir otras puses pilsoņi, bez minētā līgumā aprādītām tiesībām pieder arī tiesības, kādas šis miera līgums piešķir attiecīgās puses optantiem un pilsoņiem. X pants Abas līdzējas puses savstarpēji atsakās no jebkādiem norēķiniem, kuri izriet no Latvijas agrākās piederības pie Krievijas, un atzīst, ka dažādais valsts īpašums, kas atrodas uz katras attiecīgās valsts teritorijas, ir šīs valsts neatņemams īpašums. Prasību tiesība uz krievu valsts īpašumu, kurš pēc 1914.g. 1.augusta izvests no Latvijas teritorijas uz kādu trešo valsti, pāriet uz Latvijas valsti. Tāpat uz Latvijas valsti pāriet Krievijas prasību tiesība pret juridiskām personām un trešām valstīm, ciktāl šī tiesība attiecas uz Latvijas teritoriju. Uz Latvijas valsti pāriet visas Krievijas kroņa prasības, kuras guļ uz Latvijas valsts robežām esošiem īpašumiem, kā arī visas prasības pret Latvijas pilsoņiem, bet tikai tai apmērā, kādā tās netop dzēstas ar norēķinā ieskaitāmām pretprasībām. Piezīme. Prasību tiesība pret mazzemniekiem attiecībā uz viņu parādiem bijušai Krievijas Zemnieku agrārbankai vai citām tagad nacionalizētām krievu agrārbankām un nokavētiem maksājumiem, kā arī prasību tiesība attiecībā uz parādiem bijušai Krievijas Muižnieku agrārbankai vai citām tagad nacionalizētām krievu agrārbankām, kuri guļ uz muižnieku zemēm, ja šīs zemes pāriet mazzemniekiem vai bezzemniekiem, - uz Latvijas valsti nepāriet, bet uzskatāmas par iznīcinātām. Dokumentus un aktus, kuri apliecina šai pantā aprādītās tiesības, Krievijas valdība nodod Latvijas valdībai, cik viņu atrodas pirmās faktiskā valdīšanā. Ja gada laikā no šī līguma ratifikācijas dienas to nav iespējams izpildīt, tad šie dokumenti un akti top atzīti par pazudušiem. XI pants 1) Krievijas valdība uz sava rēķina atved atpakaļ uz Latviju un nodod Latvijas valdībai bibliotēkas, arhīvus, muzejus, mākslas raksturojumus, mācības līdzekļus, dokumentus un citu tamlīdzīgu mācību, mācītu, valstu, reliģisku, sabiedrisku un kārtu iestāžu īpašumu, cik no minētiem priekšmetiem izvesti no Latvijas robežām 1914.-1917.g.g. pasaules kara laikā un faktiski atrodas vai izrādīsies Krievijas valsts vai sabiedrisku iestāžu pārziņā. Kas attiecas uz arhīviem, bibliotēkām, muzejiem, mākslas ražojumiem un dokumentiem, kuriem priekš Latvijas ir svarīga zinātniska, mākslas vai vēsturiska nozīme un kuri izvesti no Latvijas uz Krieviju pirms 1914.-1917.g.g. pasaules kara, tad Krievijas valdība ir ar mieru atdot viņus atpakaļ Latvijai, ciktāl viņu izņemšana nedarīs ievērojamus zaudējumus Krievijas arhīviem, bibliotēkām, muzejiem un gleznu galerijām, kuros tie glabājas. Uz šo izņemšanu attiecošos jautājumus izšķir sevišķa jaukta komisija ar vienādu skaitu locekļu no abām līdzējām pusēm. 2) Krievijas valdība atved atpakaļ uz sava rēķina un nodod Latvijas valdībai visas 1914.-1917.g.g. pasaules kara laikā no Latvijas robežām uz Krieviju izvestās tiesu un administratīvās lietas, tiesu un administratīvos arhīvus, to starpā arī vecāko un jaunāko notāru arhīvus, krepostnodaļu arhīvus, visu ticību garīgo resoru arhīvus, robežu, zemes ierīcības, mežu, dzelzceļu, šoseju, pasta-telegrāfa un citu iestāžu arhīvus un plānus, Viļņas kara apgabala topogrāfiskās nodaļas plānus, zīmējumus, kartes un vispār visu materiālu, ciktāl tas attiecas uz Latvijas valsts teritoriju; Muižnieku un Zemnieku bankas vietējo nodaļu, Valsts bankas vietējo nodaļu un visu citu kredīta, kooperatīvo un savstarpējās apdrošināšanas iestāžu arhīvus; tāpat Latvijas privāto iestāžu arhīvus un darbvedību, cik no visiem minētiem priekšmetiem faktiski atrodas vai izrādīsies Krievijas valsts vai sabiedrisko iestāžu pārziņā. 3) Krievijas valdība atved atpakaļ uz sava rēķina un nodod Latvijas valdībai nodošanai pēc piederības dažādus mantiskus dokumentus, kā: pirkšanas līgumus un obligācijas, nomas līgumus, dažādas naudas pienācību zīmes u.t.t., to starpā grāmatas, papīrus un dokumentus, kas nepieciešami norēķinu izdarīšanai un vispār dokumentus, kuriem ir nozīme Latvijas pilsoņu mantiski-tiesisko attiecību noteikšanai, kas ir izvesti iz Latvijas robežām uz Krieviju 1914.-1917.g.g. pasaules kara laikā, cik no tiem faktiski atrodas vai izrādīsies krievu valsts vai sabiedrisko iestāžu pārziņā. Ja divu gadu laikā no šī līguma ratifikācijas dienas šie dokumenti nebūs atdoti, tad viņi uzskatāmi par pazudušiem. 4) Krievija izdod no savu centrālo un vietējo iestāžu lietu arhīviem un darbvedībām to viņu daļu, kura tieši attiecas uz Latvijas sastāvā ietilpstošiem apgabaliem. XII pants 1) Krievijas valdība atdod Latvijai 1914.-1917.g.g. pasaules kara laikā uz Krieviju izvākto sabiedrisko, labdarības, kultūras-izglītības iestāžu īpašumu, kā arī visu ticību baznīcu un lūgšanas namu zvanus un piederumus, cik no minētiem priekšmetiem faktiski atrodas vai izrādīsies Krievijas valsts vai sabiedrisko iestāžu pārziņā. 2) Krievijas valdība atdod Latvijai no dažādām Latvijas tirdznieciskām, agrārām- un sīkkredīta iestādēm, kā bankām, savstarpīgām kredītbiedrībām, krāj- un krājaizdevu kasēm un sabiedrībām, kā arī pilsētu un sabiedrisku iestāžu kasēm un lombardiem, kas darbojušies Latvijas robežās, minētām bankām piederošās vai viņās ieķīlātās, pēc 1914.g. 1.augusta uz Krieviju izvāktās vērtības, izņemot zeltu, dārgakmeņus un papīra naudu, cik no šīm vērtībām atrodas vai faktiski izrādīsies Krievijas valsts un sabiedrisku iestāžu valdīšanā. 3) Kas attiecas uz samaksu par Latvijas robežās apgrozībā esošiem valdības, valdības garantētiem, kā arī privātiem vērtspapīriem, ko izlaidušas biedrības un iestādēs, kuru uzņēmumus Krievijas valdība nacionalizējusi, kā arī uz Latvijas pilsoņu prasībām pret Krievijas valsts un nacionalizētām iestādēm, tad Krievija apņemas atzīt Latvijai, Latvijas pilsoņiem un iestādēm visus tos atvieglinājumus, tiesības un priekšrocības, kādus tā tieši vai netieši devusi vai dos jebkurai citai zemei vai viņas pilsoņiem, biedrībām un iestādēm. Ja vērtspapīrus vai mantiskus dokumentus nevarēs uzrādīt, tad Krievijas valdība ir ar mieru, piemērojot šo XII panta punktu, atzīt par vērtspapīru u.t.t. turētājiem tās personas, kuras iesniedz pierādījumus, ka viņām piederošie papīri kara laikā evakuēti. 4) Kas attiecas uz noguldījumiem krājkasēs, depozītu, zalogu un citām bijušās valsts un tiesas iestādēs iemaksātām summām, cik šādi noguldījumi un summas pieder Latvijas pilsoņiem, tāpat kas attiecas uz noguldījumiem un dažādi nosauktām summām, kas iemaksātas bijušās Valsts bankas nodaļās vai nacionalizētās vai likvidētās kredīta iestādēs, cik šādi noguldījumi un summas pieder Latvijas pilsoņiem, tad Krievijas valdība apņemas atzīt Latvijas pilsoņiem visas tiesības, kuras savā laikā tika atzītas visiem Krievijas pilsoņiem, un atļauj tādēļ Latvijas pilsoņiem, kuri okupācijas dēļ toreiz nespēja izlietot savas tiesības, izlietot viņas tagad. Apmierinot šīs pretenzijas, viņa ierēķinās Latvijas pilsoņiem par labu to daļu, ko Krievijas naudas vienība zaudējusi no savas pirkšanas spējas, skaitot no Latvijas galīgas okupācijas momenta - 1917.g. 3.septembra - līdz atdodamo summu izmaksas momentam. 5) Kas attiecas uz vērtībām un mantām, kuras glabājas vai ir glabājušās banku telpās vai viņu seifos, cik no šīm vērtībām un mantām pieder Latvijas pilsoņiem un atrodas vai faktiski izrādīsies Krievijas valsts vai sabiedrisku iestāžu valdīšanā, tad jāpiemēro šī panta 4.punktā izteiktie nolikumi. Tie paši nolikumi piemērojami arī attiecībā uz Latvijas pilsoņu vērtībām un mantu, kas glabājušies pēc 1914.g. 1.augusta evakuētās Latvijas kredītiestādēs un viņu seifos. Piezīme. Šai pantā minētās summas, vērtības un manta top nodotas Latvijas valdībai nodošanai pēc piederības. XIII pants Krievijas valdība atdod Latvijas valdībai nodošanai pēc piederības 1914.-1917.g.g. pasaules kara laikā uz Krieviju evakuēto Latvijas pilsētu, sabiedrību un tiklab juridisko, kā fizisko privāto personu īpašumu, cik no tā faktiski atrodas vai izrādīsies Krievijas valsts vai sabiedrisko iestāžu valdīšanā. Piezīme 1. Šaubu gadījumā par Latvijas akciju biedrībām un sabiedrībām top atzītas tās, kurās vairums akciju vai dalības naudu piederējis Latvijas pilsoņiem līdz attiecīgā Krievijas valdības dekrēta izdošanai par rūpniecības nacionalizāciju. Piezīme 2. Šis pants neattiecas uz kapitāliem, noguldījumiem un vērtībām, kas atradušies Valsts bankas nodaļās vai privātās bankās, kredītiestādēs un krājkasēs uz Latvijas teritorijas. XIV pants 1) Kas attiecas uz 1914.-1917.g.g. pasaules kara laikā no Latvijas uz Krieviju evakuētiem pasta-telegrāfa un telefona īpašumiem, tad Krievija apņemas atvest atpakaļ uz Latviju un nodot Latvijas valdībai tādu daudzumu no viņiem, kāds saskan ar Latvijas kā patstāvīgas valsts patiesām ekonomiskām un kulturālām vajadzībām, cik no šādiem evakuētiem īpašumiem atrodas vai izrādīsies Krievijas valsts vai sabiedrisko iestāžu faktiskā valdīšanā. 2) Kas attiecas uz 1914.-1917.g.g. pasaules kara laikā no Latvijas uz Krieviju evakuētiem peldošiem līdzekļiem un ietaisēm, kā arī Latvijas ostas apkalpojošām bankām, tad Krievija apņemas atvest uz Latviju un nodot Latvijas valdībai tik daudz no viņiem, cik saskan ar Latvijas kā patstāvīgas valsts patieso vajadzību pēc ostām un viņu piederumiem un cik no šiem īpašumiem atrodas vai izrādīsies Krievijas valsts vai sabiedrisko iestāžu faktiskā valdīšanā. 3) Kas attiecas uz 1914.-1917.g.g. pasaules kara laika no Latvijas uz Krieviju evakuētiem dzelzceļu satiksmes līdzekļiem un dzelzceļu darbnīcu ierīkojumiem, tad Krievija apņemas atvest atpakaļ uz Latviju un nodot Latvijas valdībai tik daudz no viņiem, cik saskan ar Latvijas kā patstāvīgas valsts patiesām ekonomiskām vajadzībām un cik no šiem īpašumiem atrodas vai izrādīsies Krievijas valsts vai sabiedrisko iestāžu faktiskā valdīšanā. Lai sīki noteiktu šai pantā minēto reevakuējamo īpašumu daudzumu, kā arī nosacītu viņu nodošanas termiņus, tūlīt pēc šī līguma ratificēšanas nodibināma jaukta Latvijas-Krievijas komisija uz vienlīdzības pamatiem. Šai komisijai, nosakot reevakuējamo īpašumu daudzumu, jāiziet no ekonomiskā stāvokļa, kādā pirms 1914.-1917.g.g. pasaules kara atradušies apgabali, kuri pēc šī līguma iztaisa Latviju, un atņemot visu to, kas kalpojis Krievijas vispārējās valsts rūpniecības un Krievijas vispārējā valsts tranzīta vajadzībām, tādā kārtā sīki jānosaka tagadējās Latvijas kā patstāvīgas valsts patiesās vajadzības, ievērojot tomēr ekonomiskās dzīves līmeņa vispārējo nolīdzināšanu. XV pants Lai izpildītu šī līguma X, XI, XII, XIII un XIV p.p. minētos noteikumus, Krievijas valdība apņemas dot Latvijas valdībai visas uz to attiecošās atzīmes un ziņas un sniegt visādu palīdzību pie atdodamo īpašumu, arhīvu, dokumentu u.t.t. uzmeklēšanas. Uz šī līguma augšā minēto pantu pamata uz Latviju reevakuējamos īpašumus Krievija, vienojoties ar Latviju, var atdot kā priekšmetos(graudā), tā arī attiecīgā ekvivalentā. Uz tādā kārtā Latvijai atdodamo vērtību rēķina Krievija iemaksā Latvijai kā avansu divu mēnešu laikā no šī līguma ratificēšanas četrus miljonus rubļu zeltā. XVI pants Ievērojot Latvijas izpostīšanu 1914.-1917.g.g. pasaules kara laikā, Krievija: 1) Atsvabina Latviju no atbildības par Krievijas parādu un dažādām citām saistībām, to starpā no tām, kuras cēlušās no papīra naudas, rentejas zīmju, Krievijas rentejas parādu zīmju, sēriju un apliecību izlaidumiem, no Krievu valsts ārējiem un iekšējiem aizņēmumiem, no garantijām dažādām iestādēm un uzņēmumiem un par pēdējo garantētiem aizņēmumiem u.t.t. Visas šādas Krievijas kreditoru pretenzijas tai daļā, kura attiecas uz Latviju, vēršamas tikai pret Krieviju. 2) Lai palīdzētu Latvijas zemniecībai atjaunot šī kara laikā nopostītās ēkas, dod Latvijai priekštiesību cirst mežu 100.000 desetīnu lielā platībā, pēc iespējas tuvāk pie Latvijas robežas, dzelzceļiem un plostojamām upēm, pie kam šīs koncesijas noteikumi jāizstrādā sevišķai uz vienlīdzības principiem nodibinātai Latvijas-Krievijas jauktai komisijai, kura sasaucama tūliņ pēc šī līguma ratificēšanas. XVII pants 1) Līdzējas puses tūlīt pēc šī līguma ratificēšanas ir ar mieru noslēgt tirdzniecības un tranzīta līgumus, konsulāro un pasta-telegrāfa konvencijas un konvenciju par Daugavas padziļināšanu. 2) Līdz tirdzniecības un tranzīta līguma noslēgšanai līdzējas puses vienojas, ka viņu savstarpējās ekonomiskās attiecības nokārtojamas pēc sekojošiem principiem: a) abas puses piešķir viena otrai vislielāko labvēlību baudošas nācijas tiesības; b) preces, kuras iet tranzīta ceļā caur līdzēju valstu teritorijām, netop apliktas ne ar kādiem nodokļiem vai pošļinām c) frakts tarifi par tranzīta precēm nedrīkst būt augstāki kā frakts tarifi par tādām pat precēm vietējos sūtījumos. 3) Ja vienas līdzējas puses pilsonis nomirst uz otras puses teritorijas, tad viss viņa īpašums top nodots tās valsts konsulārajam vai attiecīgajam priekšstāvim, pie kuras piederēja mantojuma atstājējs, lai tas ar viņu rīkotos pēc tēvijas likumiem. XVIII pants Abas līdzējas puses apņemas izlietot visus iespējamos līdzekļus, lai pasargātu savos ūdeņos braucošo tirdzniecības kuģu drošību, dodot priekš tam vajadzīgos ločus, atjaunojot uguņus, uzstādot aizsardzības zīmes un, līdz galīgai jūras iztīrīšanai no mīnām, lietojot sevišķus līdzekļus mīnu lauku ierobežošanai. Abas puses izsaka savu gatavību piedalīties Baltijas jūras iztīrīšanā no mīnām, par ko starp abām ieinteresētām pusēm panākama sevišķa vienošanās; gadījumā, ja tāda nenotiktu, katras puses dalības daļu nosaka šķīrēju tiesa. XIX pants Diplomātiskie un konsulārie sakari starp līdzējām pusēm nodibināmi tūlīt pēc šī līguma ratifikācijas. XX pants Pēc šī līguma ratifikācijas Krievijas valdība atsvabina Latvijas pilsoņus un Latvijas pilsonības optantus, bet Latvijas valdība – Krievijas pilsoņus un Krievijas optantus, kā militāras, tā civilas kārtas, no sodiem par visām politiskām un disciplinārām lietām. Bet, ja spriedumi šais lietās vēl nav taisīti, tad viņu iztiesāšana izbeidzama. Amnestija neattiecas uz personām, kuras augšā minētos darbus izdarījušas pēc šī līguma parakstīšanas. Personas, kuras atrodas izmeklēšanā vai zem tiesas, vai kuras apcietinātas kā apvainotas līdz šī līguma ratifikācijai izdarītos kriminālos noziegumos un pārkāpumos, kā arī tās, kuras par tiem izcieš sodu, uz viņu valdības pieprasījumu nekavējoties izdodamas. Viņas izdodot, izdodami līdz arī attiecīgie izmeklēšanas vai tiesas materiāli. Reizē ar to abas līdzējas puses atsvabina arī savus pašu pilsoņus no sodiem par noziedzīgiem darbiem, kurus viņi līdz līguma parakstīšanai izdarījuši otras puses labā. Piezīme 1. Ciktāl pēc šī panta noteikumiem zināmas personas amnestējamas vai izdodamas, tiktāl jau no šī līguma parakstīšanas momenta pie šiem noziegumiem un pārkāpumiem piespriestie sodi attiecībā uz viņām nav izpildāmi. Piezīme 2. Šis pants neattiecas uz Krievijas pilsoņiem un Krievijas pilsonības optantiem, kuri piedalījušies 1919.g. 16.aprīļa sazvērestībā un Bermonta uzbrukumā. XXI pants Publiski-tiesiska un privāttiesiska rakstura jautājumus, kuri izceltos starp abām līdzējām pusēm, kā arī atsevišķus jautājumus starp abām valstīm vai starp valstīm un otras valsts pilsoņiem izšķir sevišķa jaukta komisija ar vienādu skaitu locekļu no abām pusēm, kura nodibināma tūlīt pēc šī līguma ratifikācijas un kuras sastāvs, tiesības un pienākumi nosacīti instrukcijā pēc abu līdzēju valstu vienošanās. XXII pants Šis līgums sastādīts latviešu un krievu valodās. Viņu iztulkojot, abi teksti uzskatāmi kā autentiski. XXIII pants Šis līgums ir ratificējams un stājas spēkā no ratifikācijas momenta, ja līgumā pašā nav teikts kas cits. Ratifikācijas grāmatu apmaiņai jānotiek Maskavā. Visur, kur šai līgumā kā termiņš minēts līguma ratifikācijas moments, zem tā saprotams ratifikācijas grāmatu apmaiņas moments. To apliecinot, abu valstu pilnvarnieki pašrocīgi parakstīja šo līgumu un apstiprināja viņu ar saviem zīmogiem. Oriģināls divos eksemplāros. Sastādīts Maskavā, pabeigts un parakstīts Rīgā, 11.augustā tūkstots deviņi simti divdesmitā gadā.
  • 3
  • 0
Pasmejies, "humorist"
P
Sarunā ar laikrakstu «Telegraf»: "..deputāts Jānis Urbanovičs apstiprināja .. nobalsojot par iestāšanos ES, Latvija tiešām vienpusēji atteicās no teritoriālajām pretenzijām uz Abreni, tomēr tad valdība to cītīgi noklusēja." Citāts no raksta: 2003. gada 20. septembrī referendumā 66,97% balsotāju atbalstīja Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai, nobalsojot arī par pievienošanās līguma pielikumiem, kur kā daļa no ES ārējās robežas minēts Latvijas un Krievijas robežas posms tobrīd esošajās robežās — bez Abrenes Latvijas teritorijā. Atrisināt robežlīguma problēmu iespējams, apstrīdot referendumu par Latvijas dalību ES «Apollo» Ceturtdiena, 2007. gada 4. janvāris 08:31 http://www.apollo.lv/zinas/atrisinat-robezliguma-problemu-iespejams-apstridot-referendumu-par-latvijas-dalibu-es/346992 Vai visiem balsotājiem par ES Latvijā, toreiz bija zināms šis fakts ? -- Bet jāatzīmē, ka arī SC noklusēja. Vienīgais, ka vismaz vēlāk pateica to, ko latvieši aiz muguras dara ar Latviešiem...
  • 6
  • 1
Pasmejies, "humorist"
P
Par Abreni var lemt tikai tauta 2007. gada 8. oktobris (Diena) http://www.diena.lv/sabiedriba/par-abr eni-var-lemt-tikai-tauta-26499 ... "Kādēļ Satversmes burts un gars noteic, ka valsts teritorijas izmaiņu noteikšana ir tautas, nevis valdības kompetencē? Tas izriet no apstākļa, ka Satversmes 3.pants ietilpst valsts konstitucionālajās pamatnormās, kuras saskaņā ar 77.pantu var grozīt tikai tad, ja šie grozījumi ir apstiprināti arī tautas nobalsošanā. Tā tieši ir Satversmes jēga — noteikt, ka tiesības mainīt Latvijas valsts pamatus (pie tiem pieskaitāma arī valsts teritorija) ir tikai suverēnās varas nesējam — Latvijas tautai, nevis valsts institūcijām ar pakārtotu leģitimācijas pakāpi (Saeimai vai Ministru kabinetam). Tādēļ 77.pants ir prioritārs pār Satversmes 73.pantu, kas noteic, ka tautas nobalsošanai nevar nodot līgumus ar ārvalstīm, un rada šķietamu Satversmes pretrunu Latvijas un Krievijas robežlīguma sakarā. Šķietamās pretrunas, kuru savu darbību attaisnošanai mēģina izmatot valdība, nemaz nav. Satversmē ieliktā gudrība šādu pretrunu nepieļauj. Tieši 77.panta prioritārais raksturs noteic, ka 73.pants nav attiecināms uz pašu svarīgāko — līgumu par valsts robežām! Satversmi nevar apiet un tautai nevar atņemt tiesības un pienākumus, kurus nosaka 77.Satversmes pants. Tautai jālemj par visiem jautājumiem, kas attiecas uz valsts konstitucionālo pamatu. Tātad par robežām jālemj tautai referenduma ceļā! Tas jāzina arī Krievijai. Par to jāinformē arī visi ārvalstu diplomāti un draugi, kas tiek lūgti sveikt Latviju par apšaubāmu un pretlikumīgu valdības darījumu ar Krieviju." -- Tam brīdim aktuālais krimināllikums, par publiskas aģitācijas ierobežojumiem un Latvijas Republikas teritoriālās vienotības graušanu: 82.pants. Aicinājums likvidēt Latvijas Republikas valstisko neatkarību (1) Par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas Republikas valstisko neatkarību nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti vai likvidēt citādā veidā — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām. (2) Par organizatorisku darbību, kas vērsta uz Latvijas Republikas valstiskās neatkarības likvidēšanu nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti vai likvidēt citādā veidā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām. 83.pants. Aicinājums graut Latvijas Republikas teritoriālo vienotību. (1) Par publisku aicinājumu graut Latvijas Republikas teritoriālo vienotību, tas ir, Latvijas Republikas Satversmē neparedzētā veidā atdalīt kādu Latvijas Republikas teritorijas daļu, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām. (2) Par organizatorisku darbību, kas vērsta uz Latvijas Republikas teritoriālās vienotības graušanu, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.
  • 5
  • 1
humorists
h
Robeza tikai mainiita jau PSRS laikaa un krievija patureetu Abreni neatkariigi no balsojuma. Vaukskjeet uz Krieviju uraapatrioti neuzdrosinaas - vai nu bail vai arii sie iisteniibaa ir Kremlja provokatori.
  • 2
  • 6
Deputāti, kas balsoja “PAR” Abrenes
D
1. Agešins Valērijs, SC; 2. Aizbalts Vitālijs, LPP/LC; 3. Augulis Uldis, ZZS; 4. Ābiķis Dzintars, TP; 5. Ārbergs Māris, TP; 6. Barča Aija, TP; 7. Bērziņš Andris, LPP/LC; 8. Bērziņš Andris, ZZS; 9. Blumbergs Guntis, ZZS; 10. Bresis Vilnis, ZZS; 11. Briedis Uldis, TP; 12. Brigmanis Augusts, ZZS; 13. Buhvalovs Valērijs, PCTVL; 14. Buzajevs Vladimirs, PCTVL; 15. Cilevičs Boriss, SC; 16. Dalbiņš Juris, TP; 17. Daudze Gundars, ZZS; 18. Deņisovs Oļegs, SC; 19. Dolgopolovs Sergejs, SC; 20. Dukšinskis Jānis, LPP/LC; 21. Eglītis Jānis, TP; 22. Emsis Indulis, ZZS; 23. Feldmane Inta, LPP/LC; 24. Fjodorovs Sergejs, SC; 25. Golubovs Aleksandrs, SC; 26. Ģīlis Valdis, TP; 27. Hanka Pēteris, ZZS; 28. Jaundžeikars Dzintars, LPP/LC;29. Kabanovs Nikolajs, PCTVL; 30. Kāposts Andis, ZZS; 31. Klementjevs Andrejs, SC; 32. Klementjevs Ivans, SC; 33. Krastiņš Māris, TP; 34. Krauklis Vents, TP; 35. Kučinskis Māris, TP; 36. Lagzdiņš Jānis, TP; 37. Leiškalns Kārlis, TP; 38. Līdaka Ingmārs, ZZS; 39. Līdums Leons, TP; 40. Mirskis Aleksandrs, SC; 41. Mirskis Sergejs, SC; 42. Mitrofanovs Miroslavs, PCTVL; 43. Muižniece Vineta, TP; 44. Orlovs Vitālijs, SC; 45. Paegle Vaira, TP; 46. Pauls Raimonds, TP; 47. Pliners Jakovs, PCTVL; 48. Porietis Jānis, TP; 49. Putniņš Pauls, ZZS; 50. Ribakovs Ivans, SC; 51. Rubezis Ziedonis, TP; 52. Rubiks Artūrs, SC; 53. Rugāte Anta, TP; 54. Segliņš Mareks, TP; 55. Silaraupa Ligita, ZZS; 56. Sokolovskis Juris, PCTVL; 57. Stepaņenko Vjačeslavs, LPP/LC; 58. Strazdiņš Jānis, ZZS; 59. Ščerbatihs Viktors, ZZS; 60. Šķesters Staņislavs, ZZS; 61. Šmits Jānis, LPP/LC; 62. Turlais Dainis, LPP/LC; 63. Tutins Jānis, SC; 64. Upenieks Gunārs, ZZS; 65. Urbanovičs Jānis, SC; 66. Ušakovs Nils, SC; 67. Valers Imants, TP; 68. Vidavskis Aleksejs, SC; 69. Zommere Ērika, TP.
  • 4
  • 0
humorists
h
Un, trakaakais, pilnigi bez pamata, vai ne? Latvijaa nav prokremliskaa saskanjas centra, nav bijis referenduma par krievu valodu, bet Gruzijaa krievu karaspeeks kopaa ar gruziiniem apkaroja Kokoiti bandformeejumus, vai ne?
  • 4
  • 3
Desmit gadu cīņa par eiro: kā Latvi
D
soli, pa solim ... Desmit gadu cīņa par eiro: kā Latvija soli pa solim nokļuva līdz mērķim 09. jūlijs 2013 Desmit gadu laikā Latvijas iedzīvotāju skaits samazinājies par 307 000 14. marts 2013 Gada laikā Latvijā likvidēti 284 ciemi 19. aprīlis (2012) 2009.-2010. gads. Avīžu un internet-portālu virsraksti: "Aizkrauklē vāc parakstus protestam pret slimnīcas reorganizāciju","Līvānu slimnīcas vadība reformu uzskata par neloģisku","7000 iestājas pret Limbažu slimnīcas slēgšanu",Diena.lv,Pirmdiena, 6. jūlijs (2009), "Vairākas Rīgas slimnīcas uzņems tikai nāves briesmām pakļautos","Kardiologi: plānveida operāciju pārtraukšana palielinās mirstību","P.Stradiņa slimnīca neārstēs plānveida pacientus stacionārā", "Jēkabpils rajona centrālā slimnīca ierobežo pacientu uzņemšanu", "Traumatologs: Līdzekļu samazināšana endoprotezēšanai ir cilvēktiesību pārkāpums", "Siguldas slimnīcas dzemdību nodaļai draud slēgšana", "Slēdz visus VOAVA teritoriālo nodaļu birojus" utt... Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra ( VOAVA ): Tiesāsies ar VOAVA par bērna dzīvībai svarīgām zālēm 16. maijs 2008 Ar dzīvībai bīstamo Gošē slimību sirgstošais Gustavs iesniedz jaunu prasību 2009. gada 30. janvārī youtube.com search: "Bauskā iedzīvotāji piketē pret slimnīcas slēgšanu" "Policijas specvienība apspiež protestus Bauskā" "Iedzīvotāji Bauskā bloķē tiltu pār Mēmeli" Policija sākusi pārbaudi par nesankcionēto protestu Bauskā LETA, 06. septembris 2009 soli, pa solim ... Desmit gadu cīņa par eiro: kā Latvija soli pa solim nokļuva līdz mērķim 09. jūlijs 2013 soli, pa solim ... Premjers par ebreju īpašumu restitūciju: uz priekšu varētu virzīties soli pa solim 08. jūlijs 2013 08.07.2013 21:08 "Vai dombrovskis uzvilka savu cepurīti ?" rakstīja: Bilde: http://go2.lv/dombrovskis
Juris
J
Tev pašam neriebjas gremot šos penterus?
  • 3
  • 3
K-K
K
... Sis cilveks,valstsvirs - ka tik daudz citi - ir bijusi tik iespaidoti ar 'draudzigo' attiecibu situacijam, ka tiesam izbeidzas parsteigumi par Bezabrenes situacijas rasanos... ... Bez DIASPORAS asas un noteiktas uzstasanas par Latvijas okupaciju, musu PATIESIBU un TAISNIBU , tada Latvija, kaut Bezabrenes formata, nebutu atdzimusi ... ... Ar sadu pieeju - un slavinajumiem par Bezabrenes BANKSTERIEM nav brinums, ka V un NA megina vel izglabt ko var no to cilveku rokam, kuri jau divreiz novedusi mums tik tuvu pie valsts finansiala kraha ar BB un Parex krahiem ... un viss farss finansialais turpinas uz iedzivotaju muguram ... Mes pasi ar sadiem vecas nomenaklaturas politikaniem to vairs nespejam ... !

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē