Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Barons pēc gada pārtraukuma atgūst LBL čempionu titulu

Basketbola kluba Barons spēlētāji pēc viena gada pārtraukuma izcīnījuši Latvijas basketbola līgas čempionu titulu. Fināla izšķirošajā septītajā spēlē piektdien savā laukumā viņi ar 78:71 (33:34) uzvarēja VEF Rīga komandu. Sērijā 4:3.

Sirsniņš: uzvarai noticēju trešajā ceturtdaļā

Teteris laimīgs par sērijas septītajā spēlē gūtajiem čempionu lauriem

Kā jau ierasts spēlēs ar tik augstu likmi, cīņas sākums bija nervozs un piesardzīgs. Lēnā un pozicionālā spēlē aizsardzība dominēja pār uzbrukumu, un liela daļa metienu abām komandām bija neprecīzi.

Pirmie šķietami iespēlējās vefieši, pēc Valtera tālmetiena panākot 9:4 pārsvaru. Taču tūdaļ pat ar pieciem punktiem pēc kārtas atbildēja baroni.

4.minūtē laukumā devās saspēles vadītājs Rinalds Sirsniņš, kura Barons komandai bija ļoti pietrūcis pēdējās spēlēs un kuru daudzi pirms izšķirošā mača nosauca par, iespējams, izšķirošo figūru finālsērijā. Jau pirmajā pusminūtē viņš savu lietderību apliecināja ar rezultatīvu piespēli, pārķertu bumbu un diviem punktiem ātrajā uzbrukumā.

Mača turpinājumā komandas cīnījās ar mainīgām sekmēm, un līdz pirmajam pārtraukumam ievērības cienīgu pārsvaru nevienai neizdevās iekrāt.

Otrajā ceturtdaļā turpinājās sīva cīņa pa visu laukumu, vairums metienu tika izpildīti ar lielu sāncenšu pretestību, tāpēc rezultāts auga lēni. Lielāko daļu spēles otrā posma dažu punktu pārsvaru saglabāja Barons, taču tālāk par divu metienu tiesu viņi netika – 17.minūtē starpība tikai uz brīdi pirmo reizi sasniedza sešus punktus (31:25).

Pirmais puslaiks beidzās ar abpusēju kļūdu virkni metienos un piespēlēs, šādā cīņā mazliet vairāk veiksmes bija VEF basketbolistiem. Garajā atpūtā ejot, plus viens vefiņam.

Otro puslaiku krietni veiksmīgāk sāka Barons basketbolisti, kuri guva pirmos astoņus pēc kārtas un sasniedza tobrīd lielāko pārsvaru spēlē – 41:34 (mazliet vēlāk bija arī 47:38). Vairākās nākamajās epizodēs VEF Rīga veiksmīgi nospēlēja aizsardzībā un samazināja starpību, taču Barons treneru nekavējoties pieprasītais minūtes pārtraukums to nepārvērta ofensīvā.

Pēc Sirsniņa trīspunktnieka un Efedžuku pustālā metiena pusotru minūti līdz trešās ceturtdaļas beigām Barons pārsvars pirmo reizi pārsniedza 10 punktus (61:48), turklāt arvien lielākas problēmas vefiešiem radīja laukuma saimnieku aizsardzība.

Ceturtajā ceturtdaļā spēle atkal izlīdzinājās, tomēr pieredzējušākie Barons spēlētāji ar kopīgām pūlēm un līdzjutēju atbalstu labu brīdi prata nosargāt aptuveni 8 – 10 punktu pārsvaru. Tuvojoties pamatlaika beigām, vefieši sāncenšiem radīja arvien lielākas problēmas ar cītīgu presingu un pievilka līdz 68:71.

27 sekundes līdz pamatlaika beigām Vītols pēc veiksmīga caurgājiena panāca 73:68 Barons pārsvaru. Vefiešiem uzbrukums bija nesekmīgs, Makdermots ar soda metieniem starpību palielināja vēl par vienu punktu, izšķirot cīņas likteni.

Uzvarētājiem par LBL finālsērijas vērtīgāko spēlētāju atzītais Oricevejinmi Efedžuku 19 un Rinalds Sirsniņš 15 punktus. VEF Rīga sastāvā rezultatīvākie ar attiecīgi 23 un 18 punktiem bija Alekss Renfro un Tadžs Makalogs.

Kā zināms, līdzšinējās finālsērijas sešās spēlēs katra komanda bija izcīnījusi pa trim uzvarām – 73:70, 82:75, 81:77 Barons un 90:82, 82:79, 85:74 vefieši.