Atsaucoties uz bijušās dzīvesbiedres slepkavībā aizdomās turētā Leona Rusiņa gadījumu, Laimiņa sacīja, ka izmaiņas sabiedrībā, likumos notiek tikai pēc traģiskiem notikumiem, kad sabiedrības uzmanība tiek vērsta uz lietām, kuras nestrādā.
Viņa atgādināja, ka pēc traģiskā notikuma izmaiņas vardarbības upuru aizsardzībai ir veiktas, arī cilvēki vairāk sākuši runāt par vardarbību, ziņot par vardarbības gadījumiem, vienlaikus procesi notiek lēni, tāpēc apkārtējo darbs, runājot par vardarbību, nedrīkst apsīkt.
"Jāapbruņojas ar lielu pacietību," teica Laimiņa.
Viņa uzsvēra, ka katru reizi, kad sabiedrībā tiek sākts runāt par kādu no vardarbības veidiem, arī cilvēki, kuri cietuši, aktīvāk sāk meklēt palīdzību.
Runājot par esošo situāciju, Laimiņa norādīja, ka, piemēram, sadarbība ar Valsts policiju uzlabojas, izpratne ir "labāka visos līmeņos".
Aģentūra LETA jau rakstīja, ka pēc Ģenerālprokuratūras veiktās pārbaudes par bijušās dzīvesbiedres slepkavībā aizdomās turētā Leona Rusiņa kriminālprocesiem divi prokurori labprātīgi aizgājuši no darba.
2023.gada 16.aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983.gadā dzimsi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika. Rusiņam bija 19 kriminālprocesi, no kuriem 18 - par to, ka viņš nepilda lēmumu par aizsardzību pret vardarbību.
Rusiņu pēc slepkavības policijai nav izdevies aizturēt, bet vienlaikus nav izslēgts, ka viņš izdarījis pašnāvību.
Pārbaudes rezultātā Ģenerālprokuratūrā arī sākti divi kriminālprocesi, tajā skaitā par Rusiņa iespējami izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem - vajāšanu un draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagu miesa bojājumu - pret cietušo tirdzniecības centra "Sēlija" stāvlaukumā. Minētajos kriminālprocesos izmeklēšanu veic Valsts policija.