Lai gan autoram ir gods dēvēties par vienu no Latvijas vēsturniekiem, tomēr šis darbs ir populārzinātnisku faktu apkopojums, kas nekādi nepretendē uz lielu zinātnes celmu laušanu. Šis ir stāsts par mums pašiem, par to, kāda bija mūsu valsts un kādi mēs bijām tajā. Tā ir mūsu ikdiena, rūpes un raizes, kurā nav vietas lielo notikumu atkārtotam pārskatam. Te atspoguļoti visi mūsu prieki un bēdas, ko piedzīvojām šajā laikā - kā skolās un sabiedriskās iestādēs obligāti sāka lietot krievu valodu, kā mūsu ierasto rupjmaizi nomaina PSRS standartiem atbilstošā fromas maize, kā mēs zaudējām savu identitāti. Tomēr neskatoties uz jaunās varas drastiskajām metodēm un žņaugiem, cilvēki arvien prata priecāties, apmeklējot vietējo klubu pasākumos pēc kopīgas talkas vai izejot ielās jaunākajos Rīgas modes apģērbos. Grāmatā ievietoti vairāki attēli, kas spilgti parāda laikmeta īpatnības gan interjerā, gan sadzīvē.
Vairāki nosauktie slavenie un ne tik slavenie cilvēki pieminēti vien tāpēc, ka ir bijuši notikumu aculiecinieki vai dalībnieki, kuri, neskatoties uz savu statusu, ir piedzīvojuši tieši to pašu.
Šī grāmata ir par mūsu tautas gaitām padomju laikos, par vienkāršā cilvēka dzīvi, kuru neizdosies atrast nevienā citā grāmatā.
Iznākusi Jura Pavloviča grāmata Padomju Latvijas ikdiena
Grāmata, kuras galvenais varonis ir laikmets - tā par jauniznākušo grāmatu teic tās izdevēji - apgāds Jumava.Laikmets, kura tvērienā, pat negribēdami, atradāmies mēs visi un ikviens. Jura Pavloviča Padomju Latvijas ikdiena ir kā stāstu un atmiņu krājums, kas beidzot ir savijies vienā kopīgā notikumu virtenē. Šī ir pirmā pēckara Latvijas ikdienas vēsture no kara beigām 1945. gadā līdz "Gorbačova laika" sākumam 1985.gadā.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.