Lapu dārzeņu kopšana
22. un 23. jūnijā sējiet jaunās skābenes, atkārtotai ražai – salātus, spinātus, rukolu. Lai raža būtu baudāma visas vasaras garumā, sējiet šos zaļumus ar dažu nedēļu intervālu. Ja sākumā tie auga siltumnīcā, tagad vieta jāatdod tomātiem un citiem siltummīļiem, bet zaļumus varat sēt dobītē. Tā kā šiem augiem nav dziļas sakņu sistēmas un tie ir ātraudzīgi, tos veiksmīgi iespējams izaudzēt arī balkona kastēs un puķpodos pat iekštelpās. Varat ārā dobēs stādīt vēlos kāpostus, brokoļus, lapu kāpostus kalē. Līdz jūnija beigām gan šie darbi jāpaveic, lai raža pagūst nobriest. Kāda būs vasara, karsta vai lietaina, mēs nezinām. Varat ievākt ārstniecības augus tējām un pirts slotām.
Augļu koku un ogulāju kopšana
No 23. līdz 25. jūnijam no dārza darbiem jāatpūšas, vien varat jau ievākt ražu, ja iepriekš sagatavotās siltumnīcās vai zem agrotīkla ir gatavas zemenes. Ja arī kāds gurķis jau siltumnīcā gatavs, pagatavojiet mazsālītos gurķīšus – tie lieliski garšo, tik tikko svaigi iesālījušies, un ir gatavi jau pēc dažām stundām, ja sagriežat tos šķēlēs vai strēmelēs, lai sālījums labāk uzsūcas. Svētku galdam noderēs!
Sakņu dārzeņu kopšana
No 25. līdz 27. jūnijam retiniet burkānus un bietes, sējiet rutkus rudens ražai. Rušiniet, ravējiet, mulčējiet. Lūkojiet, vai agrie kartupeļi jau nav gatavi, un pārbaudiet, vai kaitēkļi nebojā rudens ražu.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
27. un 28. jūnijā ravējiet puķu dobes, stādiet vasarā ziedošās puķes, ievāciet tējai ziedošās puķes. Ja sīpolpuķes gribat stādīt citā vietā, tās jāizrok līdz Jāņiem vai dažas dienas pēc tam, kamēr tām vēl ir lapas. Laistiet zālienu, ja nepieciešams, un mēslojiet. Apgrieziet noziedējušās puķes un noņemiet vecos ziedus, lai dārzam ir sakopts izskats. Baudiet vasaru un dārza skaistumu!