Nodokļu sloga uz darbaspēku samazināšana veicinās Latvijas uzņēmumu attīstību, Latvijas uzņēmēju konkurētspējas paaugstināšanu kā vietējā, tā ārējos tirgos, ir pārliecināti SC pārstāvji.
"Uzņēmējdarbības attīstība ir visiedarbīgākais stimuls jaunu darbavietu radīšanai. Izdevumu samazinājums par darbaspēku kļūs par pozitīvu signālu ārvalstu investoriem, bet papildus kapitāla pieplūdums arī veicinās jaunu darbavietu izveidi," uzskata J.Urbanovičs.
Turpretī pozitīvais efekts no PVN samazināšanas tiks attiecināts kā uz Latvijas ražotāju precēm, tā arī uz importa precēm - PVN samazināšana var vien kāpināt pieprasījumu pēc importa precēm, atbilstoši, konkurences priekšrocību iegūšana vietējiem uzņēmējiem ir apšaubāma, savā paziņojumā norāda SC.
"Valdība uzstāj, ka jāsamazina tieši PVN tikai viena mērķa sasniegšanas vārdā - iekļauties Māstrihtas kritērijos, lai 2014.gadā ieviestu eiro. Lai sasniegtu šo mērķi, valdība bez žēlastības, uz sociāli vismazāk aizsargātākās iedzīvotāju daļas rēķina samazināja valsts budžeta izdevumus, bet tagad ir gatava samazināt PVN, kas dos mazāku labumu valsts ilgtermiņa attīstībai, kā varētu sniegt darbaspēka nodokļu sloga samazinājums. Atgādinām valdošajai koalīcijai, ka apņemšanās samazināt darbaspēka nodokļus fiksēts Valda Dombrovska Ministru kabineta deklarācijā, un mēs aicinām valdošo koalīciju pildīt savus solījumus," uzskata SC.