Izskanējušās baumas, ka slēgta ēdnīca, viņš noliedza – tā ir atvērta. Tāds jautājums pat neesot skatīts - kā ēdnīca strādāja līdz šim, tā arī strādās. Bez skatīšanas esot skaidrs arī, ka darbu bez pārmaiņām turpina "medsančasķ". (Ar to domāta LM Sanitārā daļa, ko pilsētā sauc par "Metalurgu slimnīcu".) Toties izskatīts jautājums par informatīvajiem izdevumiem un nolemts saglabāt gan uzņēmuma avīzi Metalurgs, gan pielikumu Tērauds laikrakstā Kurzemes Vārds.
Nākamnedēļ valde un akcionāri lems par strādnieku atlaišanas plānu, sacīja V. Terentjevs. Mēnesī var saražot 70-75 tūkstošus tonnu tērauda, aprīlī apstiprināts plāns 45 tūkstoši tonnu. Ja turpmāk ražos ne vairāk kā 30 tūkstošus tonnu, proporcionāli varētu tikt samazināts strādājošo skaits. V. Terentjevs uzsver, ka atlaišanas plāns vēl nav apstiprināts, tāpat arī nav spriests, kuras struktūras varētu atdalīt kā patstāvīgas (piemēram, muzejs) un nebūtu korekti par to runāt. Pagaidām struktūrvienību vadītājiem uzdots izvērtēt, kā var samazināt ražošanas izdevumus un "no kādiem cilvēkiem šodien atbrīvoties".
V. Terentjevs norādīja, ka lēmumu par atlaišanas plānu valde un akcionāri skatīs 15. aprīlī, pēc tam arī varētu sekot brīdinājumi par darba uzteikšanu pēc likumā noteiktajām 30 dienām. Uz deputātes Elitas Kosakas iebildi, ka Darba likuma 107. pants paredz, ka kolektīvu atlaišanu var uzsākt ne agrāk kā 45 dienas pēc paziņojuma iesniegšanas Nodarbinātības valsts aģentūrai, V. Terentjevs aizrādīja, ka vēl nav lēmuma par kolektīvu atlaišanu. (Darba likuma 105. pants paredz, ka uzņēmumā ar vairāk nekā 300 darbiniekiem kolektīva atlaišana ir tad, ja 30 dienu laikā atlaižamo darbinieku skaits ir vismaz 30.)
Vienīgais, par ko esot sāktas sarunas ar pašvaldību - par sporta infrastruktūras pārņemšanu vai līdzfinansēšanas iespējām.
LM strādā 2300 darbinieku, no tiem tēraudkausēšanas cehā - 440. Vidējā alga, nerēķinot administrāciju un "augsto galu", ir 583 lati "uz papīra". Pērn tā bijusi 620 latu.
* video autors rekurzeme.lv