Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
25. oktobrī vēl var stādīt tulpju sīpolus pavasara kompozīcijām. Košumdārzā laiks apgriezt ziemcietes, novākt noziedējušās vasaras puķes, kā arī izrakt dāliju gumus. Sakopiet košumdobes, lai nepaliek nezāles un augu atliekas. Apgrieziet rozes, gatavojieties piesegt sala jutīgākās puķes, taču nepārsteidzieties, kamēr vēl samērā silts. Aprūpējiet telpaugus, veidojiet rudenīgo ziedošo telpaugu kompozīcijas sezonālās noskaņās – krizantēmas, alpu vijolītes lieliski iederēsies kopā ar dekoratīvajiem ķirbīšiem un svecēm.
Lapu dārzeņu kopšana
26. un 27. oktobrī novāciet pēdējos uz lauka palikušos kāpostus, skābējiet tos ziemai. Salizturīgos rožu kāpostus var novākt pat vēl novembra sākumā. Istabā varat iestādīt lēzenā puķpodā sīpolus lociņu audzēšanai, sēt mikrozaļumus, rukolu.
Augļu koku un ogulāju kopšana
28. un 29. oktobrī novāciet pēdējos ābolus un bumbierus, ja tie vēl palikuši dārzā. Savāciet un iznīciniet uz augsnes nokritušās lapas un bojātos augļus, ja nepieciešams, izgrieziet vecos, bojātos zarus. Mulčējiet augsni ap jaunajiem augļu kociņiem un krūmiem. Veidojiet stiprinājumus avenājiem, lai šī gada dzinumi, uz kuriem nākamgad veidosies ogas, neliektos pie zemes un vējš un sniegs tos nenolauztu. Varat mulčēt arī augsni ap avenājiem.
Sakņu dārzeņu kopšana
30. un 31. oktobrī varat stādīt ziemas ķiplokus iepriekš sagatavotā augsnē. Ja vēl palikuši dobēs, jānovāc kāļi, rutki, selerijas u. c. sakņaugi. Sakopiet augsni, veidojiet jaunu komposta kaudzi, it sevišķi, ja kompostā liekat arī mājsaimniecības bioloģiskos atkritumus. Lai izveidotos kvalitatīvs komposts, tam nepieciešams laiks, bet, ja visu laiku bērsiet kaut ko jaunu klāt, būs grūti iegūt viendabīgu materiālu.