"Kopš 2009.gada cena par dabas gāzi ir pieauguši no 141 lata līdz 256 latiem par 1000 kubikmetriem. Ar tādu cenu kāpumu nevar izvairīties no apkures tarifa kāpuma, jo gāzes cena sastāda gandrīz 85% no apkures tarifa," skaidroja N.Ušakovs.
Viņš sacīja, ka pirms krīzes PVN likme apkurei bija 5%, pēc tam valdība uzsāka budžeta konsolidāciju un palielināja PVN jau tā dārgajai apkurei līdz 10%. "Pēc kāda laika tas tika paaugstināts vēl, līdz 12%, turklāt tika ieviests arī akcīzes nodoklis gāzei - 12 lati par 1000 kubikmetriem," uzsvēra N.Ušakovs.
"Šogad, sākoties ziemas periodam, parāds par apkuri ir jau katram desmitajam iedzīvotājam. Saskaņā ar valdības teikto ekonomika šobrīd strauji attīstās. Šādos apstākļos loģiskākais solis kas būtu jāizdara – jāsamazina nodokļi apkurei. Ja atgriezt sākotnējo PVN likmi 5% apmērā un atcelt akcīzes nodokli par gāzi, tad šajā ziemā rīdzinieki varēs ieekonomēt 8,5 miljonus latu. Tas nozīmē, ka katra ģimene Rīgā šoziem varētu ieekonomēt 40 latus," secināja Rīgas mērs.
Sākot 2009.gada apkures sezonu, no Krievijas piegādātas dabasgāzes
cena bija 141 lati par 1000 kubikmetriem, bet pašlaik tās cena
sasniegusi 256 latus par 1000 kubikmetriem bez PVN un akcīzes nodokļa.
Siltumenerģijas tarifs Rīgā patlaban ir 45,42 lati par megavatstundu bez
PVN, kas ir par 26% zemāks nekā Viļņā un par 6% zemāks nekā Tallinā,
tomēr daudzām Rīgas un Latvijas ģimenēm apkures rēķini ir smaga nasta.