Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kravu pārvadājumi

Transporta nozarē gads iesācies ar plusu

Pirmie šā gada dati attiecībā uz norisēm Latvijas transporta nozarē ir optimismu raisoši. Tas skaidrojams ar labvēlīgas pasaules tautsaimniecības konjunktūras saglabāšanos, ko diemžēl draud aptumšot nenoteiktības pieaugums, kas saistīts gan ar neskaidrībām par to, kā veidosies pasaules lielvalstu savstarpējās ekonomiskās attiecības, gan ar iepriekšējos gados notikušo parādu apjomu kāpumu. Tas kopējo izaugsmi padara aizvien trauslāku un, domājams, ka nemetīs līkumu arī transporta nozares uzņēmumiem.

Palielinājies kravu pārvadājumu apjoms Latvijas teritorijā

Pa Latvijas dzelzceļa infrastruktūru šogad sešos mēnešos veiktais kravu pārvadājumu apjoms tonnkilometros par 1,4% pārsniedz pagājušā gada pirmā pusgada rādītājus, tas norāda uz to, ka ir palielinājušies kravu pārvadājumu attālumi Latvijas teritorijā, informē VAS Latvijas dzelzceļš pārstāvis Māris Ozols.

Kravas paliek pie savējiem

Kravu apgrozījums Krievijas jūras ostās 2017. gadā pieaudzis par 9%, salīdzinot ar 2016. gadu, un sasniedzis 786,97 miljonus tonnu, vēsta Krievijas Jūras ostu asociācija. 606,5 miljonus tonnu (+6,9%) veido eksporta kravas, 36,1 miljonu tonnu (+14,2%) – imports, 86 miljoni tonnu (+19,5%) ir kabotāžas kravas (iekšzemes kravu pārvadājumi), bet 58,2 miljoni tonnu (+14%) – tranzīta kravas. Krievijas amatpersonas prognozē, ka šogad turpināsies kravu apgrozījuma pieaugums, kopējam rādītājam pārsniedzot 800 miljonus tonnu. Apgrozījuma pieaugums, pat pēc vispieticīgākajām prognozēm, gaidāms vismaz 5% apmērā.

Dzelzceļa kravu kaislības

Krievijas varas iestāžu plāni pārdot dzelzceļa konteinerkravu operatora Transkonteiņer akciju kontrolpaketi (50% + divas akcijas) izraisījis gan lielāko starptautisko konteinerkravu operatoru, gan pašas Krievijas nozīmīgu uzņēmumu interesi. Transkonteiņer ir lielākais konteinerkravu intermodālais pārvadātājs pa dzelzceļu un attiecīgu loģistikas pakalpojumu sniedzējs bijušās Padomju Savienības teritorijā.

Latvija un Polija apmainījusies ar 100 papildu starptautisko autopārvadājumu atļauju

Ņemot vērā, ka Latvijas pārvadātājiem joprojām ir liela interese par starptautisko autopārvadājumu veikšanu uz Poliju un ka līdz gada beigām ar sākotnēji apmainīto atļauju daudzumu varētu nepietikt, Latvija un Polija apmainījusies ar 100 papildu starptautisko autopārvadājumu atļauju. Tāpat panākta vienošanās par atļauju skaita palielināšanu 2018.gadam, portāls Diena.lv uzzināja Autotransporta direkcijā (ATD).

Rīgā pēc četru gadu pārtraukuma tiekas Latvijas un Krievijas dzelzceļu darba grupa

'Trešdien, 2.augustā, Rīgā pirmo reizi pēc četru gadu pārtraukuma tikās VAS Latvijas dzelzceļš (LDZ) un AAS Rossijskije žeļeznije dorogi (Krievijas dzelzceļš) darba grupa, kuru vadīja Krievijas dzelzceļa viceprezidenta Pāvels Ivanovs, LDz prezidents Edvīns Bērziņš un LDz viceprezidents Ēriks Šmuksts, lai apspriestu līdzšinējo sadarbību un iespējamo sadarbības attīstību nākotnē. Darba grupas tikšanās notikusi Dzelzceļnieku dienas un Latvijas – Krievijas starpvaldību komisijas priekšvakarā.

Medijs: Krievija uz Latvijas ostām vairs nesūta neskaitāmas dzelzceļa kravas

Krievijai piederošais dzelzceļa monopolists Russkije Zheleznije Dorogi (RŽD) nav atsaucies vairākkārtējiem pieprasījumiem veikt naftas produktu, minerālmēslu ogļu un metalurģijas izstrādājumu kravu piegādes no Krievijas uz ostām Latvijā, atzinusi nozares vadība. Tas uzskatāms par nopietnu triecienu Latvijai, kur tranzīta tirdzniecībai ir ļoti nozīmīga loma, vēsta Reuters.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide