Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Bankas karte

Vai eirozonai būs pašai sava bankas karte?

Tiek pieļauts, ka 20 lielas Eiropas bankas, galvenokārt vadošie Francijas finanšu institūti un Vācijas Deutsche Bank, intensīvi apspriež vienotas Eiropas maksājumu sistēmas un arī maksājumu kartes izveides un ieviešanas iespējas. Par to vēsta ziņu aģentūra AFP, atsaucoties uz tās rīcībā esošo informāciju.

Ierastās kodu kartes pamazām aiziet pagātnē

Daudzi Latvijas iedzīvotāji, kuri ikdienā izmanto internetbanku, pieraduši autorizēšanos internetbankas lietošanai veikt, izmantojot kodu karti. Šāds autentifikācijas risinājums pazīstams jau daudzus gadus, taču tagad ir pienācis laiks kodu karti aizstāt ar mūsdienīgāku autentifikācijas variantu.

Ar bezkontakta karti varēs pirkt vairāk

Bezskaidras naudas norēķini jau kļuvuši par ikdienišķu maksāšanas veidu tirdzniecības centros un daudzviet citur, bet pēdējā laikā aizvien populārākas kļūst bezkontakta maksājumu kartes. Banku sektora un mazumtirdzniecības nozares pārstāvji uzsver, ka šopavasar Latvijā limits maksājumiem ar bezkontakta karti tiks palielināts no ierastajiem desmit eiro līdz 25 eiro un arī šis aspekts varētu veicināt bezkontakta karšu popularitātes kāpumu.

Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk ārvalstīs norēķinās ar karti

Iecienītākā karšu pirkumu valsts ir Lielbritānija, kur tiek apmaksāts katrs piektais karšu pirkums ārzemēs. Lielbritānija ir pazīstama arī kā populāru interneta veikalu valsts (piemēram, Amazon, Ebay utt.). Tai seko Lietuva un Igaunija, Polija un Vācija. Latvijā izdoto karšu darījumu ģeogrāfiskais diapazons kļūst arvien plašāks, un karšu darījumi pērn ir notikuši arī Brunejā, Grenādā, Hondurasā un daudzās citās valstīs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide