Lapu dārzeņu kopšana
26. un 27. aprīlī sējiet garšaugus, zaļumus un salātus, kā arī sīpolus lociņu audzēšanai. Maurloki ir gardi, viegli audzējami un daudzgadīgi – vienā un tajā pašā vietā tie labi izdodas pat 4–5 sezonas. Taču ar laiku loku puduros ieaug dažādas nezāles un ir grūti tās izravēt, netraumējot sīpoliņus. Kad jūtat, ka lociņi veidojas vārgāki, to ir mazāk un tie ātri sadzeltē, laiks veidot jaunu maurloku dobi! Šajās dienās varat arī sēt kāpostus dēstu audzēšanai – gan galviņkāpostus, gan Briseles kāpostus, bet drīz jau arī keilu – tieši dobē zem klajas debess.
Augļu koku un ogulāju kopšana
28. un 29. aprīlī stādiet jaunos augļu kociņus un krūmus, mēslojiet, ja ilgstoši ir bijis sauss laiks, laistiet jaunos kokus, ne tikai šopavasar vai rudenī dēstītos, bet arī pirms 2–3 sezonām stādītos. Sējiet mēnešzemenes dēstu audzēšanai, apkopiet zemeņu dobes – ravējiet, mēslojiet vai stādiet jaunas. Jāatceras, ka, ilgstoši augušas vienā vietā, zemenes ļoti noplicina augsni, tās ir prasīgas pēc barības vielām, tādēļ jāstāda saulainā, bagātīgā augsnē, savukārt zemeņu vietā stādiet kādu ātri augošu, mazprasīgu kultūru. Šajos datumos varat arī sēt zirņus, pupiņas, kā arī stādīt papriku un sēt gurķus dēstu audzēšanai, piķēt tomātus.
Sakņu dārzeņu kopšana
30. aprīlī sējiet redīsus, burkānus, bietes. Sagatavojiet dobes, veidojiet komposta kaudzi.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
1. un 2. maijā varat ievākt pirmos pavasara ziedus un lapiņas tējām. Piemēram, koku un krūmu pumpurus, ko kaltēt vai arī svaigā veidā pievienot salātiem un kokteiļiem, kā arī saulainā dabas nostūrī uzmeklēt māllēpes un gaiļbiksītes – no šiem ziediem sanāk brīnumgardas un veselīgas tējas gan ziemas sezonai, gan cīnoties ar pavasarim tik raksturīgo nogurumu.