Ažiotāža par Īlona Maska nostāju Krievijas sāktā kara sakarā sākās pēc tam, kad miljardieris saviem sekotājiem sociālajā tīklā Twitter piedāvāja nobalsot par paša piedāvātu miera plānu Ukrainai. Tas paredzēja, ka Krievijas kontrolē esošajās Ukrainas teritorijās ANO uzraudzībā tiek rīkots atkārtots referendums par šo teritoriju valstisko statusu un, "ja iedzīvotāji nobalso pret, tad Krievija atstāj šīs teritorijas". Tikmēr Krimas pussala paliktu Krievijas sastāvā, kādā tā, citējot Masku, bijusi "no 1783. gada līdz Hruščova kļūdainajam lēmumam". Savukārt Ukraina arī turpmāk garantētu Krimas ūdensapgādi, bet pati kļūtu par militāri neitrālu valsti.
Maska sekotāju vairākums šos ierosinājumus, jāpiebilst, atbalstīja, kamēr Ukrainā tie pašsaprotami izraisīja vētrainu sašutumu. Atbildot uz to, Masks nopublicēja elektorālo Ukrainas karti, no kuras nepārprotami izrietēja, ka Ukrainas austrumu iedzīvotāju noskaņojums pirms kara bijis izteikti prokrievisks, kā arī atgādināja par to, ka konflikts Ukrainā rada priekšnoteikumus globālam konfliktam starp kodolvalstīm.
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 28. oktobra - 3. novembra numurā! Ja vēlaties žurnāla saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!