Aizvien lielāku popularitāti gūst mākslīgā intelekta (MI) programmas jeb tā sauktie neirotīkli. Ar interneta starpniecību tie ir pieejami plašam interesentu lokam, un līdz ar to atklātībā nonāk arvien vairāk informācijas par visnotaļ dīvainiem MI ģenerētiem spriedumiem un secinājumiem.
Programmu izstrādātāji sūdzības skaidro ar to, ka programmas vēl tikai "mācās", un pauž pārliecību, ka dīvainības ar laiku izzudīs pašas no sevis. Tomēr daudzi eksperti uzsver, ka šā iemesla dēļ MI izmantošana jomās, kur programmu pieņemtie lēmumi ietekmē cilvēku veselību vai dzīvību, vismaz pašreizējā MI attīstības stadijā nav pieļaujama.
RAISA REZONANSI
Šā gada maijā interneta meklētājs Google prezentēja mākslīgajā intelektā balstītu funkciju AI Overview, kurai saskaņā ar izstrādātāju ieceri ir būtiski jāpilnveido informācijas meklēšanas process internetā. Pagaidām šī funkcija gan ir pieejama tikai Google lietotājiem ASV (kas gan nenozīmē, ka ar to nebūtu paspējis iepazīties krietns skaits entuziastu citās valstīs, izmantojot iespējas virtuāli uzdoties par amerikāņiem), taču tiek solīts, ka līdz šā gada beigām AI Overview kļūs pieejams vairāk nekā miljardam interneta lietotāju daudzviet pasaulē.
Minētā funkcija darbojas ļoti vienkārši – ierakstot meklētājā kādu jautājumu, vispirms parādās MI ģenerēta atbilde un tās radīšanai izmantoto avotu saraksts, bet pēc tam seko jau ierastās meklēšanas rezultāti. Tam, kā uzskata izstrādātāji, vajadzētu jūtami ieekonomēt lietotāju laiku.
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 21. - 27. jūnija numurā! Žurnāla saturu gan drukātā, gan digitālā formātā iespējams abonēt mūsu jaunajā mājaslapā ŠEIT!