Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Latvijā

Asociācija: Anesteziologu trūkums Latvijā ir ļoti jūtams(9)

Atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra datiem 2018. gadā Latvijā bija 299 praktizējoši anesteziologi-reanimatologi, kas, salīdzinot ar ārstiem citās specialitātēs, ir salīdzinoši daudz. Tomēr Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijas vadītāja, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas Anestezioloģijas un reanimācijas nodaļas vadītāja Iveta Golubovska portālam Diena.lv norāda, ka anesteziologi Latvijā trūkst un it īpaši tas ir jūtams reģionos.

Cimdars: politika jāuzskata par personīgo darīšanu © DIENA(22)

Novadu reformas rezultātā iecerēts būtiski samazināt deputātu skaitu pašvaldībās. Pašlaik, lai kļūtu par deputātu, ir ļoti plašs nepieciešamo balsu skaits – no 30 līdz pat tūkstotim. Mazāko pašvaldību lielākās bažas ir tieši par to, ka tādējādi samazināsies lauku iedzīvotāju pārstāvniecība. Tāpat izskan pārmetumi, ka zudīs vēlētāju apvienību jēga, jo pašlaik tās var startēt pašvaldību vēlēšanās, kurās ir līdz 5000 iedzīvotāju, bet tik mazas pašvaldības iecerētajā teritoriālajā sadalījumā nav. Par to, kādas izmaiņas vēl būtu jāveic, Diena iztaujāja vēlēšanu ekspertu, bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāju Arni Cimdaru.

Nauda preses piegādēm būšot © DIENA(18)

Par finansējumu Latvijas pastam, lai tas arī turpmāk var nodrošināt preses piegādes, un arī par kārtējo pārbaudi Valsts ieņēmumu dienestā ar finanšu ministru Jāni Reiru (JV) sarunājas Romāns Meļņiks.

VNĪ valdes locekle Gruškevica: JRT pārbūves projekta ideja ir svarīgāka par būvnieka biznesa interesēm(19)

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) solījums ir īstenot Jaunā Rīgas teātra (JRT) vēsturiskās mājvietas pārbūvi, ievērojot drošību, kvalitāti, budžetu un termiņus atbilstoši sākotnējai iecerei par Eiropas līmeņa teātri. Kopš ir noslēgts līgums ar būvnieku, esam konstatējuši pārkāpumus vai nepieņemamu rīcību no būvnieka puses katrā no šiem aspektiem, uzsver VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

Jādefinē, ko gribam, un tad uz to jāiet. Saruna ar Valsts prezidentu Egilu Levitu © DIENA(81)

Mazas sabiedrības priekšrocība modernizācijas procesā ir, ka iespējams ļoti ātri pieņemt lēmumus un risināt problēmas, kas lielās valstīs būtu daudz grūtāk. Pie modernās valsts idejas piederas, ka mums vajag izmantot tās priekšrocības, kas mums ir – saka Valsts prezidents Egils Levits intervijā laikraksta Diena galvenajam redaktoram Gatim Madžiņam un komentētājam Romānam Meļņikam.

Levits: Lietuva latviešiem ir brāļu un māsu zeme(22)

Otrdien darba vizītē Latvijā uzturējās jaunais Lietuvas prezidents Gitans Nausēda. Vienas dienas vizītes laikā Nausēda Rīgas pilī tikās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, pārrunājot Latvijas un Lietuvas aktuālos jautājumus divpusējās attiecībās, reģionālajā sadarbībā, kā arī ES un NATO.

Pabriks: Latvijas karavīri starptautiskajās operācijās stiprina nacionālo drošību(4)

Pirmdien, 22. jūlijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/P) un Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks brigādes ģenerālis Imants Ziediņš tikās ar karavīriem, kuri jau tuvākajā laikā dosies veikt dienesta pienākumus pretterorisma operācijā Inherent Resolve Irākā. Svinīgajā ceremonijā Pabriks uzsvēra, ka Latvijas dalība starptautiskajās operācijās ir viens no būtiskiem veidiem, kā stiprināt Latvijas drošību, un novēlēja karavīriem pildīt dienesta pienākumus pēc labākās sirdsapziņas, godam nesot Latvijas vārdu pasaulē.