Vienotībai sagribējās priekšvēlēšanu laikā iestāstīt tautai, ka Dombrovskis nav Eiropā aizmirsts arī pēc premjerēšanas. Tad nu ataicināja pašu Žanu Klodu Junkeru, sarīkoja tikšanos pie premjeres abiem ar Latvijā visvairāk valdošās partijas Eiroparlamenta vēlēšanu saraksta līderi. Valsts algots fotogrāfs jauko trijotni sabildēja Ministru kabineta telpās, valdības nama preses dienests tiražēja.
Tā nu administratīvo resursu izmantošanas ziņā Laimdota Straujuma nonāca identiskā lomā ar Valkas mēru Ventu Armandu Kraukli. Tikai ar to atšķirību, ka pašvaldības telpās popularizēja biznesu, bet valdības - politiķi. Pirmajā gadījumā amatpersona par pakalpojumu maksāja pati, bet otrajā - pilnā mērā izmantoja brīvi pieejamos valsts resursus.
Valdības vadītāja, protams, var savā kabinetā tikties ar ārvalstu augsta līmeņa bijušajām un tagadējām amatpersonām. Arī pret Žana Kloda Junkera viesošanos nav un nevar būt nekādu iebildumu. Ja vien šāds pasākums netiek izmantots savtīgos nolūkos, kā tas bija šoreiz, priekšvēlēšanu laikā radot publisku tribīni deputāta kandidātam Dombrovskim.
Krauklis par savu pārkāpumu sodu jau saņēmis. Vai un kad tiks sodīta Straujuma? Un varbūt vispār šajā gadījumā pie atbildības jāsauc ne viņa, kas zināmā mērā bija tikai statista lomā, bet pasākuma rīkotāji -Vienotības priekšvēlēšanu kampaņas vadība un pats Valdis Dombrovskis? Zināja taču, ka tā nedrīkst darīt, bet vilinājums izmantot iespēju laikam bija tik liels...
Tas, ka premjere gatava tikties arī ar Junkera konkurentu Šulcu, ir tikai apsveicami. Jautājums, vai tas notiks un, ja tā, vai pirms Eiroparlamenta vēlēšanām, un vai arī šajā reizē par pavadoni "piestrādās" attiecīgajā politiskajā grupā esošas vietējās partijas saraksta līderis? Jeb Dombrovskis ir "ārpus likuma" (vai pareizāk būtu teikt - "likumīgais"), un uz viņu vispārējā kārtība neattiecas?
Administratīvo resursu izmantošana Dombrovska popularizēšanai būtu vērtējama daudz kritiskāk par privātbiznesa reklāmu filmēšanu pašvaldības telpās. Jo šobrīd ir priekšvēlēšanu laiks un likums pret politiķiem formāli ir īpaši bargs. Formāli tādā ziņā, ka saucēji pie atbildības ne vienmēr centušies ievērot valdības sēžu zālē lieliem burtiem rakstīto "Viens likums - viena taisnība visiem".
Šoreiz varētu būt citādi. Valdības groži Vienotības rokās ir jau vairāk nekā piecus gadus. Sakrājušies gan labie darbi, gan nedarbi. Tieši mūžīgā nesodāmība par pieļautajiem pārkāpumiem varētu kļūt par lielāko klupšanas akmeni šai politiskajai organizācijai. Pirms rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām konkurenti diez vai laidīs garām iespēju gan atgādināt kādreizējos saukļus par godīgumu un godaprātu, gan vilkt paralēles ar varas resursa izmantošanu Krievijā un pie kādām sekām tas noved.
Tāpēc tieši pati Vienotība šobrīd būtu visvairāk ieinteresēta saņemt pelnīto sodu. Vismaz demonstratīvi. Būs drosme?