Latvija savos plānos šim mērķim ir gatava atvēlēt divas reizes mazāku finansējumu (1,5% no IKP 2020. gadā). Šobrīd reālais finansējums zinātnei un attīstībai Latvijā ir vairākas reizes zemāks, nekā vidēji ES. Šādas politikas sekas jau šobrīd ir labi redzamas Latvijas ekonomikas struktūrā.
"Latvija atrodas pēdējā vietā Eiropas Savienībā inovāciju jomā, atpalicība un nabadzība nākotnē tikai pieaugs, ja NAP un citos dokumentos netiks paredzēts pienācīgs atbalsts nacionālajai zinātnei un pētniecībai. Tas, ko uz 2020. gadu NAP ir uzdrošinājušies ierakstīt mūsu politikas veidotāji, ir mazāk, nekā ir Igaunijā jau šobrīd", uzsver vēstules tapšanas iniciators G. Krūmiņš.
Atklāto vēstuli ir parakstījušas ietekmīgākās Latvijas zinātni un zinātniekus pārstāvošās organizācijas - Latvijas Zinātnes padome, Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija, Latvijas Zinātnieku savienība, Latvijas Valsts zinātnisko institūtu asociācija, Latvijas Universitāšu asociācija, Latvijas Rektoru padome, Latvijas Augstskolu profesoru asociācija, Latvijas Mākslas augstskolu asociācija, Latvijas Jauno zinātnieku apvienība.